Čas ztracených holubic

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sofi Oksanen již potřetí nemilosrdně sleduje pohnuté osudy své země i malé, lidské osudy svých hrdinů. Co vede člověka k tomu, aby udával své sousedy? Co doopravdy znamená spolupráce se Státní bezpečností? Ne všichni se brodí špínou za peníze… Ne všichni mají na rukou krev kvůli pocitu moci. Někteří z nás to dělali nebo dělají dobrovolně…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165791/big_cas-ztracenych-holubic-Hbp-165791.jpg 4103
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Kun kyyhkyset katosivat, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Čas ztracených holubic

karol.cadex
21.06.2022

Jsem si i chvilku myslela, že existují ty ženy Sofi Oksanen dvě - jedna napsala tohle a druhá ten zbytek, se kterým jsem dosud měla čest.
Nelíbilo. Fakt moc nelíbilo.
Ani nedokážu říct, co bylo pro mě větší utrpení. Postavy? Děj? Zápletka? Styl psaní? Všechno se to tak jako míchalo.
Nikdo mi nedokázal být sympatický, všichni mě iritovali a u toho haranta jsem jen doufala v kulku mezi oči. Do toho od začátku čtenář počítá s tím, že z marastu v podobě Rusáků se přejde plynule do ještě větších hoven Německa a pak fííí a jedem zase s Ruskem tam, kde jsme skončili. Bezmoc, nespravedlnost, bezpráví, hlad, zima. A do toho ta šílená zloba.
Původně jsem to chtěla napsat trochu víc distingovaně, ale ne. Hrozně mi to celý lezlo na nervy.

Driftersoul
06.11.2020

Po "Očistě" má druhá kniha od Sofi Oksanen z prostředí Estonska, jehož moderní dějinné osudy jsou velmi podobné těm našim. Díky geografické poloze Pobaltí, ovšem mnohem, mnohem drsnější. Jde o nemilosrdnou sondu do mysli bezcharakterního jedince, chorobně toužícího po uznání, kariéře, kterému k dosažení jeho cílů, nedělá problém udělat cokoliv (chovat se podle, dokonce vraždit, ublížit svým blízkým, zradit svou zemi). To vše v podmínkách nacistické a následně ruské komunistické diktatury, které mu k tomu poskytují příhodnou živnou půdu. Kolik takových čile fungovalo a stále žije i v naší zemi (?) Kniha má strhující děj, čte se jedním dechem, nicméně již zmíněná "Očista", na mne zapůsobila ještě silněji.


teacup
29.10.2020

Jak to jen...

Myslím, že Oksanen to řekla sama: "Už nějaký čas jsem hledala hlavní postavu pro svůj nový román ... téma i námět už jsem prakticky měla, ale chyběla mi tvář."

Bylo hrozně poznat, jak se snaží našroubovat svůj námět na postavy, kterým to vůbec nesedí, nemají skoro žádný charakter, většina z nich má víceméně jen jednu vlastnost (!), hrozně se pletou, nemají žádný vývoj a člověku jsou totálně lhostejné. A proto to bylo ve výsledku tak špatné, i když pointa je fakt skvělá (nebudu spoilovat).

druzickaster
08.10.2020

Výborná kniha, chvíli trvá, než se člověk zorientuje, ale kniha zaujmme stoprocventně. Krapet se stydím, že Estonsko, ne tak moc vzdálená země, je pro mne spíš exotická a jsme moc rád, že jsem se pomocí příběhu dozvěděl něco z její druhoválečné historie. Rozhodně se chystám i na další knihy autorky.

lencin
27.09.2020

Výborný příběh.
(2013)

Devil-Ivet
15.07.2020

Sofi Oksanen vždy psala syrově, beze studu a bez zbytečné omáčky. Nejinak je tomu i v této knize. Osud tří lidí, které pojí minulost. Každý se vydal jinou cestou, ať už za nacistů nebo komunistů. Nejvýraznější však byl Parts, muž mnoha převleků. Závěr knihy byl překvapivý. Rozhodně doporučuji!

000nugatovej
31.01.2020

Oksanen opět výborná. Její soudruh Parts, jako by ilustroval, jak nenormální doba láme charaktery. Jenže Parts by byl stejně podlý a úlisný i za normálnějších okolností, snad jen důsledky jeho činů by nebyly tak děsivé.

Kral880
03.08.2019

Super kniha Estonsko východní prusko mi bylo vždy blízké

1