Warty Warty komentáře u knih

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Další podařený duchařský kousek se šťastným koncem. Četlo se to parádně a místy to bylo opravdu napínavé. Za mě fajn oddychovka.

23.04.2021 4 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Velmi hezký příběh. Musím ale přiznat, že hlavní postava současné dějové linky mi byla vyloženě protivná svou zoufalou touhou po dítěti. Celkově se mi ale kniha docela líbila a určitě bych ji k přečtení doporučila.

21.04.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další skvělý případ s velmi nečekaným rozuzlením. Opět trochu drasťárna, ale na to je člověk u autora zvyklý.

06.03.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Bát se u knihy rozhodně nebudete, ale i tak je to vcelku napínavý příběh. A samozřejmě nemůže chybět odhalení rodinného tajemství. Mně se kniha líbila, na víkendové čtení ideální.

21.02.2021 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Kniha mě příjemně překvapila. Oceňuji nápad s vyprávěním příběhu z minulosti, přítomnosti a budoucnosti a jejich vzájemné prolínání. Nejvíce mě ale bavilo vyprávění z budoucnosti.

20.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl je snad ještě lepší než ten první. Četlo se to samo, i když je to místy smutné čtení. Snad budou mít ve třetím dílu hrdinové i trochu toho životního štěstí.

16.02.2021 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Jako vždy se od příběhu nešlo odtrhnout. Skvěle napsané a neskutečně napínavé. Zatím se mi tento díl asi líbil nejvíc.

18.01.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělý Carter. A ten způsob vražd... Páni, velice nápadité.

15.01.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět skvělá zápletka. Hunter s Garciou se definitivně zařazují mezi mé oblíbené detektivy. Vypadá to na skvělou sérii.

02.01.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tohle byla neuvěřitelná jízda. Skvěle napsané tak, aby se člověk nemohl odtrhnout, dokud nezjistí, kdo je vrahem a co jej motivuje. Úžasný začátek série, nemůžu jinak, než rozečíst další díl.

31.12.2020 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Velmi zajímavá kniha o tom, že s minulostí by si člověk neměl zahrávat. Musím přiznat, že některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé a klidně bych se bez nich obešla, ale celkový dojem není špatný.

28.12.2020 4 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Začátek sliboval velmi zajímavou zápletku. Ve finále z toho byla ale pouze předvídatelná romance. Jednoznačně nejslabší z knih autorky.

13.12.2020 2 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další skvělý případ Kim a jejího týmu. Víc není třeba dodávat.

06.12.2020 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

U Nesba slabší knížka, ale to jen proto, že je u něj člověk zvyklý na nevídanou smršť. I tak stojí za přečtení.

28.11.2020 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Naprosto skvělé. Napínavé od začátku až do konce. Autorka opravdu umí vtáhnout do děje.

26.11.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Námět je zajímavý, kniha už méně. Do poloviny to bylo dokonce dosti nezajímavé a spíš než detektivku to připomínalo vztahovku. Druhá polovina byla sice lepší, ale nějak nemůžu zaplašit pocit, že vyřešení případu byla spíše náhoda, než důsledek schopností hlavní hrdinky. A když už jsem u ní, tak ta mě celkově moc nezaujala, ani jako detektiv, ani jako osoba.

21.11.2020 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem začala číst na doporučení kolegy. Je to taková oddechovka, nic náročného. Abych pravdu řekla, ani moc vtipná mi nepřišla. Byly tam sice momenty, kdy jsem se zasmála, ale zase taková pecka, jak mi bylo řečeno, to nebyla.

07.11.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Bezvadné, mrazivé čtení. Nijak extra jsem se u toho nebála, ale nic to nebralo na napínavosti příběhu. Určitě sáhnu i po ostatních knihách autorky.

05.11.2020 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Velmi dobrý příběh, hodně temný. Hlavní hrdinka mi ale nesedla, nějak mi nešlo s ní soucítit. Kdyby se vzchopila a prostě odešla od otce posedlého kontrolou, všechno by bylo jinak.

01.11.2020 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Je to moje několikátá kniha od tohoto autora a přesto, že jsou příběhy podobně vystavěné, každá je originál. Místy veselé a místy smutné se spoustou věcí k zamyšlení. Prostě skvělé.

28.10.2020 5 z 5