Olomoucký bestiář

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na panství olomouckého biskupa bylo bestiálně zavražděno několik žen. Podařilo se chytit a usvědčit vraha, který byl prohlášen za vlkodlaka a upálen. Po čase ovšem vraždy pokračují. Přemysl Otakar II. se rozhodne, že spíše než inkvizice pomůže zkušený vyšetřovatel, proto pošle na Moravu prokurátora Oldřicha z Chlumu. Doprovází ho jeho osvědčený pomocník panoš Ota a také písař Wolfgang. Záhy se ukáže, že případ bude mnohem složitější, než se zdálo, protože stopy zločinu míří velice vysoko. Oldřich z Chlumu nakonec odhalí děsivou pravdu, ale aby ji dokázal, musí připravit neobvyklou léčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2410/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-olom-Etm-2410.jpg 4.4471

Hříšní lidé Království českého 7.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Olomoucký bestiář

Ava365

Další výborná Vondruškova detektivka. Přestože se jeho knihy podobají jedna druhé, přece jen dokáže popsat další místa velice poutavě. Knihy se moc dobře čtou, přibližují historii i lidem, kteří by se o ni nezajímali.

eltondo

Mrtvoly jak na běžícím pásu, plno církevních i světských papalášů (biskup, zpovědník, oficiál, kancléř, 2xpurkrabí), dokonce i panoš Ota tu má nějak víc panen, které se do něj okamžitě zamilovávají. Děj zamotaný, že jsem se brzy ztratil. Místo toho jsem si všiml opět několika nesrovnalostí. Tak např. se nám dostane vysvětlení, že Oldřich v mládí navštěvoval klášterní školu v Magdeburku, kde se naučil číst, psát a hovořit latinsky a německy a spoustu jiných znalostí. Jelikož je o tomto období hned předchozí knížka (Vražda v ambitu), víme, že Oldřich zde strávil zhruba týden, přičemž hned od začátku se místo škole věnoval vyšetřování vraždy.
A taky pobaví, že celý příběh se odehrává během žní na sluncem rozpálené Hané, což je celou dobu průběžně zdůrazňováno. V závěru ovšem v krbu praskají buková polena a příjemně hřejí.
Bod za Wolfganga. Je to zábavnější postava než Diviš.

Mates84

Prijemna oddechova detektivka

pismenkovyJoe

Kniha je zasazená do středověku a kraje mého dětství a patří k těm lepším detektivním příběhům co sem četl. Děj má spád sice trošku až moc, hlavně tedy na konci, na druhou stranu si čtenářova detektivní mysl ani na chvíli neodpočine. A nakonec, líbí se mi popichování církve a kanonického práva.

olívoil

Tradičně skvěle napsáno, jen čím dál víc brutality a nebezpečí pro hlavní postavy - Oldřicha z Chlumu a panoše Oty...….....jdeme na další

Le Chat

Další povedená detektivka od pana Vondrušky. Navíc se odehrává na Moravě, kde to mám ráda. Také oceňuji zápletku s lidským vlkodlakem, která byla opravdu trefou do černého. Vím jistě, že jsem se s Oldřichem z Chlumu a panošem Otou nesetkala naposledy...

čef
29.12.2019

Oldřich z Chlumu se potýká s vlkodlaky v krásné Moravě u Macochy, zejména však s nehodnými lidmi, ba co dím - velmi zlými. Právo kanonické je poněkud z našeho pohledu nespravedlivé, zvláště pokud je spojené s lidmi zmíněnými výše. Tentokráte Diviš zůstal doma a tak musel zručně zaskočit hrbatý písař Wolfgang. Pěkný příběh, jak jinak u tohoto autora!

E.Hyde
26.06.2019

Asi to neni uplne muj zanr.. Bohuzel mne to nechytlo, rozuzleni zapletky i osud postav mi byly vetsinou volne.. (az na panose Otu, jakozto nejzajimavejsi postavu, naopak prokurator Oldrich jako by byla nejaka stredovekka odnoz Sherlocka).

Chvilemi mne to bavilo, ale celkove jsem do deje proste nebyla vcucnuta jak by se patrilo. Budu muset zkusit jeste i jine dily :)

Vzpoura goliardů
Vzpoura goliardů