zbožňuju_knihy

Přečtené 319Růže
červenec 2022 (23.-30.)
Růže 2021, Tiffany Reisz

Bylo to zase něco trochu jiného, ale mně se víc líbil a možná mě i vyvedl z mojí zóny komfortu díl první. Proto za 4*. Může to být i tím, že mám ráda obrazy, impresionismus miluji. Souhlasím s komentářem níže, řeckého pověsti - to byla topka na příběhy. Hned jsem hledala Petišku. A s tím B. Pittem.. to si asi hned spojí každý :-)


Vše je tak, jak má být
? - červenec 2022
Vše je tak, jak má být 2013, Louise L. Hay


Miluj svůj život
? - červenec 2022
Miluj svůj život 2004, Louise L. Hay

Mám ji doma roky a když mě něco zlobí, vždy se ze zajímavosti podívám s čím to souvisí po té duchovní stránce.


Velký snář
16. červenec 2022
Velký snář 2003, Jitka Höflerová

Nechala jsem si poslat několik snářů z různých antikvariátů, prže se mi začaly zdát opravdu podivné sny. Za mne je tento nejlepší, nejpřehlednější a nacházím v něm stejná poselství, jaké mi dávala má babička z mých snů, když jsem byla ještě dítě. Pokud hledáte snář, tento vám mohu doporučit.


Dům plný temnoty
červenec 2022 (02.-10.)
Dům plný temnoty 2021, D. M. Pulley


Skrytá moc drahých kamenů
? - červenec 2022
Skrytá moc drahých kamenů 2011, Josef Pavel Kreperát

Pokud sbíráte kameny nebo k nim máte blízko, celkem jistě ji máte doma :-)


Strašení v Rookwardu
26. červen 2022
Strašení v Rookwardu 2022, Darcy Coates

Na koupaliště dobré, znám mnohem lepší knihy. Ale za tu čtivost.. 4*


Tarantule / Uvězněná paměť
květen - červen 2022
Tarantule / Uvězněná paměť 2005, Thierry Jonquet

to bylo drsné.. a moc dobré.


Propast
květen 2022 (12.-18.)
Propast 2021, Jozef Karika

No já vám ani nevím, "tortura čtenáře na plošině", tak bych to asi nazvala. Četla jsem až do konce, prže jsem byla zvědavá a nemohla se dočkat, až budeme konečně už mimo plošinu! To jsem se ale spletla.. konec očekávaný. Dávám 3*, čekala jsem víc!


Odbočka v lesích
květen 2022 (07.-08.)
Odbočka v lesích 2022, Kateřina Karolová

Za mne krásných 5*. Knihu jsem začala číst ráno a dočetla večer, chytla a nepustila. Něco mezi Trhlinou a Záhadou Blair Witch? Krátké kapitoly mi sedly, hrdinové na facku, jak už je řečeno, konec pro mne dostatečně výmluvný. Poslední dobou vídám v knihkupectvích více a více českých autorů, jen houšť a větší kapky!


Slušná jízda
duben - květen 2022
Slušná jízda 2017, Irvine Welsh

Kdo by neznal legendární Trainspotting? Když jsem v antikvariátu viděla Slušnou jízdu, byla to pro mne jasná volba :-). Nicméně, když jsem doma knihu otevřela a zkoušela se začíst, byla jsem otrávená, znechucená a kniha letěla na pár let do kouta mé knihovny. Nevím, co se změnilo, ale nedávno jsem si jí ve své knihovničce všimla a dostala chuť na něco odpočinkového a přisprostlého. Kniha dostala pro mne nějaký takový spád až v druhé polovině nebo jsem si možná zvykla na její styl a kolem a kolem se mi vlastně docela líbila. Ty části Jinty + Jonty byly místy .. minimálně překvapivé .. Polepšený Terry se mi líbil více a pak přišel ten konec :-D.. No, nechci spoilerovat. Kniha je to sprostá, plná kokeše, lasiček, sexu, jízdě v taxálu a najdeme tam i nějaký ten golf. Trochu jsem se začala bát, abych po dočtení neměla "zlepšený" i svůj slovník. Jestli Vám to něco přinese, nevím.. Je to ztráta času? Svým způsobem určitě. A přečetla bych si něco dalšího od autora? Jo, určo, jo, jo, jo!


Mezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDR
duben 2022 (15.-23.)
Mezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDR 2017, Nina Špitálníková


Terapie
duben 2022 (01.-14.)
Terapie 2022, B. A. Paris (pseudonym)

Zřejmě budu výjimka potvrzující pravidlo, ale mám vždy problém číst knihu, kde se chová někdo nelogicky nebo hloupě. Hlavní hrdinka musela být tak trochu blázen, protože přebývat o samotě v domě, kde někoho zabili, mít obavy, že se po tom samém domě někdo v noci potuluje, sleduje ji a na vlastní pěst vraždu "vyšetřovat".. Koupě domu s chlapem, kterého v podstatě nezná.. Upnutí se hned na dalšího.. atd atd. Znám lepší hlavní hrdinky. Tohle bylo těžce naivní. Současně jsem čekala něco víc, vzhledem k té chvále. Dávám 3* - průměr.


Je hlína k snědku?
01. duben 2022
Je hlína k snědku? 2006, J. Katalpa (pseudonym)

Knihy Zuzanin dech, Němci mě uchvátily. Doupě už ne tolik, ale také dobré. Ale tohle? Začátek ještě dobrý, ale pak už mě to házení myšlenek na papír začalo nudit. Ta kapitola o barvách to za mne úplně zabila. Možná zkusím také něco náhodného vyzvracet na papír, když se to prodá..., proč ne, že. Možná jsem to jen celé nepochopila, uznávám: sto lidí, sto chutí. Jdu si přečíst něco souvislého a s dějem. Pěkný den!


V břečťanu
březen - duben 2022
V břečťanu 2022, Jan Rupp

Od knihy jsem čekala více, místy jsem se nutila do čtení. Knížka má dobrou myšlenku, ale ty popisy jsou občas dost nudné. Měla jsem pocit jako bych četla deník alkoholika, který se snaží z něčeho vypsat. Jsem ráda, že jsem to doklepala do konce a teď jdu na něco z reálného světa.. nebo jak se to vezme..


Rudá galerie
únor 2022 (26.-27.)
Rudá galerie 2020, Tiffany Reisz

A víte co? Mně se to líbilo. Mělo to styl a odvahu. Děláme to všichni, tady je jen popuštěna uzda fantazii. Jednou za čas mi takové dílko nevadí, ba je dokonce osvěžující. Kniha je čtením pro dospělé a prudérní puritáni by se jí měli vyhnout obloukem. O romantické hlazení se totiž nejedná. A pokračování? Někdy v budoucnu klidně.


Hlasy v bouři
únor 2022 (21.-26.)
Hlasy v bouři 2021, Darcy Coates

Pěkně čtivé, ten obrovský dům a zima, nehoda a neznámý podivínský muž = bomba. Zbytek bohužel mě trochu zklamal, i když Darcy používá dost podobné kulisy stále dokola. Spoiler: ta jeho bystrá máma pro mne celou knihu zazdila.


Páni mají radši Sukuby
únor 2022 (12.-18.)
Páni mají radši Sukuby 2011, Jill Myles

Těžce oddychové, erotické čtení. Zakoupeno v antikvariátu včetně druhého dílu :-). Trochu jsem si vzpomněla na hroby napravo a nalevo (Darynda Jones).


Prokletý kraj
prosinec 2021 - leden 2022
Prokletý kraj 2021, Michaela Klevisová

Příjemné překvapení od pro mne dosud neznámé české spisovatelky. Kniha příjemně plyne. Takové rozřešení několika křivd zpátky v čase na malé vesničce. Dávám 4*, jelikož 5 by bylo nefér k mým oblíbencům.


