Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů

Kniha završuje trilogii o zavražděném vládci českého podsvětí. Odhaluje, kdo měl zájem na vraždě obávaného kmotra Františka Mrázka. A přibližuje, jaké sbíral kompromitující materiály na politiky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45773/kmotr-mrazek-iii-valka-kmotru-45773.jpg 4.4224

Kniha Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů

perpe2a

smutné, co vše prošlo některým .....

ladaol

(+ SPOILER) „Politika? To je svinstvo. Já to říkám furt. Svinstvo, svinstvo, prostě svinstvo. To bylo za Franze Josefa, za Švejka… A teď je to zase. Prostě svinstvo. Zkrátka a dobře.“

„Sami dobře víte, že se všechno točí kolem peněz a že za peníze se dá koupit ledasco,“ říkal Mrázek z pódia českobrodské sokolovny.

BEZ KOMENTÁŘE, myslím, že tyto citáty z knihy mluví za vše...

Mánička178

Třetí díl série o kmotru Mrázkovi považuju za mnohem lepší než dvojku, protože z toho jde cítit mnohem víc investigativní práce a dávání věcí do souvislostí než v předchozím díle.
Každopádně kniha vydaná v roce 2009 se v roce 2022 čte asi trochu jinak než tehdy - kam se za tu dobu dostali lidi, o kterých je zde řeč, jak moc se vše změnilo... např. Babiš (vstoupil do politiky), Krejčíř (sedí v JAR v base), Gross (zemřel), Pitr (znovu se objevil) a další.
Jarda Kmenta je fakt borec, někdy bych s ním chtěla pokecat naživo :D A taky mu přeju, aby všecko rozkryl! :)

Rolada88
14.06.2021

Trojka asi nejlepší byly tam kauzy které si už vybavují z novin a podobně. Neskutečný kolik lidi bylo namočeno v rozkrádání státu možná ze kdyby nebylo tady těch pánu tak by jsme se neměli takhle špatně v současné době

J.P.S.
09.11.2020

Závěrečný díl trologie a pro mě asi nejsilnější. Koneckonců i proto, že narozdíl od dílů předchozích popisuje dobu a události, které si již pamatuji (Grossův byt, útěk Krejčíře, Kubiceho zpráva). Člověka mrazí, když si uvědomí, kam všude sahala chapadla všemocných kmotrů a kdo byl (a do značné míry stále je) faktickým vládcem naší země.
Kniha byla napsána v roce 2009, nicméně již se zde dozvídáme o vlivu Andreje Babiše, zejména pokud jde o jeho soupeření s Mrázkem a Pitrem v boji o Setuzu. (Z dnešního pohledu je zajímavé, jak autor čtenáři popisuje, kdo je to a jak vypadá Andrej Babiš - před 11 lety ho skutečně skoro nikdo neznal - kdo by si v době vydání knihy pomyslel, že to jednou bude premiér s prakticky neotřesitelnou pozicí!)

Warty
22.10.2020

Dechberoucí vyprávění. Je jen smutné, že je to skutečnost a ne jen dobře napsaný thriller. Škoda, že se asi nikdy nedozvíme úplnou pravdu, a kdo skutečně nechal Mrázka zavraždit.

Kopta
16.12.2019

Zde se tak nějak asi udržel starý dobrý standart. Udržela se zde vidina nějakého přenesení toho, co se stalo, dejme tomu i v trochu literárnější a výpravné formě. Už opravdu jde o všemožné i nemožné praktiky, které se mnohdy netýkají ani už přímo Mrázka, ale i Krejčíře (taky pěkný zvíře, budu muset dozjistit) a nebo i na současného pana premiéra (jako, co kurva, jak by někdo po přečtení této knihy mohl vůbec Babiše volit?). Už nám zde opravdu jde o velkou souhru a velký nápor informací. Opravdu až takový, že nejde vzít celkově a nějak zcela rozloženě. Sledovat film bude nyní úplně něco jiného, jelikož se v něm mnohdy dějí věci úplně jinak a jako bonus je toho tolik, že do filmu by to snad ani nešlo dostat. Knihy jsou úplně jiný vesmír v tomto případě. A o tom jaká musela být realita ani nemluvě. Tyto knihy jsou národní budoucnost. Musí se zachovat pro naše děti, aby věděli jako to tady u nás chodilo. Abychom nezapomněli.

jprst
09.10.2019

Tak jsem přemohl i třetí díl, ale stále nemám odpověď na otázku: "Co s tím ten Kmenta udělal, když měl tolik relevantních informací?"