xSimaix xSimaix komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Mám dojem, že Sarah by mě nedokázala zklamat i kdyby to sama chtěla. Neustále to opakuji, ale potřeba to říkat neutichá - Sarah J. Maas je kouzelnice.

Hned ze začátku bych ráda řekla, že DKAZ je podle mého slabší než druhý díl série, ale výraz "slabší" u autorky jako je Maas má úplně jiný význam než u všech ostatních - Maas má totiž laťku nesmírně vysoko a její "slabší" počiny jsou stále nesmírně výborné knihy plné akce a napětí.

DKAZ měla být podle mého kniha zaměřená hlavně na rozvoj vztahů postav a jejich pochopení. Pochopení jejich rozhodnutí, chyb a následovných náprav. Dozvěděli jsme se, že mnoho postav, jež jsme považovali za zloduchy jsou ve skutečnosti úplně jiné a naopak. Viděli jsme rozvoj Feyre jako vladařky, družky, sestry a přítelkyně. Zažili jsme nesmírné množství zvratů a překvapení, akce, emocí a napětí (ale upřímně to mě u Maas už ani nemůže překvapit).

Cítím, že DKAZ je kniha, jež měla uzavřít určitou kapitolu v tomto světě a otevřít zcela novou cestu pro prakticky nový příběh, na něž se nemohu dočkat. Upřímně nevím, co od čtvrtého dílu Dvoru čekat a o to více jsem na něj zvědavá a těším se na něj, i když čekání bude opět pekelně dlouhé.
Ale upřímně...stojí to za to a na tom se přeci všichni shodneme, že? :)

18.05.2018 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Typická romantická teen kniha, která nenadchne a ani neurazí.
Krásně čtivá, zajímavé postavy, velice milá kniha.
Skvělá oddechovka a určitě jeden z těch lepších teen příběhů.
Doporučuji! :)

01.05.2018 4 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Musím říci, že jsem zatím nečetla žádnou kniha, jež by se podobala knize Všechna pravda, co je ve mně. Tím myšleno jak stylem psaní, tak příběhem.

Musím se přiznat, že styl psaní knihy mi nebyl ze začátku právě dvakrát pohodlný. Krátké kapitoly, přeskakování mezi časy a celkové nepochopení toho, kam se má příběh ubírat mě znervózňovaly. Po nějaké době jsme se ale začetla a i příběh samotný začal získávat své obrysy.
Kniha nám dovolí povolit uzdu představivosti, vytvořit si vlastní představu o prostředí, postavách a příběhu.
Příběh samotný je v některých pasážích drsný, což mu přidává na realističnosti.
Kniha nemá přímo akční děj a nedrží vás v napětí, ale i přesto vás nějakým způsobem donutí číst dál a dál. Je nesmírně čtivá, zajímavě napsaná a zpracovaná.
Nedostatky by se našly, ale rozhodně to není nic, co by Vás mělo odradit.

27.04.2018 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Skvěle převyprávěný příběh Bez Naděje.

Číst příběh z Deanova pohledu nám objasnilo mnoho věcí, které se staly v první knize a pomohlo nám to pochopit jeho pocity a činy. Kapitoly ve formě deníku, jež věnoval své zemřelé sestře byly skvěle napsané a velice srdcervoucí. Díky této knize jsme měli konečně možnost zjistit, jak se dám Dean vyrovnával se smrtí sestry a postupným odhalováním jak života Sky, tak jeho samotného.
Kniha byla skvěle čtivá, vyprávění z pohledu Deana velmi zajímavé a nové vedlejší postavy příběhu dodaly na kvalitě.
Osobně se mi příběh z pohledu Deana líbil více, než ten z pohledu Sky. Nejspíš proto, že jeho příběh a život mě zajímal již od prvního dílu nejvíce, takže tento doplněk jsem vřele uvítala.
Knihu můžete bez problémů číst, i když jste nečetli Bez Naděje.
Jako večerní a emotivní čtení vřele doporučuji!

22.04.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Ani jedna kniha v této jedinečné sérii mě nezklamala, ba naopak. Každá byla lepší než ta předchozí i když se zdálo, že to snad již není možné.
Winter se nelišila.

