Yorika Yorika komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivé ale předvídatelné.Tip na vraha jsem měla již od první čtvrtiny příběhu.
Erika je tak trochu samorost, má zvláštní vyšetřovací metody a jde si tvrdě za svým.
Má samozřejmě i své běsi, které ji ženou stále vpřed.
Taková klasická charakteristika knižního detektiva poslední doby.
Dobrá oddechovka.

25.01.2019 3 z 5

Asi nejlepší z celé série.Příběh má ještě svěžest a spád, který se v pozdějších dílech, vinou přehršle postav a stále se opakujicích klišé, kamsi vytratil.
Historie pro masy.

25.01.2019 3 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Jaroslav Hašek

Ano.Je to klasika.Malý český človíček bojuje svým humorem proti celému světu.Hlavně umět všechno dobře ,,okecat" a raději ze sebe udělat pitomce.Protože je to tak pohodlnější.
Přesto mě kniha příliš nebavila.Asi nemám patřičné pochopení pro švejkoviny.

25.01.2019 2 z 5

Sudetské příběhy / Sudetengeschichten Sudetské příběhy / Sudetengeschichten kolektiv autorů

Pohled z druhé strany.A není to podívání zrovna příjemné.Rádi ze sebe děláme oběti.Ovšem i my máme máslo na hlavě.I my jsme se dokázali zachovat nespravedlivě a krutě.Popřemýšlejme o tom!

25.01.2019 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Tak nějak si představuji sever.Drsný, syrový, nemilosrdný.I ta forma jazyka do tohoto prostředí jaksi zapadá.
Je to kruté.Jako život sám.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Sex je náš.Dělá dobře mně i tobě...Otčenáš, baby odříkej až v hrobě....
O tom a pouze o tom je tato roztomile zvrhlá kniha.
Puritáni, zakryjte si oči!

25.01.2019 2 z 5

Kterak ztepilá seniorka Barborka klátila muže v bitvě i v posteli a jiné báchorky.
Ať si katolík či Husita, ženy nadzvedávají suknice jedna radost.A dál?Občas nějaká bitva, koláče a hádavá bába.
Možná to někomu stačí.Za sebe říkám ne.

23.01.2019 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Osvětim byla krutá, nelidská.Ale toto...I když kniha vychází ze skutečného příběhu, jeho zpracování je trochu mimo.
Hlavní hrdina na mě občas působil jako superhrdina, kterému všechno až neskutečně vychází.Osvětim téměř jako letní tábor a Nacisté jako naivní a v podstatě neškodní hlupáci
Postavy ploché, nesympatické ať už ty kladné či záporné
Toto opravdu ne

17.11.2018 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nechápu.Nechápu popularitu knihy.
Na toto téma jsem přečetla již desítky knih
A Hanu bych zařadila spíše k průměru.Takový román pro ženy.Nic ve zlém.

26.10.2018 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Ten koncept je stále stejný
Spoiler:
Chystá se velké odhalení.Stane se vražda, provedená nájemným vrahem, řízeným tajemnou osobou v pozadí
Langdon s nějakou ženou se pustí do pátrání
Do věci je zapletena nějaká organizace či spolek
Nájemný vrah je zlikvidován
Konečné odhalení
Už je to nudné

18.06.2018 3 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Prznění české historie

02.06.2018 2 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Vždy si řeknu: ,,Dám tomu ještě šanci.Když už jsem sérii začala číst, tak ji dokončím."
A pak jsem roztrpčená.Z toho,jak je to stále stejné.Nudné.Nezáživné.Jak se doslova nutím, abych knihu dočetla.
Ploché postavy, vaření z vody...
Takovéto podání české historie, zdá se mi býti poněkud nešťastným

02.06.2018 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zase jsem se nechala zlákat marketingem.
Před rokem.
Dnes si už ani nevzpomínám, o čem ta kniha vlastně byla

12.05.2018 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Netvrdím, že jsem všemu rozuměla.Někdy mi ty spletité vazby a intriky přišly až příliš komplikované.Obrázek jsem si však udělala.Pan Babiš není člověk, který by ve mně vzbuzoval důvěru.
A po koblihách se tloustne.

08.11.2017 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Asi jsem trochu zklamaná.Čekala jsem, že se půjde více do hloubky, že se autorka bude více zabývat společenskou i politickou situací v tehdejší Itálii.Takto se příběh točí kolem vztahů a milostných vzplanutí, čímž se začíná nebezpečně přibližovat románům z červené knihovny.

20.10.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ale jo.Jako oddechovka dobrý.Žádný Shakespeare ale to u tohoto druhu literatury asi nikdo nečeká.

20.10.2017 3 z 5

Je mi třicet a jsem single Je mi třicet a jsem single Ilona Kleníková

Kniha jako vystřižená z ženského časopisu.Stejně povrchní, stejně nudná, stejně zapomenutelná

20.10.2017 2 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Ta kniha bolí.Ale ta bolest je pro srdce čtenářovo krásná. Vyjímečná kniha, která vyvolává vyjímečné emoce.

20.10.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha mě nezaujala.Jednoduchá četba, která nejde do hloubky.Slabá charakteristika postav, děj který začne až příliš brzy nudit.Povrchní příběh, jenž mi až moc rychle vyšuměl z hlavy.
Je jedno jestli začnete Jáchymem nebo Veronikou.Celkový dojem z knihy to nezachrání.Bulvár v knižním vydání.

20.10.2017 2 z 5

To To Stephen King

TO byla fuška! Knihu jsem četla přes měsíc.A byla jsem z ní celá to...no utahaná.Víte jak je ta kniha těžká? Zvláště, když se ráno člověk vzbudí a má ji připláclou na obličeji.

18.03.2017 3 z 5