Pytel kostí
listopad - prosinec 2021
Pytel kostí 2000, Stephen King

Místy táhlé, což mají fanoušci Kinga tak rádi. Místy už trochu přehnané. Četlo se mi to dobře, ale nevadilo mi se na chvilku odtrhnout. Asi jsem čekala víc. Kniha se mi po dočtení úplně rozpadla :-D, za což samozřejmě král hororů nemůže, ale ty vazby tedy stojí dnes za prd! Zajímalo by mne, zda jsem jediná? :-)


Vysoký účet
listopad 2021 (09.-20.)
Vysoký účet 2020, Louise Penny

Moje první kniha od autorky, zaujala mne ta krásná obálka a příběh o tajemné mapě :-). Jedná se o takovou pěknou, chytrou detektivku, není tady tolik krve a násilí a vůbec to nevadí. Líbila se mi, až narazím na další díly, ráda si je pořídím. Kdo nečetl předchozí díly (jako já), nevadí, příběh je samostatný. Neměla jsem pocit, že by mi něco chybělo k pochopení.


Vyhnání Gerty Schnirch
říjen - listopad 2021
Vyhnání Gerty Schnirch 2009, Kateřina Tučková

Dávám za 5*. Hezké čtení o skutečně těžké době. Mohu doporučit. Kniha by si zasloužila doslov. Tolik zmařených životů a život jde dál. Smutné.


Oběť bez tváře
září - říjen 2021
Oběť bez tváře 2017, Stefan Ahnhem

Výborná detektivka s detektivem Terminátorem v hlavní postavě, se synem místy podivné, ale pokud narazím na další knihy od autora, bez obav pořídím.


Městečko Pines
? - září 2021
Městečko Pines 2018, Blake Crouch

Bylo to skvělý. Tenhle spisovatel překvapuje a baví mne. Jen mě otravuje, že je tu kniha vícekrát s různými přebaly, lze nějak lépe sjednotit...?


Ústav
srpen - září 2021
Ústav 2020, Stephen King

Za pět hvězd, poprvé King, který není tak květnatě popsaný, ale jde rovnou k věci, žádná stránka nenudila, mělo to švih. Bylo to fajn!


Elizino tajemství
srpen 2021 (20.-23.)
Elizino tajemství 2020, Dominik W. Rettinger

Dávám 5*. Matka, která by ráda očistila syna versus pohled ženy z Osvětimi. Těžké téma. Uvedené chyby v textu jsem vůbec nevnímala, tak čtivé to pro mne bylo.


Stupně viny
srpen 2021 (06.-16.)
Stupně viny 2020, H.S. Chandler

Já vám nevím, ten konec? Dávám 3*, jakože průměr.


Doupě
červenec - srpen 2021
Doupě 2017, J. Katalpa (pseudonym)

Na Zuzanin dech a Němce podle mých měřítek kniha nemá. Četla jsem ji několik dní, byla taková hořko-smutná.. Je to asi první kniha, kde by mi nevadilo přidat ještě několik dalších kapitol.


Nové pohledy
? - červenec 2021
Nové pohledy 2018, Alastair Bonnett

Tak já tedy nevím, co je na knize tak úžasného. Škoda peněz. Pohledy na svět z r. 2016: např. ceny benzínu tohoto roku. Některé stránky a mapy jsou zajímavé, ale za ty prachy to nestojí.


Záhada domu Marwicků
červenec 2021 (27.-29.)
Záhada domu Marwicků 2021, Darcy Coates

Zhltla jsem to jako malinu, ale upřímně.. je to blbost, takové laciné, jednoduché čtení. Chvílemi to působí, jako by to psalo děťátko, žádná složitá souvětí, takové nějaké kostrbaté je to. Možná za to může překlad..? S odřenýma ušima za 2*


Mluv
červenec 2021 (21.-25.)
Mluv 2016, Laurie Halse Anderson

Hlavní hrdinka byla sympatická, člověk hned pochopil, o co půjde. Příběh byl čtivý a uvěřitelný. Dojal mne konec: "Z dopisů čtenářek". Pokud kniha přiměla někoho mluvit o palčivých tématech, naplno splnila svůj úkol a zaslouží si velké dík. Dávám 4*, jelikož už nejsem cílová skupina, tak mne to tak nezasáhlo a znám knihy lepší - vůči nim by to bylo nefér :-). Doporučila bych matkám, ať zakoupí svým dcerám.


