Warty Warty komentáře u knih

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Zajímavé čtení a doplnění celé trilogie.

23.10.2020 4 z 5

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Dechberoucí vyprávění. Je jen smutné, že je to skutečnost a ne jen dobře napsaný thriller. Škoda, že se asi nikdy nedozvíme úplnou pravdu, a kdo skutečně nechal Mrázka zavraždit.

22.10.2020 5 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Velice zajímavé ale smutné čtení. A tak nějak mám pocit, že to i teď funguje nějak podobně.

21.10.2020 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Kdyby nebyla popisována skutečnost, byl by to velmi dobrý thriller.

19.10.2020 5 z 5

Velmi zajímavé. Zejména jak politika zasahuje do fungování policie.

18.10.2020 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Další skvělá detektivka. Zápletka úžasná, rozpletení ještě lepší a jako vždy zcela nečekaný závěr.

17.10.2020 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Nebýt to skutečnost, kterou má člověk denně před očima, snad by tomu ani nevěřil. Prostě smutné, co za lidi vedou tuto zemi. Skvěle napsáno.

16.10.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Hezký, místy smutný příběh jednoho psího života. S dobrým koncem.

14.10.2020 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Celkově se mi kniha moc líbila, i když se zpočátku některé "scény" zdály poněkud absurdní. Kniha pobavila, na konci i dojala. Takže za mě palec nahoru a pět hvězd.

11.10.2020 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tak to byla jízda, od začátku až do konce. Závěr pro mě velké překvapení. Nechte se taky překvapit.

08.10.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Velice zábavný a zároveň smutný příběh. Přečteno za víkend, ztěží se od toho dalo odtrhnout. Vřele doporučuji.

28.09.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět skvěle napsané, čtivé a napínavé až do konce.

26.09.2020 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Námět není špatný, ale autorka z toho v podstatě udělala trochu lacinou romanci. Knihu jsem několikrát odložila, protože mě to prostě nebavilo. Nakonec jsem to dočetla, ale do dalších dílů se nejspíš nepustím.

25.09.2020 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc hezký a milý příběh. Autor moc hezky popsal, jak válku vnímají děti a pozoruhodně barvitě vylíčil vnímaní okolí slepou dívkou. Kniha až neskutečně zahřála na duši, přestože je děj zasazen do jednoho z nejhorších období lidských dějin.

18.09.2020 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Napínavé a velmi čtivé. Příběh byl dobře propracovaný a zajímavý. Weaver prostě umí, to se musí nechat.

08.09.2020 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Jako všechny předchozí díly prostě super. Čtivé a napínavé až do konce. No, jdu se pustit do dalšího dílu.

03.09.2020 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Vlastně ani nevím, co bych o knize napsala. Nebylo to špatné, ale ani dechberoucí. A abych pravdu řekla, ani hlavní hrdinka mě moc neoslovila.

31.08.2020 3 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Musím říct, že tohle se moc nepovedlo. Děj byl takový nemastný, neslaný, podivně rozvláčný. Přestože jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah, nepřišli mi to ani trochu napínavé.

30.08.2020 2 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Příjemně překvapila. Thrillerem bych to zrovna nenazvala, spíš je to taková vztahovka, takže na léto ideální.

23.08.2020 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Naprosto skvělá detektivka. Čtivé, napínavé, se skvělým závěrem.

15.08.2020 5 z 5