Poslední díl Měsíčních Kronik nám představil naši poslední princeznu - Winter. Winter byla skvělá volba na poslední knihu, jelikož je vážně jedinečná a jiná než zbytek postav - když se nad tím zamyslím, tuto sérii jsem si tak nesmírně zamilovala hlavně díky skvěle propracovaným hlavním hrdinům, kteří se od sebe všichni liší a přidávají do příběhu jednoduše něco vlastního, tu špetku své vlastní originality, jež příběh tak vynáší.
Poslední díl série nám přinesl nesmírné množství akce a nových poznání. Každá postava sehrála svou roli, každá postava si musela něco vytrpět a obětovat, abychom se dopracovali ke konci, k jakému jsme se dopracovat měli - což je krásné.
Knihu co knihu nám autorka dodávala nové a nové postavy, jež se postupně přidávali k naší partě "princezen a princů". Ať už šlo o vedlejší postavy, nebo o hlavní...vidět tu týmovou práci každé postavy jednoduše zahřeje u srdce.

Celý příběh a celý svět Měsíčních Kronik jsem si zamilovala tak, že vážně netuším, jak se přes něj vůbec přenést a číst příběh jiný. Každá postava mi přirostla k srdci až neuvěřitelným způsobem a já se vážně s tou bláznivou partou (ne)lidí a jejich snad i bláznivějším světem rozloučit nechci.
Nemohu se dočkat, až se mi dostanou do ruky povídky z Měsíčních Kronik a já se dozvím, kam se naši milovaní hrdinové po konci knihy vydali a zda získali to, po čem vždy toužili...

Slova nedokáží vyjádřit, jak moc tuto sérii doporučuji.
Musí být snad povinnost každého milovníka fantasy mít tuto sérii ve své knihovničce. ♥

18.04.2018 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Perfektní doplnění příběhu Měsíčních Kronik.

Příběh Levany je nesmírně zajímavý a skvěle vysvětluje její chování, přesvědčení a odkud vlastně pramení její nenávist, která má kořeny hluboko zakořeněné již v dětství.
Novela má sice pouze cca 200 stran, Marisse ale přesto dokázala napsat příběh měsíční královny již od brzkého dětství, dospívání až po kralování. Autorka dokázala skvěle zachytit důvody její bezcitnosti a zároveň zoufalství, jež cítila po celý její život.
Tento příběh mě přiměl dívat se na Levanu úplně jiným způsobem a také ji jistým způsobem litovat. Jak se totiž říká, za každým monstrem stojí monstrum jiné, což se v případě Levany potvrdilo možná i několikanásobně.

Podle mého je tento příběh nezbytný pro každého fanouška této skvělé série, doporučuji!

04.04.2018 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Musím říct, že tato kniha pro mě byla nesmírným oříškem a to ne v dobrém slova smyslu. Nepíšu kritiku moc často, ale bohužel si zde nemohu pomoct a musím se rozepsat:
- některé pasáže knihy mě nesmírně nudily, vážně jsem se přemáhala, abych je přečetla
- jeden z hlavních problémů pro mě byl ten, že mi vše připadalo moc urychlené, převážně vztahy (hlavně Jules/Edgar. Vážně chtějí autorky, aby kdokoliv nad 10 let bral vážně jejich velikou lásku, která se zrodila snad za 20 stránek a tři vtipy?)
- některé věci jednoduše nedávaly smysl. Život v knize se má prezentovat jako život bez možnosti vlastní volby, jako by postavy v ní neměly vlastní mysl a názory. Pravda je ale taková, že si postavy klidně mohly povídat se čtenářem a mohly si dokonce pořádat narozeninové oslavy. Jednoduše "???"
- postavy v knize jsou jedno velké chodící klišé každé průměrné středoškolské fanfikce.
př. hlavní dívčí postava - neoblíbená knihomolka / hlavní mužská postava - chrabrý princ / drsná kamarádka hlavní postavy, která je ve skutečnosti velmi citlivá / postava kluka zabraného do počítačových her, ze kterého se vyklube hrdina / princezna blondýnka, která se sice 300 stran chová hloupě a otravně, ale posledních 20 ji nejspíše osvítí duch svatý / namyšlená královna školy s gangem svých poskoků.. a mohla bych takto popsat snad každou postavu, jež se v příběhu objevila.
Originalita postav a jejich charakterů je vážně pod bodem mrazu.
- kniha je jednoduše předvídatelná a nelogická. Královna z pohádky se dostane do reálného světa a za dva měsíce se z ní stane vyhlášená cukrářka? Princ z pohádky (který se učil ve škole pouze pár měsíců a do testu si maloval obrázek draka, za který nejspíše dostal těch 2400 bodů hodných Harvardu) se dostane na prestižní školu? A samozřejmě si nikdo nevšimne, že se vymění postavy z knihy (jež v případě matek vypadají odlišně) s postavami z reality.

