Obrácené srdce

Obrácené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43490/mid_obracene-srdce-9SX-43490.png 4 35 35

Psychologický příběh s nekonvenční tematikou, ve kterém se mladá žena musí vyrovnat se svou odlišnou sexuální orientací. Děj románu se odehrává v průběhu deseti let, kdy sledujeme příběh mladé Denisy, maturantky, která žije na malém městě. Cítí, že sem nepatří, všechno ji připadá nízké a povrchní - věčně upracovaná matka, přiopilý otec, bratr bez ambicí a ke svému velkému zděšení zjišťuje, že víc než muži ji fascinují ženy. Rozhodne se odejít do anonymity velkoměsta a stěhuje se do Prahy. Přes počáteční potíže se během několika let vypracuje v úspěšnou mladou ženu, citové zázemí nachází ve vztahu s exotickou přítelkyní a zdá se, že její život dochází naplnění.... celý text

Jája92
08.07.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. I přesto, že obsahuje těžká témata. Vzhledem k roku, kdy kniha byla vydána, jsem ji nebrala jako módní kult v dnešní době, kdy je každá druhá o těchto vztazích.
Příběh se odehrává v letech 1986 a 1996, tudíž v letech, kdy byla mnohá témata naprosté tabu. Kdy se žilo dle tabulky a kdo do ní nespadal, byl automaticky černá ovce rodiny. ( Bohužel tomu je tak i v dnešní době na mnoha vesnicích).
Autorka jednoduše načrtla příběh dívky, která si prochází složitým obdobím nalezením sama sebe a do toho se zamotávají vztahy v rodině, ve škole a posléze i na pracovišti. Vystihla jednoduchou situaci. Když nezapadáš, tak za to zaplatíš. Nepochopením rodičů, sourozenců, okolí. Šikanou ve škole a po té i v práci.
Ačkoliv je kniha útlá, rozhodně patří mezi ty přečtené knihy, které ve mně něco zanechaly...

MacinkaCz
03.05.2020 3 z 5

Za mě odpočinkový nenáročný příběh. Kniha se dobře četla.

Yorika
26.01.2019 2 z 5

Taková oddychovka.Téma pro mě blízké, avšak jeho zpracování není zrovna nejšťastnější.
Kdyby nešlo o homosexualitu, zapadla by kniha v podobných tuctových románech.

lucie2371
16.12.2017 5 z 5

Krásný román pro ženy.

Val
29.08.2017 4 z 5

Za mě docela fajn oddychovka. Téma, které nutí člověka přemýšlet. Hlavní hrdinka mi sice občas docela lezla na nervy a sympatickou postavu tam taky jaksi nešlo najít, ale bavilo :-)

Aneleh
16.01.2016 5 z 5

Velmi zajímavý osud dívky, která se nebála vzít život do svých rukou i přesto, že je jiná než většina ostatních. Aby mohla žít podle svého, musí dokonce opustit svoji rodinu, protože i ta jí dává najevo odsouzení. I když nemohla najít naplnění v lásce, nakonec si svoje štěstí dokázala vydobýt. Její příběh jsem prožívala a s každou stránkou, kterou jsem obrátila, jsem se nemohla dočkat, jak se bude dál vyvíjet.

dark.ma93
14.06.2014 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak knihu hodnotit. Čekala jsem od ní víc. Chyběla mi tam ich forma a víc vystihnout pocity hrdinky... Prvních 50 stran mi přišlo celkem o ničem. Tradiční život komunistické rodiny, nic víc. Víc bych si pohrála s psychikou hrdinů, jinak téma se mi líbí a proto dávám 4 hvězdy. Byla dobře popsaná témata jako tajení orientace, nikdy si ji nepřiznat, jako tomu bylo u kolegyně, s jakou měla úlet. To, že se lidé dívají na gueer skrz prsty, i to, jak řeší tato komunita založení rodiny.

simonabr
21.09.2013 4 z 5

Téma zajímavé, kniha napsaná čtivě, ale některé pasáže mi přišly trochu nepravděpodobné, na druhou stranu Denisiny pocity s vyrovnáváním se s odlišnou sexuální orientací i přístup mnoha lidí po jejím odhalení byly popsány moc dobře.

skulenka
17.01.2013 4 z 5

Velmi dobrá kniha s neobvyklým tématem, svým rozsahem postihne jednu etapu života mladé dívky. Kniha dobře popisuje její boj s odlišnou sexuální orientací s neočekávaným výsledkem...

miawallacova
11.01.2013 2 z 5

sice lesbické, ale nudné a celkem zbytečné

Jenny.S
16.11.2012 5 z 5

Povedená knížka,ačkoliv je mi toto téma také blízké. :)

Zuzaňák
28.06.2012 4 z 5

Toto téma je mi velmi blízké. Knihu právě čtu a zatím vypadá velice slibně :)

homosexualita lesby, lesbismus

2005  72%Obrácené srdce