Yorika Yorika komentáře u knih

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Surová kniha plná krve, násilí, znásilňování a kontroverze.
Úzkoprsí, omezení vesničané, schopní vidět jen na špičku svého nosu.Ta kniha je tak šíleným způsobem negativní, až mi její četba přivodila téměř depresi a pocit zatracení pro celé zkažené lidstvo.

31.01.2019 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Občas jsem měla chuť připravit ,,Hostinu pro vrány" ze stránek této knihy.
Kam se podělo kouzlo prvních dílů?Kam zmizela ta lehkost a schopnost neustále překvapovat?
Série má stále více sestupnou tendenci.

31.01.2019 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

To ještě Dan Brown dokázal překvapit....

30.01.2019

Andělé smrti Andělé smrti Michael Shaara

Rozhodují bitva Jihu proti Severu.Poutavé vyprávění, které se místo na podrobné popisy průběhu boje, věnuje psychologii a pocitům postav generálů i vojáků na obou stranách válečného pole.
Ukazuje absurditu a nesmyslnost války, která rozdělila přátele i bratry.Dobrá kniha.

30.01.2019 4 z 5

Zítra je bohužel taky den Zítra je bohužel taky den Tobi Katze

Je v módě říkat ,,Mám depku" nebo ,,asi má depku," Máme sklony tuto nemoc zlehčovat, protože jen málokdo, kdo si onemocněním neprošel, dokáže pochopit, jak zákeřná tato choroba může být.
Tato knížka je pro toho, kdo nemocí trpí či trpěl i pro toho, kdo se o ní chce něco dozvědět.
Jak se to autorovi podařilo či nepodařilo, už posuďte sami.

30.01.2019 3 z 5

Temná komora Temná komora Rachel Seiffert

Kniha o vině.Nacismu.Výčitkách svědomí.Odpuštění.Odpuštění?Lze vůbec odpustit?

30.01.2019 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Problémem všech detektivek je, že z toho sympatického, normálního detektiva se postupem času vytvoří Chuck Norris líznutý se supermamem.
Opět jsem však zůstala s otevřenými ústy nad autorovou fantazií.Ten člověk má buďto hodně inspirativní sny nebo bere dobrý matroš.

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

Komorní příběh osamělosti, bolesti ze ztrát plný poetiky...Děj se odehrává stejně pomalu, jako rytmy sonáty a tím se stává křehkým a intimním.
Tato kniha se nečte.Tato kniha se musí vychutnat.

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Občas nevím, jestli čtu ještě stále detektivku nebo už je to fantasy.
Příběh je tak překombinovaný, až se mi z toho zamotal krk.Ale přesto Nesbo stále baví.Rošťák jeden!

29.01.2019 3 z 5

Viditelná temnota: Paměti šílenství Viditelná temnota: Paměti šílenství William Styron

Mrazivý popis světa depresí, kdy smrt se zdá být docela dobrým řešením.
Je úžasné, jak spisovatel dokázal ostatním přiblížit, jak temný a bolestivý může být svět viděný přes černá skla brýlí.
Uzdravit se může každý.Ne každému se to však opravdu podaří.

29.01.2019 5 z 5

Proroci z fjordu Věčnosti Proroci z fjordu Věčnosti Kim Leine

Syrové.Smutné.Živočišné.Severské.Víra.
Fanatismus.Střet kultur.Násilná kolonizace.
Špinavá skvrna v historii Dánská.
Hlavní postava knihy je antihrdina, který na misii konečně dospěje a nalezne sám sebe.Není však cena za to příliš vysoká?

29.01.2019 4 z 5

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Dělí je celé roky.Přesto je smutek spojí.Komorní vyprávění z dalekého severu, které možná občas mrazí ale dokáže i hřát.

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Eva Tvrdá

Svým kořenům člověk neuteče.Nese si v sobě odkaz svých předků,ať už ho osud zavane kamkoli.Že Omo?

28.01.2019 3 z 5

Nejsem unavený rodič.Přesto mě tato kniha unavila.

28.01.2019 odpad!

Kniha noci Kniha noci Rodrigo Blanco Calderón

Zvláštní kniha.Občas nudná, z větší části neuchopitelná.Netradiční.Nepochopitelná.
Latinsko-americká.

28.01.2019 2 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Pro Milana je život jedna velká jízda.Milan je takový cynický a sobecký floutek, který má jediný problém.Jestli večer ojede vousatého Frantu nebo zajíčka Pepu.
Ale nepopírám, že to občas je i vtipné.Po třech deci vína.

28.01.2019 3 z 5

Mé první setkání s Ladislavem Ziburou musím říct, že je mi tento týpek sympatický.
Zřejmě si umí život vychutnat a kontakt s místními obyvateli náležitě užít.
Vždyť každou zemi tvoří především její obyvatelé.Bavily mě jeho zážitky s místními.
Plusové body i za atraktivní obálku s milou babuškou.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Občas trochu přiřazené za vlasy.Marco je zřejmě superman zkřížený s Chuckem Norrisem.Přesto však děj nemá koule.No co.Občas musí přijít slabší chvilka.

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Prostě Vondruška.Jednoduchá četba, která příliš nezatěžuje čtenářovu hlavu.

28.01.2019 2 z 5

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Myšlenka dobrá.Člověk je opravdu otrokem sociálních sítí.
Ovšem zpracování tohoto slibného tématu, se v této knize fakt nepovedlo.Zmatek nad zmatek.Raději se mrknu na Facebook.

27.01.2019 2 z 5