Předvídatelnost a nelogické stránky této knihy mě jednoduše ubíjí. Myslím, že tuto knihu si může užít snad jen nesmírně, ale nesmírně nenáročný čtenář, který dosud četl pouze knihy typu "100 + 1 pohádek" a nebo snad leporelo.
Vážně nerada něco kritizuji, ale nemohu jinak. Pokusím se tento komentář ukončit teda aspoň trochu pozitivně:
Prvních 50 stran bylo velmi povedených a několikrát jsem se vážně nenuceně zasmála a pokud pominu příběh, kniha byla poměrně čtivá.

01.04.2018 2 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Musím říct, že tato kniha má velice zajímavý námět plný tajemství hned od samotného začátku.
Je to kniha velice čtivá, odpočinková, rozkošná, ale také s pořádnou dávkou klišé hlášek, postav a některých pasáží příběhu. Některé situace jsou přehnaně předvídatelné a náhodné.
Přes všechny tyto vady se mi ale kniha líbila. Byla to typická oddechovka, která nikoho neurazí a zabaví. Pokud nebudete mít od knihy ani námětu němoty až moc vysoká očekávání, určitě se vám bude líbit.

Jako odpočinkové čtení určitě doporučuji!

25.03.2018 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Tak toto byla tedy paráda. :)

Třetí díl Měsíčních Kronik byl opět nesmírně napínavý, důvtipný, romantický, překvapivý a mohla bych pokračovat dále.
Příběh se nesmírně rozvinul a příběh je napsán z mnoha pohledů všech hlavních postav, což skvěle oživuje příběh.
Stejně jako předchozí dva díly byla Cress nesmírně čtivá a když jsem si již našla čas na čtení, nemohla jsem se odtrhnout od stránek i přes únavu.
Cress jako hlavní hrdinka této části je jednoduše skvělá a člověk se do ní dokáže vžít ze všech postav nejspíš nejvíce. Je vtipná, mladá, nezkušená a některé její momenty vám jednoduše vykouzlí úsměv na tváři.
V této knize jsme některé postavy ztratili a dostali za ně náhradu. Na tyto nové postavy, které se příběhem jen mihly a hned zase zmizely jsem nesmírně zvědavá.
Stoupavá tendence série je pouze čistá pravda a už kvůli tomu se nemohu dočkat Winter, jež bude určitě speciální.

21.03.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Mohu říci, že čtení Na Lovu byl vážně magický zážitek.

Ani nedokáži vysvětlit proč se mě tato kniha dotkla v tolika sférách.
Možná to bude díky tomu, jak je kniha čtivá a poutavě napsaná.
Možná to bude díky skvělé hlavní hrdince, se kterou se dokáže určitě mnoho z nás ztotožnit.
Možná to bude díky tomu, že mám jednoduše ráda knihy na motivy Krásky a Zvířete.
Nebo to bude vše z předchozích jmenovaných možností a nejspíše také kvůli té jednoduché zprávě, která nám kniha ke konci dá - to, že každý z nás po něčem v životě prahne, že každý z nás má svého "Ohniváka" a každému z nás potrvá poměrně dlouhou dobu, než nalezneme sami sebe a to, co od života doopravdy chceme...A to je možná jednoduchá, ale krásná zpráva a něco, nad čím se můžeme každý z nás zamyslet.

A co váš Ohnivák?

13.03.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Sedím zde nad počítačem pozdě večer, ani ne pět minut po dočtení Říše Bouří a přemýšlím, co napsat. Jak vyjádřit to, jak Sarah opět nezklamala a naservírovala nám další, ještě lepší, díl série Skleněný Trůn.

Pokaždé, když si přečtu další díl Skleněného Trůnu si nemohu pomoci ale napsat, jak by mě na začátku příběhu ani v nejdivočejších snech nenapadlo, jak rozsáhlý tento příběh bude. Že se budeme dostávat do jiných dimenzí, staletí, ba dokonce tisíciletí...Je neuvěřitelné, co s tímto příběhem od prvního dílu Sarah udělala, jak ho přetvořila na něco tak obrovského a neuvěřitelného.

