Továrna na smrt

Podtitul: dokument o Osvětimi-Birkenau. Dokumentární kniha o Osvětimi a Birkenau, jejíž autoři tam zažili hrůzy nacistických zvěrstev. Píší: "Na stránkách této knihy nenaleznete umělecké obrazy ani vědecko-politická zkoumání příčin, které vedly k tomuto největšímu zločinu v dějinách lidstva na bezbranných civilních občanech. Je to faktografické. Dokumentární zachycení našich hrůzných zážitků dvou let za ostnatými dráty nacistických koncentračních táborů v Osvětimi. Kniha je doplněna tím, co vyšlo najevo při procesu s vrchním velitelem všech osvětimských táborů R. Hoessem a pak tím, co shromáždil nejvyšší národní tribunál v Krakově, který odsoudil k smrti vrchní velitelku osvětimských ženských táborů M. Mandlovou. 6. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24168/tovarna-na-smrt-24168.jpg 4.8165
Literatura faktu, Historie
Vydáno:, Naše vojsko

Kniha Továrna na smrt

Luffi

Komplexní zpověď, která vás nenechá chladnými. Brutalita, nelidskost. Hlad, bída, nemoce, člověk na hraně života a smrti. Chtíč přežít o jeden den víc než ten, co dnes padl první.

Nejvíce citově na mě zapůsobily nákresy a fotografie, kdy se ze jmen na papíře stávají opravdové bytosti s tváří, která na vás hledí.

Mrazí mě ještě teď.

Hubertjiri
29.12.2018

Svědectví dvou přeživších p. Kulky a p. Krause(druhý jmenovaný je otec herce Jana Krause). Reálně zachycený, místy totalitně znázorněný obraz doby v nacistickém koncentračním táboře Osvětim-Birkenau. Ideální kniha pro antisemity.

Pavel83
21.11.2018

Svědectví hrůzy v Osvětimi. Tato kniha by měla být povinou četbou pro všechny. Kniha která Vám změní život a pohled na svět...

TipsyChipsy
12.10.2018

Autentické svědectví sepsané hned po válce. Dokument nejvyšší hodnoty plný konkrétních údajů, fakt, čísel, map, výkresů, jmen tyranů atd. Nechybí výpovědi vězňů. Podává komplexní obraz různých aspektů vražedné mašinérie. Čest autorům a všem obětem.

martina.riz
16.09.2018

Očité svědectví té šílené hrůzy, doplněné fotografiemi z alba neznámého esesáka.
Ten, kdo si myslí, že se mu teď žije špatně, ať si knihu přečte.

Owain
12.06.2018

Nejde číst bez emocí. Luxusní kniha jen o pravdě. Ta čísla mrazí.

radka8970
11.03.2018

Strašlivá kniha o surové pravdě. Při čtení této knihy se mrazení v zádech nevyhnete a neubráníte se slzám. Tuto knihu by si rozhodně měl přečíst každý kdo se zajímá o 2.sv.válku. Tahle kniha člověka opravdu hodně zasáhne.

freddy18
11.03.2018

Hodně drsná kniha, která by měla jak píší autoři putovat dál. Je opravdu neuvěřitelné, a těžko představitelné co všechno se dělo v této době. E.Kulka a O.Kraus vám to jako bývalí vězni popíší tak autenticky, že se v táboře ocitnete, a začnete přožívat ty muka s nimi. Za mě nejlepší kniha o Osvětimském táboře vůbec. Mnohým může otevřít oči, proto doporučovat dále!