Wichita Wichita komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Velmi povinná četba. Neznat Kytici je ostuda.

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Divím se, že nemá lepší hodnocení. Myslím, že jsou povídky velmi dobře, poutavě a srozumitelně napsané, čtenáři přináší věrný otisk tehdejší doby. Na můj vkus je jich však málo, bohužel. Mezi mé nejoblíbenější patří Vyšší princip, Pancéřová pěst a Včelař.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Povinná četba a láska na první pohled. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Hamlet je klasika, kterou by měl přečíst každý.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Ani nevíte, jak moc jste měl pravdu, pane Čapku.

21.03.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Co k 1984 říct? Myslím, že zde už bylo řečeno vše. Geniální dílo, velmi prozíravé, podobně jako Čapkova Válka s mloky. Víc takových knih, prosím.

21.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nedočetla jsem. Opravdu jsem neměla sílu ani náladu číst nesmyslný příběh plný trapných klišé, který se nám snaží namluvit, že "tohle se ale může stát, holky".
Co se týče erotiky - v nějakém časopise jsem četla, že kniha vyvolala sexuální boom, ženy kupují erotické pomůcky, atd., atd. Dle mého názoru vyvolává spíše sexuální frustraci. Vsadím se, že tolik orgasmů, kolik jich měla Ana při prvním sexu, neměla žádná z nás, že, slečny a dámy? :) A o nějakém rozpadnutí na tisíc kousíčků ani nemluvě...

21.03.2013 odpad!

Proměna Proměna Franz Kafka

Z Proměny přímo křičí Kafkův komplex ze špatného vztahu s otcem.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Myslím, že nejlépe knihu vystihla umbra.

21.03.2013 3 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Můj první titul Dana Browna. Musím přiznat, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a i přes dodatečnou sumarizaci pocitů, které ve mě vyvolala (a vyvolává) si podle mě zaslouží 4 hvězdy. Děj má spád, je plný zajímavostí (u nichž si ovšem nejsem jistá zda jsou pravdivé) a styl psaní není složitý. Mezi mínusy dle mého názoru patří někdy až moc bujná fantazie autora.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Styl psaní Dana Browna mám velmi ráda - příběh vás nenechá oddychnout, zkrátka musíte číst dál a dál. Objevují se nové události a vás logicky zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál.
Andělé a démoni jsou podle mě ještě o něco lepší, než Šifra mistra Leonarda (resp. Da Vinciho kód).

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Klasický King - mistrně zvládá nejen popis událostí, ale hlavně psychický stav a vývoj postav.
Dlouhý pochod přečtete jedním dechem. Kniha vás nenechá, abyste ji odložili.

21.03.2013 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Děkuji za prostor pro Severuse. Jeho postava si to velmi zasloužila.

Velmi emotivní díl.

19.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Můj nejneoblíbenější díl. Je z něj velmi cítit beznaděj a prázdnota. Harry se chová nemožně, Umbridgeová terorizuje školu, Brumbál hází ignor.

19.03.2013 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Myslím, že první tři díly byly pouze nahodilé. Od Ohnivého poháru začíná ucelený příběh, který někam spěje a pokračuje. Poprvé, kdy mi došlo, že Cedric Diggory nebude poslední oběť Pána zla.

19.03.2013 5 z 5

HP a Vězeň z Azkabanu je můj vůbec nejoblíbenější díl z celé série. Nápad s obracečem času je geniální!

19.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Bude to znít jako klišé, ale o tomhle dílu (a celé sérii) mohu říct, že je to knížka mého dětství. Děkuji, JKR!
Přečtěte si Harryho Pottera. Ta kniha za to stojí.