Říše Bouří je opět naprosto skvělá a jedinečná kniha plná dalších hádanek, odpovědí, překvapení, akce, lásky a bez problémů mohla bych pokračovat dále...Říše Bouří nám také nabídla rozvíjení vážně zajímavých vztahů a postav. Také jsme se setkali se starými "přáteli" z povídek Krvavé Ostří, což bylo příjemné osvěžení a připomenutí toho, jak jednoduché to hlavní hrdinka před ani ne rokem měla oproti tomu, co ji nyní čeká...
Posledních 100 stran jsem četla se zatajeným dechem. Nemohu se dočkat, až se dozvím, co se stane dál, ale také se nechci loučit s tímto přímo neuvěřitelným světem a dobrodružstvím.
Takové myšlenky si přece jen ale nepřipouštím, jelikož je přede mnou ještě novela o mé oblíbené zapomenuté postavě - kapitánu Westfallovi a poslední díl Skleněného Trůnu by měl v ČR vyjít předpokládám až příští rok. Do té doby máme kopu času se psychicky připravit na zdrcující finále této série, jež nám Sarah bezpochyby nachystá.

06.03.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

To byla tedy jízda!

Kniha nás přivádí do prostředí mladých lidí, kteří do jednoho bojují s vlastními démony a spojí se spolu aby dokázali nedosažitelné. Můžeme v ní také vidět příběhy jednotlivých hrdinů obohacené pohledy do minulosti. Kniha je pochopitelně plná nečekaných zvratů a skvělého napětí. Nechybí ani zajímavé a hravé vzkvétající vztahy, z nichž je každý úplně jiný.
Šest hlavních hrdinů se nám rozdělilo na tři dynamická dua a každé má něco do sebe a je zajímavé svým vlastním způsobem.
Kaz/Inej dodávají jistým způsobem temnou romanci plnou důvěry již od jejich prvního setkání.
Matthias/Nina přináší temnou minulost, zradu a opět nalezenou důvěru a porozumění.
Jesper/Wylan je dvojice, která mě nesmírně bavila. Jejich vzájemné popichování a vtípky a zároveň zajímavé spojení byl skvělý náboj k ostatním dvojicím.
Nemohu se dočkat na to, až uvidím všechny tyto dvojice nějakým způsobem dospívat v dalším díle.

Když už je řeč o dalším díle, na Prohnilé Město si musíme proklatě dlouho počkat a já už se nyní klepu nedočkavostí.
Snad čekání zvládneme, ale víte co se říká:
,,Žádný slzy, žádnej funus."

DOPORUČUJI! :)

19.02.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo vážně píše jedny z těch nejvíce nezapomenutelných knih...

Dívka, již jsi tu zanechal je opravdový zážitek. Moci vstoupit do života těchto dvou nesmírně silných žen, které se nikdy nemohly poznat, ale přesto si navzájem změnily životy a inspirovaly se, se nedá nazvat jinak než-li zážitkem.
Upřímně není toho mnoho, co bych mohla k této knize říci, to člověk musí jednoduše zažít.

Vřele všem doporučuji tento krásný příběh plný smutku/štěstí, lásky/hněvu, bojovnosti, oddanosti, víry a propojení všech těchto emocí a vlastností do dvou příběhu žen, jež společně bojovaly za to, v co věřily.

09.02.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Skvělý druhý díl Měsíčních Kronik.

Scarlet nám jako hlavní přivedla do cesty několik skvělých nových postav:
Scarlet jako hlavní postava tohoto dílu byla nesmírně sympatická a její bojovnost a odhodlání dodalo příběhu potřebnou akci a napětí.
Vlka jsem si zamilovala od začátku až do konce a to samé platí i o jeho vztahu se Scarlet. Tento pár se mi k sobě nesmírně hodí a nemohu se dočkat pokračování i jejich příběhu.
Thorne je také skvělá nová postava - je tak otravně (ne)vtipný, že na jednu stranu člověk chápe Cindeřinu úlevu kdykoliv je kapitán/kadet zticha, ale stejně je nemožné si ho také nezamilovat.

Příběh jako samotný byl opět skvělý a originální. Dozvěděli jsme se více o hrdince z předchozího dílu a její propojení s hrdinkou tohoto dílu. Tento díl také vysvětlil mnoho toho, co zůstalo otevřeno od předchozího.

Také jsem nesmírně uvítala střídání pohledů postav, které oživilo příběh a čtenář se tak ocitnul v několika dějových linkách najednou.

