Síla meče

Děj románu zachycuje dobrodružství odehrávající se nejenom v pouštích Afriky, ale i na zlatonosných polích Johannesburgu a v čarokrásném okolí Kapského Města. Ohromující příběh zavádí čtenáře až do samého srdce nacistického Německa i nad pustá pohoří italské Habeše zasažené válkou. Celou ságu lásky a nenávisti, odvahy a odplaty má povětšinou ve své moci Centaine, jejíž osud se již začal odvíjet v knize Pobřeží v plamenech. Její dva synové, kteří mají různé otce, se objevují na protipólech národnostního boje za samostatnost Jižní Afriky. Ovšem jejich matka je opravdu tvrdší než diamant. Dějový záběr románu má své kořeny v historických událostech třicátých a čtyřicátých let tohoto století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2813/sila-mece-2813.jpg 4.3143

Sága rodu Courtneyů 5.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Alpress

Power of the Sword, 1986

Kniha Síla meče

danka13
19.06.2018

Paráda, už se těším na další díl.

hossek
04.06.2018

Za mě super.

Lemurka
14.02.2018

Přečetla jsem skoro 300 stránek, pak jsem knihu odložila. Nelíbila se mi proměna Centaine, plná nenávisti a pomsty, kde se honila jen za mamonem. A to mě nebavilo číst.

Zmitko.m
04.07.2017

Velmi dobrá kniha, druhý díl trilogie...Hodně mě bavilo číst´, jak se paralelně vyvíjely životy Šasy a Manfreda, jak se neustále během let potkávají a zároveň stojí proti sobě...Musím nepokrytě říci, že jsem trochu víc fandil Manfredovi :-)

Elapheg
31.10.2016

Výborná kniha. Čekal jsem, že to bude slabší kniha oproti knize Pobřeží v plamenech, ale byl jsem mile překvapen. Naopak v knize Síla meče graduje děj všech hlavních postav z předchozího dílu a čtenář je neustále udržován v napětí, jak se vlastně situace vyvine. Centaine ač by se mohlo zdát, že je finančně neohrozitelná, je rovněž obětí celosvětové krize před druhou světovou válkou a hrozí jí absolutní finanční krach. Dokáže ho vyřešit? Dokáže Centaine opět chytit příležitost v nouzi za vlasy a využít situaci ve svůj prospěch? Odpovědět si musí čtenář této knihy sám :-) Jak Šaza, tak Manfred v této knize vyrůstají v muže, volí si své životní cesty, velice reálně zde Wilbur popisuje skutečnosti spojené s nástupem Hitlera k moci, Hitlerjugend, Olympijské hry v předválečné době v Berlíně i počáteční optimistický předválečný fanatismus každého Němce v knize a jednání s tím spojené. Ale i v této knize je prostor pro lásku a líbí se mi i otevřený konec knihy. Jsem velmi zvědav na pokračování děje v knize Běsnění. Síla meče? Za mě pět hvězdiček.

Yorika
12.05.2016

První polovina knihy mě bavila.Především část příběhu odehrávající se v africké divočině byla strhující.Bohužel druhá polovina knihy již tak netáhne.Měla jsem pocit, jakoby to autor chtěl mít co nejrychleji za sebou a děj pak působí jaksi uspěchaně a nedotaženě.Škoda.

hanka.hradkova
14.11.2015

Pěkné čtení, jen ten konec je takový osekaný, jinak dobrý.

Chaki
01.09.2013

Jako vždy maximální spokojenost lze jen doporučit