Pobřeží v plamenech

Mladá komtesa Centaine potkává svou první lásku, v Evropě se rozpoutává první světová válka a ona se pokouší dostat do Jižní Afriky, rodiště svého snoubence. Z křehkého děvčátka se Centaine mění v ženu a bojuje s krutým osudem na jihu Afriky. Jak to dopadne?

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/2809/pobrezi-v-plamenech-2809.jpg 4.4195

Sága rodu Courtneyů (7.)

Burning shore (1985)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Alpress

Sedlmajerka

Styl psaní mi vůbec nesedl, knihu jsem dočetla se značným přemáháním. Námět nebyl špatný, ale prostě jsem s tou knihou nedokázala splynout.

hossek

Dobrodružná knížka, těším se na pokračování.

Lemurka

Kdysi jsem viděla film a moc se mi líbil. Náhodou jsem nyní narazila v knihovně na tuto knihu a s chutí se do ní pustila. Začátek byl pro mě zklamáním, nudné popisy války, samá letadla... Autor se v tom evidentně vyžíval. Některé části jsem přeskakovala, a kdybych nevěděla, jakým směrem se příběh bude odvíjet, tak knihu odložím. Nudnou první část však vynahradil zbytek knihy, obzvlášť putování pouští, to se četlo jedním dechem. I mě bylo v závěru knihy líto, že u Centaine zvítězila touha po bohatství nad uchováním přírodní krásy. Její chování bylo kruté a nepochopitelné...
Zkusím ještě pokračovaní, jestli bude stejně dobré.

danka13
28.08.2017

Kniha se mi moc líbila a vůbec jsem netušila, že má pokračování. Viděla jsem kdysi i film, který se mi také moc líbil. Už se těším na další díly.

Zmitko.m
04.07.2017

jedna z mých oblíbených od Wilbura ( Ikdyž, to jsou asi všechny)..Na začátku válka a boje dvojplošníků, pak potopení lodi, putování s Křováky a závěr bohatství...Asi nejraději mám tu část s Křováky. Člověk se něco dozví o životě v poušti a je to opravdu zajímavé...A velice silný závěr knihy při narození Manfreda..

Elapheg
11.10.2016

Příběh o lásce prožívané v údobí první světové války mezi Centaine a mladých Michaelem Courtneym. Plány do budoucnosti o společném životě mezi Centaine a Michaelem zhatí bolestné ztráty na poli první světové války i těch nejbližších z rodinného kruhu. Opět zde můžeme nalézt postavy Seana Courtneye, který v předchozím díle - Ptačí vodopády zemřel. Naštěstí Michael ovšem stačí zanechat v lůně Centaine pokračovatele rodu. Nastávající matka se plaví k Africkému kontinentu, aby dítě porodila v zemi, kde se Michael narodil a vyrůstal. Netuší však, že loď, na které se k Africe plaví ztroskotá a ona bude muset bojovat o přežití své i přežití svého potomka rozličnými způsoby. Naštěstí zde na své pouti potká křovácký pár H´ani a O´wu, kteří jí budou průvodci v rozličných způsobech přežití v africké divočině a kteří jí i budou učiteli ve smyslu chápání skutečných životních hodnot v africké divočině a náhledů na krásy a poklady Afriky. Wilbur zde popisuje mistrovsky způsoby přežití v africké divočině a rozvíjí vztahy mezi Centaine a jejími zachránci v opravdové pouto. Centaine ovšem touží rovněž po shledání s bílými lidmi, což se jí podaří, opět zde nachází lásku, ale musí opět prožít velkou osobní ztrátu. Naštěstí Centaine se nevzdává nejen kvůli sobě a pak i znovu nalezené rodině, ale především chce zajistit důstojný život pro svého potomka a naštěstí se jí to daří. Četl jsem už hodně knih od Wilbura Smithe, ale v této knize najdete lásku i ztráty milovaných, nové naděje a životní objevy, nová shledání i loučení nejen na evropském, ale i na africkém kontinentě spojených opět s popisem krásné divoké Afriky. Láska z pera tohoto autora není žádnou červenou knihovnou a děj knihy upoutá čtenáře od záčátku až do konce knihy, jedno kde se právě nacházíte, všude se něco děje. Velmi také oceňuji, že privilegium přežít není dáno každému oblíbenci v knize z pera autora, čímž příběh nabírá na reálnosti a rovněž na kráse. Za mě pět hvězdiček.

kusma
11.07.2016

Čtivě napsaný příběh. Víc se mi líbila zejména první polovina knihy, druhá část pro mě byla trošku slabší. Asi i díky chování hlavní hrdinky. Navíc mi to místy přišlo zbytečně natahované. Každopádně si moc ráda přečtu pokračování příběhu tohoto rodu.

