_wejunkaa_ _wejunkaa_ komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Závěrečný díl této úžasné série jsem velmi prožívala. Drama, které se nám tady odehrává, je neskutečné, protože mě až bolí u srdce z představy, že nemám po jakém dalším dílu sáhnout. Rozhodně bych příběh mladého čaroděje doporučila každému, kdo miluje magii a útěk z reality. Kniha si odnáší 5/5 hvězd. A tímto posledním dílem se s mladým čarodějem Harry Potterem loučím.

02.01.2024 5 z 5

Kouzlo, jaké má v sobě tento díl, pochopí pouze fanoušci Harryho Pottera. Kouzlo je v tom, že pravda a realita může být úplně jiná, než se zdá. Příběh nabírá obrátky přibližně ke konci knihy, kdy se pro některé znás objevují nové postavy. Nemohu toho moc napsat, neboť nechci prozradit žádný spoiler, a proto doporučím si knihu co nejrychleji přečíst. Díl si odnáší 5 z 5 hvězdiček a již nyní otevírám další část příběhu mladého kouzelníka, který toho má ještě spoustu před sebou.

02.01.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vzpomínám si na den, kdy jsem tuhle knihu držela poprvé v ruce a okomentovala ji slovy: „Co je na tom tak úžasného? Vždyť to bude jako film. Avšak po přečtení prvních pár stránek této kouzelné knihy jsem byla v úžasu. Nikdy by mě nenapadlo, jak dokonale popsaný příběh zde vlastně bude. Rozdíl mezi filmem a knihou je někdy až neuvěřitelný a proto mi přijde kniha stejně originální jako právě onen film. A proto si knižní sérii Harry Potter čtu poctivě každý jeden rok od prvního do posledního dílu. Co tedy k této knižní sérii dodat? Popravdě, já vlastně nemám nejmenší tušení.. je zcela jasné, že příběh mladého kouzelníka Harryho Pottera zná téměř každý, ale to opravdové kouzlo už objeví jen málokdo.. Kniha si odnáší 5 z 5 hvězd a již nyní se ponořuji do úžasného děje druhého dílu.

02.01.2024 5 z 5

Šestý díl této série snad ani nejde popsat slovy. Velmi pomalý začátek, zato velmi dramatický napjatý konec. Přibližně v polovině knihy začíná to pravé drama, které příběh mladého kouzelníka otáčí o 100%. Puzzle, které nám díky této části příběhu zapadají konečně do sebe, jsou neuvěřitelné. Nechci nikomu prozradit sebemenší část příběhu, řeknu ale pouze to, že třeba pro mě je konec knihy emotivní pecka. Kniha si odnáší samozřejmě 5/5 hvězd.

02.01.2024 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Příběh mladého kouzelníka nabírá na obrátkách, když se na škole čar a kouzel objevuje bytost, která útočí na žáky školy. Mladý kouzelník neotálí a snaží se přijít na to, kde je pravda. Díky událostem posledních dnů se Harrymu pomalu skládá hádanka, na kterou nemá nikdo odpověď. Jak je možné, že nemluvně přemohlo nejmocnějšího černokněžníka? Toho, jehož jméno se nesmí vyslovit? Začátek skládačky do sebe začíná zapadat.
Druhá kniha se nám od filmu odlišuje již v několika věcech, proto je pro mě každý Harryho příběh originálním a úžasný zážitkem. Knihu jsem přelouskala během pár dnů a jak se říká, takhle kniha se opravdu četla sama. Tentokrát si kniha odnese opět 5/5 hvězd a již nyní jsem ponořena v příběhu 3. knihy této knižní série.

02.01.2024 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Neumím ani popsat slovy, jak moc jsem se na Bajky těšila. Kniha je pro mě něco neobvyklého a velmi zajímavého. Ze všech bajek mám nejraději tu poslední, z kterého mám i inspiraci pro svoje tetování. Kniha je určitě moc fajn jako doplňkové čtení během série Harryho Pottera. Odnáší si pro své kouzelné příběhy 5/5 hvězd.

02.01.2024 5 z 5

K této "knize" jsem slyšela spíše negativní, než pozitivní recenze. Alle jak se zdá, každý má rád něco jiného. Je to taková směs všeho. Scénář se mi velmi líbil a zajímalo by mě, jak by asi mohl vypadat film. Určitě to pro někoho bude těžké čtení jelikož to není jedna dějová linka, i přesto si ale kniha odnáší krásných 5/5 hvězd.

02.01.2024 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tento díl je ze všech ten můj nejméně oblíbený. Proč? Je strašně zdlouhavý a trochu ošizeny v ději, ke konci knihy mi zase přijde, že je ukončen moc rychle. Určitě by se mi tam hodilo něco víc zajímavějšího a napínavějšího, ale zase nás to uvádí do rozpaků co se bude dít dál. Přesto si tato kniha odnáší 5/5 a už nyní listuji v další knize tohoto kouzelného příběhu.

