Továrna na smrt

Podtitul: dokument o Osvětimi-Birkenau. Dokumentární kniha o Osvětimi a Birkenau, jejíž autoři tam zažili hrůzy nacistických zvěrstev. Píší: "Na stránkách této knihy nenaleznete umělecké obrazy ani vědecko-politická zkoumání příčin, které vedly k tomuto největšímu zločinu v dějinách lidstva na bezbranných civilních občanech. Je to faktografické. Dokumentární zachycení našich hrůzných zážitků dvou let za ostnatými dráty nacistických koncentračních táborů v Osvětimi. Kniha je doplněna tím, co vyšlo najevo při procesu s vrchním velitelem všech osvětimských táborů R. Hoessem a pak tím, co shromáždil nejvyšší národní tribunál v Krakově, který odsoudil k smrti vrchní velitelku osvětimských ženských táborů M. Mandlovou. 6. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24168/tovarna-na-smrt-24168.jpg 4.8222

Kniha Továrna na smrt

Anahk1

Uff!! Kniha plná utrpení, krutosti, bezcitnosti, nadřazenosti, zoufalství, bezmoci.. četla se opravdu těžce, ale stálo to za to.. nepředstavitelné a nepochopitelné..

Raddkaa

Strašlivá kniha o surové pravdě. Při čtení této knihy se mrazení v zádech nevyhnete a neubráníte se ani slzám. Tuto knihu by si rozhodně měl přečíst každý kdo se zajímá o 2 světovou válku. Tahle kniha člověka opravdu zasáhne hodně hluboko.

limruska

Není to příjemná kniha na hezký večer, ale její velké plus je, že je poučnější než výklad na pár stránkách v dějepisu. Kniha obsahuje obrovské množství informací. Člověk je z toho všeho neustále šokován, jak to soukolí zla, tak dlouho mohlo fungovat a svět o tom nevěděl. Já si pak připadala, jak kdyby mě všechny mé emoce sešlehaly. Určitě stojí za přečtení.

Matne

Kniha je ponurá, těžko se dá představit co se tam vše dělo. Každý z těch milionu osudů je tak strašný, že by stačil jeden den toto prožít ve skutečnosti, a trauma by jsme měli na celý život. Každý z těch zplynovaných lidí byl jeden opravdový lidský osud, který byl semlet.

Kamil123
27.11.2020

Tato kniha ve mně zůstane po zbytek života. Nic ''lepšího" na toto téma jsem ještě neobjevil. Je to drahokam v mé knihovničce. Knihu jsem poprvé četl před 20lety, ale dodnes na mě má takový vliv, že si každý den uvědomuji v jaké bezstarostné a pohodové době teď žijeme. Knihu nedoporučuji slabším a citlivější povahám, je to opravdu silný emoční nápor, kde jsou popisovány ty největší zvěrstva pachané na lidech včetně těch nejmenších dětí...

jirka9453
22.05.2020

Tak tohle je kniha. Dá Vám zabrat. Syrovější a otevřenější informace o Osvětimi si troufám tvrdit nedostanete ani od průvodců přímo na místě. Tolik odvahy, tohle vše tak natvrdo vysypat světu, vybojovat si místo na světě zpět z pozice bezcenného kusu bezejmenného otroka... nedá se číst najednou. Musel jsem jí číst po etapách.

Tuhle knihu by si měli přečíst všichni neo-nacisté, dnešní znuděná generace i ti, kdo se snaží holocaust zlehčovat nebo popírat. Je smutné a neuvěřitelné, co máme my, lidé, ve vlastních dějinách.
Už nikdy více žádnou událost, o které by podobná kniha musela vzniknout. Neuznat hodnotu této knihy znamená znevážit památku všech, komu koncentráky vzaly život.

Pavelpi
10.05.2020

Dost drsná kniha o tom,co dokáží lidé udělat jeden druhému jen proto,že jsou z jiného národa,který má zrovna smůlu.Utrpení a bolest,ponižování člověka a nakonec třeba i smrt.To byl nacismus.Číst to v dnešní době současné karantény alespoň mě dostalo i do deprese.Musím si rychle vybrat něco veselejšího,aby mě tahle blbá nálada rychle přešla.

Enxinka
29.01.2020

Doporucuji precist. Kazdemu. Vypoved o vrazdeni a potlacovani lidskosti bez romanovych prikras, ktere jsou ted tak popularni. Utrpeni a bezmoc. Autenticke fotografie. Co se delo, je strasne. Jeste horsi je, ze to svet dovolil a spousta lidi se na tomto zverstvu dogmaticky podilela. A co povazuji dneska snad za nejhorsi - lide nad temito odpornymi ciny zaviraji oci. Nerespektuji pamatku a utrpeni lidskych bytosti, ponevadz “dneska se neco takoveho nemuze stat”. Pritom je jeste vice prostredku, jak hermeticky ovladnout skupiny lidi.. opravdu bych si moc prala, aby si tuto knihu precetl kazdy. Smutne jen je, ze ctenar ma moznost knihu odlozit, kdyz je toho na nej moc.. ale jakou moznost meli lide, kteri meli tu smulu, ze nespadali do meritek hodnych arijcu?