Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů

od:

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů

Kniha završuje trilogii o zavražděném vládci českého podsvětí. Odhaluje, kdo měl zájem na vraždě obávaného kmotra Františka Mrázka. A přibližuje, jaké sbíral kompromitující materiály na politiky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45773/kmotr-mrazek-iii-valka-kmotru-45773.jpg 4.3140
Série:

Kmotr Mrázek (3.)

Žánr:
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Přidat komentář
Bustedka
06. května

Já bych začala citátem z knihy, respektive z předmluvy p. Blažkové. "Chcete-li zůstat nevědomí a dožít v iluzi, že politici dbají o blaho země, že mafiáni jsou za mřížemi a že policie, je-li na stopě zločince, udělá vše pro to, aby zajala pachatele, pak tuto knihu zavřete. Lidem věřícím v demokratické principy, jakými jsou právo a spravedlnost, totiž způsobí totální deziluzi"
Pro mě, jakožto holku ze skromných poměrů, která by v životě nešla na červenou, protože se to prostě nedělá, je celý příběh kolem Františka Mrázka k neuvěření. Moc a peníze, to asi nikdy nebudu mít :-D , takže vlastně nevím moc na co člověk potřebuje stovky milionů. Prostě si to nedokážu představit, protože už nějaký ten pátek žiju z normálního rodičovského příspěvku, který činí pár tisíc :-D No ale ke knize.. postupně jsem si přečetla všechny tři díly, aktuálně mám ještě rozečtenou pomyslnou čtyřku, Svědka na zabití. Připravte se na obrovskou spoustu jmen, zprvu jsem se díky množství párkrát vracela a užuž jsem měla v ruce tužku a dělala si myšlenkovou mapu, ale nakonec vám vše secvakne, opakující se jména bez problému zařadíte a ta neopakující vlastně moc důležitá nejsou. Dvojka je psaná převážně přepisy rozhovorů z odposlechů, což výrazně přispívá na autentičnosti. No a Válka kmotrů - nejtlustší svazek z trilogie - je prostě pecka od začátku do konce. Nemohla jsem se odtrhnout. Primárně to přičítám lehce čtivější formě, bližší minulosti a většímu zapojení "spoluhráčů" Pitra, Krejčíře a spol, které jsou pro dnešního čtenáře velice známými personami.

nai.ivka
08. ledna

Dokument, pro mě čtivé a zajímavé téma, i když po přečtení mám trochu depku. Kam všude se hajzlíci dostanou, Mlha až na Hrad.

ecila13
05.12.2017

Ztratila jsem poslední iluze o privatizaci a financování politických stran.
Ale věřím v nějakou vyšší spravedlnost. Mrázek je po smrti, Pitr odsouzený, Krejčíř st. po smrti, Krejčíř ml. ve vazbě v JAR ...

Zajímaly by mě Kmentovy zdroje. Někdo od policie? Nebo mu to na sebe posílají politické strany navzájem? Nebo kmotři jeden na druhého? Asi od každého trochu.

Sajdeman
02.10.2017

Pan Kmenta je prostě Novinář a zaslouží si obrovský respekt.
Jen se divím, že po napsání téhle trilogie ještě žije ... Když to napíšu hodně korektně, tak být panem Mrázkem, Pitrem, Krejčířem, .... tak mě ten pán minimálně trošíčku štve :o)))
Rozhodně si přečtu i jeho další knihy.

28401
24.01.2017

zajímavé čtení...doporučuji

St.Evelin
30.12.2016

Po přečtení i třetí knihy platí to, co jsem napsala k předchozím dvěma.... Z knihy se mi udělalo až fyzicky nevolno po zjištění, jak to vlastně celé může fungovat a funguje.

papajapa
11.07.2016

Po precteni cele trilogie o Mrazkovi jsem opravdu ztratila veskere iluze o deni v teto republice. Je smutne, ze vsem darebakum to prochazelo a prochazi a ti, kteri se opravdu snazili najit pravdu to odnesli a byli za "spatne". Vsem, kteri vahaji si tyto knihy precist, doporucuji. Je to zajimave a poucne cteni.

misowi84
06.07.2016

Před použitím je vhodný kinedryl :-/

Evus
07.06.2016

Z knihy mi prakticky kontinuálně bylo na zvracení. Jestli je pravda jen půlka toho, co se v ní (a předchozích dvou dílech) psalo, tak to potěš pr*el. Ne že bych byla nějak naivní a věřila, že politici se starají jen a pouze o blaho svých občanů, ale tohle je docela síla.

Jaruš7
28.04.2016

Po II - Krakatici není možné nečíst III. Válku kmotrů , tato povědomost kmotrům škodí, jsou v hledáčku kdekoho, a tak se zvolna vytrácí, někdo zemře, další je zabit, další za mřížemi ve světě, ti odolní se stěhují do ciziny. Český samočistící proces. K zapsání do české historie ???

maryzka
14.02.2016

Sice jsem se neubránila dalšímu zděšení nad vytunelování českých podniků a bank, ale zároveň jsem se neubránila nějak ironickému pohledu, kterým jsem si dávala otázky, ale bohužel jsem situace řešení asi nezvládala. Tak třeba kdyby Mrázek byla taková kladná postava tak by byl dobrý ,, estébák" možná by se dal využít i jako ,, agent" Dále by mě zajímalo, zda by byl rád kdyby jeho konkurent- jistý ministr financí by se nechtěl zbavit(dobrý či špatný způsob), nebo kdyby Mrázek by se nedostal taky do politiky jakoby nic. No bylo by to zajímavý. Jenom škoda, že neřádí takhle v cizině tedy kromě dalšího veksláka(uprchl ze své vily v Černošicích)

RobertRoberts
07.01.2016

Přiznávám, že druhý díl této trilogie (Krakatice) jsem úplně vynechal, neboť pouze přepisy odposlechů bych asi nedal. Ostatně k úplnému znechucení a totální deziluzi o demokratických principech v naší zemi mi měrou vrchovatou stačil díl první a tento závěrečný.

sedlaczek
05.01.2016

Moc dobře napsaná kniha, ostatně jako všechny předchozí díly. Doporučuji

sackettboy
10.02.2015

Kniha sa čítala veľmi dobre, pokiaľ Vás táto tématika zaujíma tak to určite oceníte.

kazatell
05.11.2014

Mnohem lepší než druhý díl. Po přečtení jsem sice ztratil poslední iluze ale aspoň se nemusím starat o to jestli můj volební hlas něco ovlivní nebo ne

MildeZ
04.05.2014

Hodně zajímavé - po trošku obtížném druhém dílu se tato kniha čte lépe.

valda
29.07.2012

Závěrečný díl trilogie o Františku Mrázkovi. Oproti druhému dílu se nejedná zase o pouhý přepis odposlechů, a tak mi tenhle díl přišel zábavnější. Taky je o dost obsáhlejší než předchozí díly. Z větší části se kniha věnuje Mrázkově vraždě, rozhovorům s lidmi, se kterými souvisela. Dozvíme se hodně o Krejčířovi, Pitrovi, Bakalovi, Babišovi, a ostatních lidech, kteří vedou tenhle stát.

WEIL
14.08.2011

Kdo zavraždil Mrázka a jiné?
Nájemný vrah ho zavraždil, ale toho musel někdo zaplatit a ten je tedy strůjce jeho vraždy.

Policie nic nevyšetřila, žádné velké eso nepolapila.