02.01.2024 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jak už je u této série skoro zvykem, drama a napětí. Přijde mi, že ohnivý pohár spíš takový odpočinkový. Z mého pohledu zde autorka JKR hodně přemýšlela, kam příběh dál posunout. Ovšem nesmím zapomenout vyzdvihnout, že v některých věcech se film a kniha dokonale rozcházejí a to je správné kouzlo. Dramatický konec tohoto dílu je dokonale dotažen, proto už nyní sahám po dalším díle a těším se na plno magických večerů, které díky této knize mohu prožívat.

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Moje první kniha od spisovatele Kinga byl právě příběh nájemného vraha Billyho Summerse. Od několika lidí jsem slyšela, že King má specifický styl psaní, a samozřejmě že to tak také bylo. Ze začátku knihy jsem si myslela, že si na styl psaní asi ani nezvyknu, ovšem realita byla vskutku jiná. Knihu bych popsala jako odlehčené, ale zároveň velmi dramatické psaní. Dokonce jsem se dostala do fáze, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh nájemného vraha se mi velmi líbil, ale i přesto si odnáší 4/5 hvězd. Od konce knihy jsem možná čekala něco víc, něco co bude víc dramatické, jako celá kniha. Určitě, pokud jste od Kinga nikdy nic nečetli, tak bych se nebála sáhnout zrovna po tomto díle.

01.03.2024 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Kniha se mi moc líbila, jedná se o učebnici famfrpálu. Určitě by bylo fajn si knihu přečíst na začátku série Harryho Pottera protože vám krásně ukáže co je Famfrpál vlastně za úžasný sport. Na čtení to bylo velmi příjemné a krásná změna od klasických knih. Ohodnocení je samozřejmě 5/5.

02.01.2024 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila z toho důvodu, že je to vedené opravdu jako učebnice. Byla to velmi příjemná změna od klasického příběhu. Zároveň se díky ní mnohem více orientuji ve světě kouzelných zvířat. Kniha si odnáší 5/5 a určitě se k ní za pár let opět s velkou chutí vrátím.

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Příběh Damiána a Lindy mě doslova uchvátil. Již od začátku co Linda začíná prožívat svůj příběh, jsem věděla, že to bude něco neobyčejného. Jedna velká nerovnoměrná linka, která je jednou nahoře a jednou dole. Styl, jakým je kniha psaná, vás naprosto uchvátí, zároveň vám však něco dá do vašeho života. Knize dávám 5/5 hvězdiček. Pokud se do knihy začtete, tak vás její příběh naprosto pohltí. Jediné mínus které jsem nalezla je pouze to, že jednotlivé kapitoly jsou dost dlouhé, ale to je pouze moje rozmazlenost :)

02.01.2024 5 z 5

První věc, kterou bych chtěla hned na začátku zmínit, je překrásné grafické zpracování knihy. Úvodní nákresy u každého z bloků mají své kouzlo, které dělá knihu opravdu nádhernou. Musím se přiznat, že jak se jedná už o druhý díl v této knižní podobě, tak se kniha četla pomalu sama. Kniha má pro mě velmi pomalý rozjezd ale až moc hektický a pro někoho zmatený konec. Rozhodně si ale kniha odnáší plný počet hodnocení a už nyní otevírám zatím poslední část této kouzelné série.

Náměsíční vrazi Náměsíční vrazi Stanislava Veselá

Sleduji autorčin YouTube kanál Krimi příběhy a díky němu jsem se dostala k této knize. Musím říci, že témata, která se v knize vyskytují, jsou někdy až k neuvěření a člověk by opravdu nevěřil, že se to může někdy někomu stát.
Rozhodně je super, že autorka zde vysvětluje také podněty, které nám mohou ovlivnit spánek. Samotné zpracování knihy se mi velmi líbilo, z některých případů mi běhal mráz po zádech. Nejvíce se mi líbily příběhy Kennetha Parkse a Roberta Ledru. Rozhodně co bych ráda vypíchla je, že veškeré názvy poruch jsou zde popsané tak, aby člověk pochopil co je daná porucha zač. Knize nemám absolutně co vytknout a proto si odnáší zasloužených 5 z 5 hvězd.

