Yorika Yorika komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi nemám smysl pro humor.Neshledávám na knize nic vtipného.
A tak jsem se zasmála jen sama sobě, že jsem opět podlehla marketingu.

Šaman Šaman Noah Gordon

Pokud máte rádi westerny a atmosféru amerického západu, Šaman se vám bude líbit.
V mém osobním žebříčku, je kniha ještě o stupínek výš před Ranhojičem.

27.01.2019 5 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Biografie, která Freeddieho popisuje takového, jakým zřejmě opravdu byl.
Geniální zpěvák
Citlivý člověk
Dětská duše
Sklon k depresím a omamným látkám
Nespoutaný sexuální život
Divoké večírky
Důležité jsou však písně.A ty přetrvávají

27.01.2019 5 z 5

Postavy ploché, charakteristika nulová, děj vlažný.K žádné postavě, jsem si nedokázala vytvořit bližší vztah, takže je mi celkem jedno, co se s kým stane.
Po přečtení celé Epopeje Vondrušku už nečtu.Z lásky k české historii.

Černý dům Černý dům Stephen King

Pomalu budovaná atmosféra strachu a temna.
Fantastický Kingův svět, který není pro každého.
Místy mi při četbě některých hnusných scén bylo až fyzicky špatně.
Zajímavou představivost má pan King.

27.01.2019 4 z 5

Čas ztracených holubic Čas ztracených holubic Sofi Oksanen

Estonsko.Země, jež zažila Bolševiky, Nacisty a pak zase Komunisty.Lidé se museli přizpůsobovat stále novým, měnícím se situacím a vlivům.Někteří to dělali lépe než ostatní a dokázali tak, z každého režimu vytěžit něco pro sebe.Vždycky jde přece hlavně o přežití!
Kolik takových lidí bylo a je i u nás?

27.01.2019 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Trochu zklamaní.Takový trip dvou nevyzrálých studentíků po Evropě.S malou zastávkou v Československu, kde zrovna probíhá ,,převrat"
Nějak jsem si k postavám nedokázala najít cestu.Přišly mi ploché a nevýrazné.
Plus za popis pražské atmosféry.
Není to vyloženě špatná kniha ale prostě ji něco schází.

27.01.2019 3 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Někdo je jiný....Jak o homosexualitě smýšleli lidé tehdy a dnes?Občas mám pocit, že se myšlení některých lidí příliš neposunulo.
Přitom ,,jiní lidé" si tuto cestu sami nevybrali.Je to cesta bolestná a mnohdy plná osamění a sebenenávisti.
Tehdy jako dnes.

27.01.2019 5 z 5

Dospěla jsem do fáze, kdy jsou mi osudy rodiny Prokopů úplně fuk, protože je to stále jako přes kopírák.
Bez nápadu.Ušité horkou jehlou.Celá Epopej.

27.01.2019 2 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Podivuhodná cesta.Podivuhodná kniha.
Místy jsem si přála, aby ve skříni uvízl samotný autor a nemohl tak napsat již žádnou další patlaninu.
Prostě ne.

26.01.2019 odpad!

Dracula Dracula Bram Stoker

Toto je prostě Dracula. Žádné Upíří deníky, žádná Pravá krev.Toto je Dracula

26.01.2019 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Pohádka pro romantické ženy.Ano.Je to stále jen červená knihovna i když se tváří jako smysluplná literatura.

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Špinavá, chudá Neapol.Jako bych se přenesla do těch křivolakých uliček a prožívala bouřlivé dětství spolu s hrdinkami.
Ta atmosféra italského města, plného temperamentu a horkého slunce...
Mám ráda Itálii.

26.01.2019 3 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Příběh s vůní exotických dálek s ženskou postavou v hlavní roli.Její putování africkym pobřežím, přátelství s křováky a dobrodružný život mě nadchl v patnácti letech, kdy jsem knihu četla poprvé stejně jako dnes.

26.01.2019 4 z 5

Obrácené srdce Obrácené srdce Lenka Vrbová

Taková oddychovka.Téma pro mě blízké, avšak jeho zpracování není zrovna nejšťastnější.
Kdyby nešlo o homosexualitu, zapadla by kniha v podobných tuctových románech.

26.01.2019 2 z 5

Ravensbrück - Život a smrt v Hitlerově koncentračním táboře pro ženy Ravensbrück - Život a smrt v Hitlerově koncentračním táboře pro ženy Sarah Helm

Autentické výpovědi žen.Svědectví o lidské krutosti, ze kterého mrazí.
Čeho všeho je jen člověk schopen...Pán tvorstva, neomezený vládce.Příležitost dělá z lidí zrůdy.
Přesto však ženy našly odvahu a vůli přežít a některým se to opravdu i podařilo.Zato díky.

26.01.2019 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Při četbě této knihy do sebe liji litry vína a přejídám se čokoládou.
Večer usínám s kocourem v náručí.
Chodím na svatby svých přátel a rozplývám se nad fotkami z ultrazvuku.
Jen o tom nepíšu knihu.Protože by to jistě byl stejný blábol, jako ta, kterou právě držím v ruce.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Prostředí věznice na smrt odsouzených viníků.Už jen to napovídá, že půjde o silný příběh.Příběh o předsudcích, zaslepenosti a lidské krutosti.
Je v něm však i něžnost, laskavost a dojetí.
Tato kniha se mi zaryla pod kůži.

26.01.2019 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Těžké a depresivní.
Někdy si říkám, že autor sám, musel mít v hlavě pořádný zmatek.
Také nevím, co o této knize říct, neboť si nejsem jista, že jsem vše správně pochopila.
Možná se k ní časem ještě vrátím.

25.01.2019 2 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Tuto knihu jsem četla v těžkém období svého života.Dokázala jsem se s hlavní hrdinkou dokonale ztotožnit.
Také jsem obula pohory a každý víkend se toulala po horách.Sama.
Samozřejmě toto mé vandrování nelze srovnávat s cestou Cheryl.Ale vyrovnávala jsem se se svým trápením podobně.
Proto je pro mě tato kniha osobní a emotivní.

25.01.2019 5 z 5