Xena1970
14.05.2016

Moc pěkná knížka.Byla i zfilmována jak kniha tak i film je bezva doporučuji

Dymond
10.11.2015

Nějak jsem se zasekla v půlce a až se mi nechtělo pokračovat....

Kabi
30.03.2015

Nádherná knížka, jen začátek byl trochu nezáživný, ale vydržela jsem a pročetla jsem se až do té velice poutavé a zajímavé části. Život v Africe je fascinující.

domis
07.07.2014

Super kniha. Patří mezi ty, na které se člověk musí soustředit. Nejvíce se mi líbila prostřední část, kde byl popisován život afrických domorodců. Ke konci mi přišlo chování Centaine moc kruté. Celkově se mi ale příběh líbil.

miseb
08.07.2013

Nejdřív jsem viděla film. Knihu jsem četla až potom, ale v žádném případě mě nezklamala. Krásně napsaná. Jedna z těch, ke kterým se ráda vracím.

iveta.vaisova
24.06.2013

Můj oblíbený autor. Nezklamal ani tentokrát.

zdazilek
17.05.2013

Ze začátku mi chvilku trvalo se do příběhu pořádně začíst. Pak jsem se ale nemohla odpoutat. Perfektní příběh, moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Byla jsem spokojená.

paloma
24.03.2013

Začátek knihy mě trochu nudil, hlavně pasáže popisující letecké bitky. Jakmile se hlavní hrdinka ocitla v poušti, začala být kniha velmi zajímavá. Centaine na pokraji smrti objeví dva křováci, kteří jí zachrání život a naučí jí jak přežít v poušti. Tak to bylo něco pro mě, to se mi moc líbilo. Velmi jsem si tyto dvě postavy oblíbila a velmi mě zklamalo.........nebudu prozrazovat. No co, tak si vymyslím vlastní konec, třeba jak štastně a spokojeně žili až do smrti, a jestli neumřeli........

corvo
19.03.2013

Byly to divoké včely, nikoliv vosy.

Peti
18.03.2013

Kniha se mi až na její závěr moc líbila, velice dobře napsaná, zajímavé téma částečně válečné částečně historické (křováci v Africe) s prvky ženského románu, zklamal mě závěr knihy kdy se dle mého názoru hlavní hrdinky zachovala v nesouladu s její knižní povahou (zničení černých vos kvůli diamantům)

corvo
09.03.2013

Nádherný romantickodobrodružný dramatický zážitek od začátku až do konce. Nejlepší byla část, kdy Centaine ztroskotá u pobřeží Namibie, seznámí se s dvojicí starých Křováků, od nichž se naučí životu v divočině a lásce k nim i africké přírodě. Stane se jednou z nich, společně projdou poušť Namib i Kalahari, až kdesi v poříčí Okavanga poznají zemi zvířatům i přírodním lidem zaslíbenou. Jen na konci příběhu mi bylo líto, že tak posvátné místo bylo prozrazeno a atakováno těžbou diamantů.

Vlasta610
17.01.2013

Jsem nadšená, čte se sama.

hortenzie
16.01.2013

Výborná kniha, podle které byl natočený skvělý čtyřdílný film. Určitě doporučuji.

petka-2007
30.12.2012

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

klokan1905
21.12.2012

Perfektní!!! Doporučuji, čte se doslova jedním dechem!!!!

Kakamila
12.09.2012

Tak z tohoto dílu jsem byla uchvácena! Popis cesty Centaine s domorodci po Africké poušti, nález diamantů i smrt jejích domorodých pěstounů. Byla jsem zmítána emocemi a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jednoznačně doporučuji!

ferda
28.12.2011

Čtěte a na nic nečekejte!

javirgo

Nenechte se odradit méně záživným začátkem. Od chvíle, kdy se Centaine ocitne na africkém pobřeží, je kniha již naprosto skvělá.