Olomoucký bestiář

Na panství olomouckého biskupa bylo bestiálně zavražděno několik žen. Podařilo se chytit a usvědčit vraha, který byl prohlášen za vlkodlaka a upálen. Po čase ovšem vraždy pokračují. Přemysl Otakar II. se rozhodne, že spíše než inkvizice pomůže zkušený vyšetřovatel, proto pošle na Moravu prokurátora Oldřicha z Chlumu. Doprovází ho jeho osvědčený pomocník panoš Ota a také písař Wolfgang. Záhy se ukáže, že případ bude mnohem složitější, než se zdálo, protože stopy zločinu míří velice vysoko. Oldřich z Chlumu nakonec odhalí děsivou pravdu, ale aby ji dokázal, musí připravit neobvyklou léčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/2410/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-olom-Etm-2410.jpg 4.5402

Hříšní lidé Království českého (7.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Olomoucký bestiář

Pavelpi

Velice dobré.Ukazuje to i na pověry v této době a po perfektní léčce dojde i na dopadení vraha.

Yorika

Prostě Vondruška.Jednoduchá četba, která příliš nezatěžuje čtenářovu hlavu.

Carmen13

Velice zajímavý a akční příběh. Myslím, že společně se Zlatou štolou patří zatím k nejlepším, které jsem v této sérii četla.

JankaV80
16.12.2018

První kniha od tohoto autora a naprostá spokojenost. Děj knihy se odehrává v Moravském krasu, kde to dobře znám a na celém tom ději je moc pěkné, že k vyřešení stačí náhoda, zdravý selský rozum a taktizování. Knihu i autora rozhodně doporučuji!!!

oolinkaa
06.12.2018

Další díl bez výhrad.. ač je to tentokrát z Moravy,která mi neni tak blízká, super díl.. jen mi tu chyběl Diviš ...

ZaS
16.11.2018

Tradičně dobře napsané, jen počet deus ex machina se silně přiblížil 'ostatkové' sérii, což pochopitelně knize ubírá na věrohodnosti. Ale jinak čtivé a pro lidi, kteří znají Moravský kras i teritoriálně zajímavé.

Richisa
16.10.2018

Od pana Vondrušky má druhá kniha a tato se mi líbila více. Děj byl svižný, odehrával se v Moravskoslezském krasu, kde to dobře znám.
Ještě, že ti vyšetřovatelé mají vždycky tolik štěstí, na šťastné okolností a náhody... Ale to platí u všech detektivních příběhů.

Schamila
13.08.2018

Bezva parta vyšetřovatelů, fanatismus inkvizice a k tomu pár vražd a dílo se opět podařilo, doporučuji.