06.05.2024 5 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Za mě rozhodně lepší jak druhý díl.
Kniha má dramatický začátek, ale hodně pomalý střed. Rozhodně, co bych chtěla znovu zmínit je, že některé části jsou v průběhu knihy neustále opakované. Co ale vím určitě, že na slovo „uctívání jsem si vypěstovala alergii. Poslední díl si ale můžeme rozhodně označit jako vševysvětlující, spoustu situací z předešlých dílů nám zde dávají 100% smysl a krásně zakončuje sérii. Tentokrát si díl odnáší 4 z 5 hvězd a to hlavně díky dokonalému zakončení. Upřímně řečeno, kdyby byla aspoň půlka knihy psaná stylem, jakým byl napsán konec knihy, myslím si že by to stálo rozhodně za to. Bohužel, jak už jsem trochu tušila u druhého dílu, tak hlavní postava Livy zde ztrácí veškeré moje sympatie.
Můj závěr na tuhle knižní sérii? Na to, jak mě uchvátil první díl, tak po přečtení všech knih si myslím, že se k sérii s velkou pravděpodobností už nevrátím.

27.04.2024 4 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

První díl si mě hned na začátku získal díky svému ději. U druhého dílu to ale celkem začíná pokulhávat. Hlavní hrdinka Livy se mi v tomto dílu začíná silně znechucovat, hlavně jejím arogantním chováním. Přibližně v půlce knihy jsem si řekla “Wau! Tak tohle bude pecka.“ Bohužel ale realita byla oproti představě velmi odlišná.
Opakující se scény mě rychle omrzely a tak přichází ta důležitá otázka “Dočtu tohle vůbec? Světe div se, dočetla jsem, díky velmi napínavému zakončení si kniha odnáší 3/5 hvězdiček. Doufám, že 3. díl této série bude takzvaně třešnička na dortu. Ani nevím, co bych měla pořádně napsat, moje pocity jsou zvláštní a nedají se úplně určit. Nevím, zda se mi díl líbil nebo mě víc nudil, no… uvidíme co přinese další a zároveň poslední díl, doufám že v něm nalezneme odpovědi na otázky, které zatím zodpovězeny nebyly a tak nám bude příběh dávat větší smysl.

15.04.2024 3 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Zaslíbená, úvodní díl série Jedna noc, slibuje kombinaci napětí, romantiky a také vášnivého sexu a nekončící romantiky. Při přečtení prvních stránek, jsem vůbec netušila, co od knihy nebo autorky samotné čekat. Samotná kniha od Jodi Ellen Malpas bylo první dílo, které jsem od ní kdy četla. Rozložení příběhu bylo naprosto dokonalou houpačkou. Jednou je příběh nahoře, jednou zase dole. Promyšlení samotného děje je prostě na jedničku. Na začátek bych chtěla hlavně říct, že kniha se četla absolutně sama, jednotlivé sexuální scény jsou popsané živě a detailně, což knize určitě připisuje z mého pohledu jednohlasné a velké +. Musím uznat, že samotná Livy si u mě získala neskutečné sympatie. A to i přesto, že některé její myšlenkové názory nesdílím. Závěr knihy pro mě byl tak napínavý, že jsem měla pocit, jako bych svůj tlukot srdce slyšela v místnosti, nikoli uvnitř sebe. Za mě velmi napínavé zakončení knihy a už nyní se pouštím do hlubin druhého dílu této série. Samotný úvodní díl si rozhodně zaslouží 5/5 hvězd.

31.03.2024 5 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Když se mi dostala takhle kniha do rukou, vůbec jsem nevěděla co od ní očekávat. Ke knize jsem se dostala přes svojí kamarádku a tak jsem si řekla, že by nebyl úplně špatný nápad přečíst si zase něco, po čem jsem dlouho nesáhla.
Děj knihy se mi velmi líbil už jenom nápadem, samozřejmě nikdo nechceme spoilery a tak více neprozradím. Nejvíce se mi na knize líbilo asi to, že i když je vyprávěná ze dvou pohledů, tak se mi nestalo, že bych se v dějové linii ztratila. Rozhodně knihu doporučuji lidem, kteří hledají lehké a zároveň velmi humorné čtení. Kniha si zaslouží plný počet bodů.

13.02.2024 5 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Tento prozatím poslední díl Fantastických zvířat byl vskutku famózní! Filmové zpracování se mi velice líbilo a proto jsem od knihy měla velké očekávání, které bylo ve všech směrech splněno. Ať už jde o dějovou linii, či o úžasné ponoření do příběhu. Jednu z věcí, kterou bych chtěla u tohoto dílu velmi pochválit, je grafické zpracování. Jednotlivé nákresy, ať už Bradavic, nebo postav, jsou prostě dokonalé. Série je rozepsaná a proto se už teď nemohu dočkat další knihy v této sérii. Jak dlouho na ní budeme čekat, to je velká otázka. Kniha si samozřejmě odnáší plný počet bodů. Mohu ji doporučit fanouškům série Harryho Pottera, ale věřím, že i když třeba nemáte rádi příběh mladého čaroděje, tak Fantastická zvířata by vás mohly okouzlit.