Tento díl překonal Cinder a již nyní se třesu nedočkavostí, až se mi dostane do rukou další kniha z této skvělé a jedinečné série.

DOPORUČUJI! :)

04.02.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Knihu Jeden z Nás Lže jsem měla v hledáčku měsíce před vydáním - prakticky od té chvíle, co jsem uviděla krásnou obálku a přečetla anotaci.
Nesmírně jsem se na ni těšila a byla plná očekávání.
Po dočtení knihy se mé představy zcela naplnily.

Nesmírně se mi líbil fakt, že se na příběh díváme z pohledů všech čtyř hlavních postav a seznamujeme se s nimi nejen jako s aktéry vyšetřování, ale také lidmi s problémy mimo smrt Simona. Každá postava se počas čtení vyvinula a bylo skvělé a zábavné sledovat tyto změny jejich charakteru. Ve směs byly všechny hlavní postavy nesmírně sympatické, zajímavé a užívala jsem si pohled každé z nich.

K příběhu jako takovému mohu říct, že byl chytlavý a nepostupoval moc splašeně a unáhleně. Měl postupné dávkování napětí a vyvrcholení v té správné chvíli.
Někdy po půlce knihy jsem si dala dohromady některé informace a poskládala si, jaký bude konec. Tedy, pouze z poloviny.
Kniha může působit předvídatelně, souhlasím. Dá se říci, že polovina řešení pozornému čtenáři dojde, no autorka s tím nejspíše počítala, a proto nám k rozuzlení dodá i nečekaný zvrat a následné vysvětlení.

Tuto školní kriminálku jsem si nesmírně užila. Sledovat mladé lidi, kteří se snaží přijít na kloub případu vraždy a zároveň se vypořádat s vlastními kostlivci ve skříni, bylo vážně zábavné, chytlavé a čtivé. Kéž by existovalo více knih s propojením žánru teen/krimi.

31.01.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

S klidným srdcem mohu říci, že jsem doposud nečetla žádnou knihu, která by se v nejmenším podobala Cinder - ve více než dobrém slova smyslu.

Kniha byla nesmírně:
- zajímavá, čtivá, poutavá, originální, skvěle napsaná, zábavná a mohla bych pokračovat
- vážně zajímavá a krásná byla i po estetické stránce (jak obal, tak design stránek)

Jak už jsem řekla, byla i nesmírně originální, ale tento bod budu muset rozvést: Moc se mi líbilo místo/svět, do kterého byl příběh zasazen. Bylo to vážně osvěžující, konečně vstoupit do vážně jiného a nového světa, v němž je vše jiné, futuristické a moderní - androidi, vznášedla, kyborgové, čipy, jiný letopočet, obyvatelé na Měsíci - a opět bych mohla pokračovat. Vážně jsem si připadala jako bych byla přenesena do vzdálené budoucnosti.

Kniha byla nesmírně poutavá a čtivá, proto jsem ji přečetla vážně jedním dechem.
Již Cinder se mi nesmírně líbila a slyšela jsem, že série Měsíčních Kronik má pouze stoupavou tendenci...No mohu říci, že už teď se nemohu dočkat na další knihy této nesmírně slibné série. :)

29.01.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Jsem doslova nadšená. Už dlouho jsem nebyla díky knize tak skvěle a pozitivně naladěná a už vážně dlouho jsem se u žádné tak nehihňala a nevydávala tolik "aww" povzdechnutí.
Probuzení Simona Spiera je skvělá oddechovka plná humoru, skvělých realistických postav a neuvěřitelně pěkného příběhu.

Simon je neuvěřitelně sympatický a po pár stránkách jsem si ho doslova zamilovala. To samé platí i o jeho (ne)přátelích.
Neuvěřitelně se mi líbí, že kniha nebyla předvídatelná. Měla jsem asi čtyři typy na to, kdo by mohl být Simonův tajemný Blue a na konci jsem se stejně netrefila (a to se považuji za skvělého amatérského detektiva).
Také jsem si zamilovala autorčin styl psaní a doufám, že nám v Čechách od Becky vyjde více knih. Tuto jsem totiž přečetla jedním dechem, až je mi to líto.

Nemám co bych vytkla. Kniha je vtipná, realistická, rozkošná, nenucená, plná (ne)vinného flirtování a zároveň sebou nese nesmírně důležitý vzkaz pro všechny kolem.

Mohu pouze doporučit, sama se k této knize totiž budu s úsměvem na tváři vracet!

