Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života

Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb - od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů, od jejíž smrti uplynulo letos deset let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19377/freddie-mercury-bohemska-rapsodie-j-EQw-19377.jpg 4.785

Freddie Mercury, The Definitive Biography (1997)

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, BB art

MíšaS.
12. prosince

Shatterhand - je to životopis, tak jaké by to mělo být?

shatterhand
12. prosince

Na můj vkus až moc osobní...

horkosladka
26. listopadu

Freddie Mercury byl a je nenahraditelná osobnost. Byl to showman, geniální zpěvák a umělec, citlivá a zároveň velmi živá a silná osobnost. Do hudby společně s ostatními členy Queen vnesl mnoho nového a nadčasového.

Rozmarýna Rozm
20. listopadu

Mnoho zajímavostí o Freddiem, které jsem v jiné knize nečetla a neviděla ani v žádném dokumentu.

vitez21

V době, kdy zemřel Freddie Mercury, mi bylo 10 let a ještě jsem ani nevěděl, že nějací Queen a Freddie Mercury existují, takže mě smrt tohoto člověka nijak nepoznamenala. Ale....dnes patří hudba této skupiny k mým nejoblíbenějším a samozřejmě jsem chtěl vědět, jak to tenkrát vlastně všechno byla. Nevím, na kolik je kniha detailní, úplná či neúplná, přece jen životopisů Freddiho Mercuryho existuje několik, ale tento byl rozhodně velice poutavý a zajímavý.

Stolda
31.10.2017

Co dodat? Je tady bez tebe nějak smutněji Freddie...

Damato
15.10.2017

Queen a Freddie Mercury- kdo z jeho fanoušků v listopadu 1991 neměl slzy v očích...Do dnes si pamatuji, že jak jsme se to z rádia dozvěděli, tak jsme s kamarády otevřeli víno a u jeho muziky se neskutečně zrubali. Sousedé- starší manželský pár , nám po jedenácté večer přišel domluvit a pak se dorazili s námi. Pamatuji se, že jsem svému ex dávala příkazem, že až jednou nebudu, tak mi na tu poslední cestu musí nechat puštěnou tuhle muziku. Z téhle knihy mě nenudil ani řádek a hltala jsem každé vytištěné slovo. Nádhera , souhlasím s názorem- tohle je prostě delikatesa.

MíšaS.
30.04.2017

Jako veliká fanynka a neustálá posluchačka jsem byla nadšená. Freddie forever!!

elenai
22.03.2017

Četla jsem knihu několikrát a jakožto velkou fanynku Queen mě velmi dojímaly určité pasáže z Freddieho soukromí. Bylo skvělé, že autorka neopomněla ani ostatní členy skupiny. Freddie Mercury byl muž mnoha tváří a nikdy mě nepřestane překvapovat.

dexterman
25.02.2017

Tak co napsat ? Mám rád queen . Toto není první biografie Fredieho co mám doma . Je však první po které jsem sáhl. O této osobnosti se zde toho dozvíte opravdu hodně . Jaký ale doopravdy byl se dá jen těžko odhadovat . Kniha je napsána velmi pečlivě a čtivě . Jsem rád že je prokládána věcmi co frontman queen kdy řekl nebo co si myslel . Jsem rád že v knize mají místo i další členové kapely a ti co ho dobře znali . Čte se to velice dobře a doporučuji to nejen fandům queen . Kniha má pro mne však i dva zápory . Tím prvním je strašně dlouhá předmluva . Která mě skoro unudila k smrti . Tím druhým záporem je absence fotografií či obrázků v knize . Řekl bych že ikona jakou je Fredie a kniha samotná by si nějáké ty ilustrace určitě zasloužila.

KleaM
24.11.2016

nádherná kniha doplněná těmi nejdůležitějšími fotografiemi. Trošku zbytečně dlouhý a zmatečný prolog, ale jinak asi nejkvalitnější životopis této naprosté legendy, takže doporučuji všem milovníkům kapely Queen, zvláště Freddieho

petulienka126
18.05.2016

waw....

jakub7443
23.01.2016

Myslim, ze je to zdarily zivotopis. Avsak zacatek je az moc popisovan tim co delala spisovatelka, aby nasla koreny F.M

ŽabákDokvákal
01.05.2012

Prvních pár kapitol týkajících se Fredieho dětství mě vyloženě nudily, ale když jsem se těmito stránkami prokousal, tak mě kniha chytla a jsem rozhodně rád, že jsem si ji přečetl.
Přišlo mi velmi inspirativní, jak Fredie dokázal žít svůj život naplno a jít si za tím, po čem toužil!

St. Jimmy
17.12.2011

Rozhodně nejlepší a nejpřesnější kniha o Freddiem. Pro fanoušky Queen nepostradatelný základ a studna informací.

kniholka
07.12.2011

Freddieho to přiblíží, ale přece jen mi tam něco chybělo...