Andělé smrti

od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o bitvě u Gettysburgu vyprávěný podle zaznamenaných zážitků Roberta E. Leea, Jamese Longstreeta a několika dalších mužů, kteří se této bitvy osobně zúčastnili. Tato kniha dostala v r. 1975 Pulizerovu cenu za literaturu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33260/andele-smrti-NIk-33260.jpg 4.419
Orig. název:

The Killer Angels (1997)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
shmaic
02.09.2018

Kniha je priserne nevyvazena.

Boby17
25.01.2017

Právě jsem knížku dočetl a konstatuji, že se mi líbila. Četla se dobře a vcelku přehledně mě provedla klíčovou bitvou americké občanské války. Přece jen jí ale něco nedefinovatelného chybí, abych jí přidělil všechny hvězdy.

braunerova
17.12.2015

Výborně napsaná kniha, která ukazuje generála R.E.Lee v nepříliš lichotivém světle. Většinou čtu o armádách starověku. Pro velitele jako byl Scipio, Hannibal, Caesar, Pompeius nebo Sertorius byly charakteristické rychlé přesuny, týdny manévrování pro výběr vhodného bojiště a soustavný jezdecký průzkum. Vedle nich se mi generál Lee jeví jako amatér.

Brace
27.11.2015

Gettysburg - nádherný čtyřhodinový filmový epos, který jsem viděl již asi třikrát, a klidně mohu prohlásit, že je to můj nejoblíbenější válečný film. Až teprve nedávno jsem objevil knižní předlohu v knihovně (v dnešní době je totiž těžko zakoupitelná). Z knihy, která se ovšem jmenuje Andělé smrti, jsem měl trošku obavy. Ano - dostala Pulitzerovu cenu, ale není to jenom nafouknutá bublina? Či protekce kvůli tématu, který se silně dotýká americké historie? Po přečtení románu se všechny pochyby rozptýlí a vy si uvědomíte, že v rukou skutečně držíte skvost světové literatury. Nemá cenu tu popisovat příběh, myslím, že každý trošku historie znalý člověk ví, že u Gettysburgu (který zeměpisně nikdy neznamenal nic významného) se zlomil průběh dosud vyrovnané americké občanské války ve prospěch Severu. Takže verdikt: kultovní dílo, které vás chytí za srdce a nepustí. Pro umocnění pocitů z napsaného příběhu doporučuji zhlédnout i již zmiňovaný film.

Tripedalia
25.09.2013

Nemám ráda války a zvláště pak zrovna tu, o které vypráví tato kniha. Ta je ale napsaná tak perfektně, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení..
Více než o samotném válčení je kniha spíš o pocitech a chování hlavních gererálů, plukovníků a dalších vojáků, jak ze strany Unie, tak ze strany Jihu.. A vlastně ukazuje absoruditu celé té války, kde na opačných stranách proti sobě stáli nejlepší přátelé nebo dokonce bratři...

pajonek

........už tady dlouho nebylo moje oblíbené : "kurec palec" ....... toto je dobré, moc dobré , to je čtenářský zážitek ..............