26.01.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Pro všechny fanoušky série Skleněného Trůnu jsou tyto povídky skvělým doplněním příběhu. Konečně se totiž po knihách, ve kterých nám byla Celaenina minulost popisována v krátkých útržcích/vzpomínkách/rozhovorech se konečně dostáváme zpátky v čase k dívce, jež Celaena byla předtím, než začal příběh a Celaena, jak je známe dnes.
Konečně také poznáme Sama - tak důležitou postavu v životě vražedkyně, kterou jsem si zamilovala jen zmínkami v prvních čtyřech knihách. Zároveň jsem byla po poslední povídce ale nesmírně smutná kvůli osudu, který se tak nadějnému mladíkovi plnému života nevyhnul...Ráda bych se o něm dozvěděla víc, mnohem víc. Je to další skvělá postava, jež mi i po tak krátkém čase, kdy se dělil o příběh s Celaenou, přirostla k srdci.
Díky této knize si připadám obohacenější v příběhu a také vzhlížím na hlavní hrdinku jinak.
V první knize (Skleněný Trůn) nám mohla připadat jako rozmazlená holka, která byla vlastní hloupostí podvedena, no to, jak se chovala dává po čtení hlavně poslední povídky hned větší smysl.

Určitě doporučuji! :)

24.01.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po dočtení Dvoru mlhy a hněvu doopravdy nemám slov.
Je neuvěřitelné, jak se série dokázala vyvinout díky jednomu dílu, jak se dokázal několikanásobně zvětšit její obsah a dosah.
Ve druhém díle Dvoru nám přidala Sarah hned několik skvělých, už po pár stránkách u mnoha oblíbených, postav. Azriel, Cassian, Amren, Mor, dokonce i záporná postava Juriana...skvělé postavy, každá se svou vlastní minulostí a vlastním důvodem k boji. Nádhera.
Rodící se vztah mezi Feyre a Rhysandem byl napsán nádherně, bez jediné chyby. Osobně si myslím, že to byla nejkrásněji popsaná cesta k lásce, jakou zatím Sarah napsala. Jejich milostný příběh nebyl uspěchaný, nebyl ani klišé. Bylo krásné sledovat, jak do sebe tyto dvě postavy pasují, jako puzzle.
Nový nepřítel ve Feyřině světě, král Hybernu, je nám pořád tak trochu záhadou a nemohu se dočkat, až se dozvíme o jeho záměrech více a dozvíme se, kdo je ve skutečnosti na čí straně...zda se karty po třetí knize opět obrátí...

Celá série Dvoru je neuvěřitelně čtivá a já už teď budu odpočítávat dny do dalšího pokračování.
Neváhejte, čtěte - Nebudete litovat jedinou vteřinu.

19.01.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Sarah J. Maas je ten typ autorky, který dokáže vzít jeden, na první pohled tuctový námět, a přetvořit ho na něco skvostného, nečekaného a obdivuhodného.

Dvůr Trnů a Růží je kniha podle námětu staré dobré Krásky a Zvířete - aspoň to tvrdila obálka. Musím se ale tomuto tvrzení trochu zasmát, jelikož kdybych si to nepřečetla na obálce, ani by mě tato spojitost nenapadla.
Styl psaní je samozřejmě velice podobný Skleněnému Trůnu a i v postavách můžeme najít nějaké spojitosti i mezi nimi. Ku příkladu Feyre, hlavní ženská postava, je nejspíše ztracenou sestrou Celaeny ze ST. Pravdou ale je, Feyre je určitě více vyspělou postavou, než byla v prvním díle její série Celaena. Stačí ale porovnávání...

Dvůr má vlastní svět, vlastní příběh a vlastní zápletky. Kniha plynula pomalu, měli jsme šanci se pořádně seznámit s postavami a udělat si o nich vlastní obrázek. Příběh jako takový je skvělý, napínavý a plný překvapení. Děj mě po prvních pár přečtených stránkách vtáhl a nepustil. Svět, který pro čtenáře Sarah vytvořila je neuvěřitelný. Nechci ho opustit a tak mám jediné štěstí, že mám po ruce už druhý díl. Je také nesmírně čtivý, což mohu díky svému doslovnému hltání stránek pouze potvrdit.

Nemám k této knize moc slov, možná až na to, že bych ji doporučila se vztyčenou hlavou vážně každému, jelikož tohle se Sarah (opět) nesmírně povedlo.

06.01.2018 5 z 5