Němci
červenec 2021 (13.-17.)
Němci 2012, J. Katalpa (pseudonym)

Kniha mě naprosto pohltila. Nechávám ji doznít a přemýšlím .. Zasloužených 5* Pročítám zdejší komenty a divím se těm, kdo se ztráceli v ději. Všechno tak úžasně plyne, ukazuje se nám, jak kdo žil, jak pokračovala linie. Kniha za mě naprosto skvělá, tenhle strohý styl, který se moc nevidí, vykreslení bez emocí, které už jsou na nás. Mě to nadchlo: slečna, co vyráběla bombu, která spadla na zámek nebo děvče, co se posadilo na lavičku a žádalo o pomoc; nešťastná matka, která se ve stodole oběsí. Někdy můžete četbu jen nechat plynout a nehledat, kdo má jakou roli v příběhu. Prostě tam je, tak jako se vám někdo vyskytne v životě a zase zmizí.. Také si někdo stěžuje, že se v příběhu často zvrací a kouří. To mě pobavilo a v tomhle příběhu mně to nevadilo. Pamatuji si ale, jak v knihách s Lisbeth neustále pili kávu. :-D


Anežka
červenec 2021 (05.-12.)
Anežka 2015, Viktorie Hanišová

Tak jsem si říkala, holt brát si cikáně nebude dobrý nápad, jsou geny, které člověk nezmění. A ejhle chyba lávky. Bylo mi té Agnes líto, "matka" šílená a kolem spousta předpojatých lidí.. Bohužel i já. Velice dobrá kniha.


Mám nad tebou moc
červen 2021 (13.-30.)
Mám nad tebou moc 2019, Teresa Driscoll

Lepší průměr, první polovina celkem nuda, druhá polovina chytla druhý dech. Podtrženo, sečteno za 3*.


Rudá volavka
květen - červen 2021
Rudá volavka 2014, Jason Matthews


Mlčenlivé ženy
květen 2021 (26.-29.)
Mlčenlivé ženy 2019, Kerry Fisher

Spoilery! Nenechte si zkazit četbu, pokud jste ještě nečetli: Kniha se četla sama, svižně, pěkně.. ale ten konec.. ten byl na mě skutečně extrémně pohádkový. Jakmile Lara přivezla domů otce a ten uvedl věci do chodu, kniha pro mne ztratila spád a bylo jasné, že směřuje k happy-endu. Jak sama autorka dodává, v životě to tak nechodí, ale v beletrii je možné cokoli. Kolem a kolem hezká kniha. Jen já raději reálné někdy drsné nebo alespoň komplikované konce..


Lady Fuckingham
? - květen 2021
Lady Fuckingham 1999, Oscar Wilde

Kdysi mi ji v knihovně nechtěli zapůjčit :-) ...


Před povodní
květen 2021 (23.-25.)
Před povodní 2020, A. Bolavá (pseudonym)

Nebyl to záměr, ale knihu jsem začala číst příhodně na rybách. První stránky mě nějak nechytly, ale pak to přišlo: divoká jízda, od které jsem se nemohla odtrhnout! Už od začátku mi přicházel na mysl Erben, jehož Kytici mám velice ráda.. Kniha je pro mne naprosto bravurní a skvělá, četbu jsem si užila a těším se na další knihy od autorky. Umí výborně popisovat a přitom to není přemrštěné, zdlouhavé, má to švih a tah. Tleskám a těším se..


Obraz Doriana Graye
květen 2021 (02.-09.)
Obraz Doriana Graye 1999, Oscar Wilde

Útlá kniha, která mi přišla nesmírně dlouhá a nudná. Zřejmě na ni ještě nejsem připravená. První polovina se šíleně vlekla a pro mne byla o ničem, spousta myšlenek a náhledů, které jsou tak nějak samozřejmé. Myšlenka obrazu, který stárne a mění se místo nás, je ale výborná.


Rose Madder
duben 2021 (22.-29.)
Rose Madder 1997, Stephen King

Mně se to docela líbilo :-), jen jsem od toho obrazu čekala tak nějak více..


1 ...