Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY

Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEA je bláznivým a hořkosměšným dobrodružstvím Inda ze zapadlé provincie, jenž se vypravil do Paříže, aby si v nákupním řetězci IKEA v akci zakoupil speciální postel s hřeby. V kapse má jednu falešnou stoeurovou bankovku a na nose sluneční brýle – oba předměty sehrají velice důležitou roli v jeho dalším životě: první mu na paty pověsí mstivého taxikáře, druhý mu do cesty přivede osudovou lásku, a to vše během několika hodin. Poté začíná jeho nedobrovolná a neuvěřitelná cesta čtyřmi kouty Evropy a Libyí, zprvu ve skříni z IKEA, poté kamionem, letadlem, horkovzdušným balonem i lodí. Absurdním humorem vyprávění probleskuje tvrdá realita: každodenní boj ilegálních migrantů, kteří jsou skutečnými dobrodruhy dneška....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210853/big_podivuhodna-cesta-fakira-ktery-uviz-Gpt-210853.jpg 3109
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Argo

Ľextraordinaire voyage du fakir qui était resté coincé dans une armoire Ikea, 2013

Kniha Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY

eltondo

Zpočátku trhlá až bizarní taškařice (náhodou fakírská postel v nabídce Ikey je super nápad) se postupně mění v sluníčkářskou moralitu s hořkými příběhy. Idealistický happyend už je úplně bez humoru. O problematice migrantství toho ale autor nejspíš hodně ví, jelikož se tomu věnuje i ve svém oficiálním povolání.

Besa

Veľmi vtipná a zábavná kniha, páčila sa mi. Napodiv má dosť nízke hodnotenie tu na databázi. To len svedčí o tom, že to, čo je vtipné mne, nemusí byť vtipné niekomu inému. Páčil sa mi rýchly sled nepravdepodobných udalostí v štýle "To nevymyslíš" a chudák fakír, ktorý v tom lieta ako ľahký korkový štupel v škopíku plnom vody, ktorým niekto energicky trasie. Jeho plán bol jednoduchý a veľmi prostý. Jedným neuváženým vstupom do skrine spustil lavínu udalostí, ktorá sa už nedala zastaviť.

petr.pavelka
31.01.2021

Humorný román, který mě ihned vtáhl do děje. Nevšední hrdina tohoto románu zažil taková dobrodružství, o kterých se mnohým z nás ani nesní. Fakírovo (spisovatelovo) dobrodružství schovám mezi další knihy, ke kterým se chci později vrátit.

LimedkaMikki
03.05.2020

Knížka se mi ze začátku líbila. Byla vtipná, příjemná a zajímavá. Ale jak to člověk četl dál a dál, tak to bylo nudnější a nudnější. Nejlépe se dá přirovnat k párku v rohlíku. Ze začátku máte párek, jste spokojení a šťastní, jak ale jíte dál a dál, tak už vám zbývá jen rohlík s kečupem. Sice nic moc, ale pořád se to dá. Až vám nakonec zůstane jen ta suchá patka, kterou je vám líto vyhodit, a tak ji teda dojíte. Ale veškerý ten dobrý pocit z jídla se ztratí v té suché a zbytkové části rohlíku. Přesně s těmito pocity jsem knihu dočítala - více méně to bylo už jen o tom "ať už je to za mnou". Škoda, knížka má báječný název.

TomHr
24.03.2020

Zvláštní pokus o naroubování Stoletého staříka na jiné reálie, takový jsem měl pocit při čtení. Ovšem 10 rozdílů nalezneme snadno. Tak například příběh je absurdní a rozhodně málo uvěřitelný. Humor násilný, taková ta sranda za každou cenu. Kniha je výrazně angažovaná... Přese všechno se Podivuhodná cesta fakíra četla lehce a vcelku pobavila.

evilunicorn
05.08.2019

Vtipný a úsměvný příběh,s občasným zábleskem vážnějších témat.Nenudil jsem se, taková lehká oddychová jednohubka.

wooloong
23.04.2019

Rabíndranáth Sušíl Krávalpindí (čti Rabín-Dral-Nasušil-A -Kráva-Má-Pindy - a několik dalších ještě horších vysvětlivek) je jméno hlavního hrdiny, a úplně stejně vyznívá celá kniha. Je prostě taková násilně ztřeštěná a děsně vtipná, jelikož autor se snaží nacpat do každé věty aspoň nějaký ten vtípek cha-cha-cha, fakt k popukání. Nechápu, jak někdo mohl přirovnat tento druh humoru k hravému a třaskavě suchému britskému humoru Monty Pythonů. A pak je tady ještě ta dojímavá a hlubokomyslná druhá hlavní linka příběhu se Šaukatem (Šaukat čti Šukat) a jeho partou, hrdiny a dobrodruhy dnešní doby, kteří neváhají zahodit vlastní doklady, lhát, vloupat se do cizího kamiónu a krást, aby mohli do vysněné Anglie, jedné z krásných zemí, protože měli tu smůlu a narodili se na špatné straně Středozemního moře. Ou. Hodně mi styl psaní autora připomněl Stoletého staříka a Analfabetku, především tím tlačením na pilu humoru a absurdity.

Yorika
26.01.2019odpad!

Podivuhodná cesta.Podivuhodná kniha.
Místy jsem si přála, aby ve skříni uvízl samotný autor a nemohl tak napsat již žádnou další patlaninu.
Prostě ne.