Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů

Kniha završuje trilogii o zavražděném vládci českého podsvětí. Odhaluje, kdo měl zájem na vraždě obávaného kmotra Františka Mrázka. A přibližuje, jaké sbíral kompromitující materiály na politiky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45773/kmotr-mrazek-iii-valka-kmotru-45773.jpg 4.4155

Kmotr Mrázek (3.)

Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

Kniha Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů

PetrzOlomouce
25.07.2018

V knize se toho dost opakuje, možná je to kvůli přehlednsoti lepší, ale toho, kdo čte pozorně to přinejmenším nudí. Po Mrázkovi jsem chtěl sáhnout po Krejčířovi, ale půlka třetí knihy bylo o něm. Tak mám strach, že budu zase číst to, co jsem už přečetl.
Nicméně kniha je to skvělá, občas se až tají dech, co je v téhle zemi možné. A nedělám si iluzi, že tyhle praktiky skončily.

Bustedka
06.05.2018

Já bych začala citátem z knihy, respektive z předmluvy p. Blažkové. "Chcete-li zůstat nevědomí a dožít v iluzi, že politici dbají o blaho země, že mafiáni jsou za mřížemi a že policie, je-li na stopě zločince, udělá vše pro to, aby zajala pachatele, pak tuto knihu zavřete. Lidem věřícím v demokratické principy, jakými jsou právo a spravedlnost, totiž způsobí totální deziluzi"
Pro mě, jakožto holku ze skromných poměrů, která by v životě nešla na červenou, protože se to prostě nedělá, je celý příběh kolem Františka Mrázka k neuvěření. Moc a peníze, to asi nikdy nebudu mít :-D , takže vlastně nevím moc na co člověk potřebuje stovky milionů. Prostě si to nedokážu představit, protože už nějaký ten pátek žiju z normálního rodičovského příspěvku, který činí pár tisíc :-D No ale ke knize.. postupně jsem si přečetla všechny tři díly, aktuálně mám ještě rozečtenou pomyslnou čtyřku, Svědka na zabití. Připravte se na obrovskou spoustu jmen, zprvu jsem se díky množství párkrát vracela a užuž jsem měla v ruce tužku a dělala si myšlenkovou mapu, ale nakonec vám vše secvakne, opakující se jména bez problému zařadíte a ta neopakující vlastně moc důležitá nejsou. Dvojka je psaná převážně přepisy rozhovorů z odposlechů, což výrazně přispívá na autentičnosti. No a Válka kmotrů - nejtlustší svazek z trilogie - je prostě pecka od začátku do konce. Nemohla jsem se odtrhnout. Primárně to přičítám lehce čtivější formě, bližší minulosti a většímu zapojení "spoluhráčů" Pitra, Krejčíře a spol, které jsou pro dnešního čtenáře velice známými personami.

nai.ivka
08.01.2018

Dokument, pro mě čtivé a zajímavé téma, i když po přečtení mám trochu depku. Kam všude se hajzlíci dostanou, Mlha až na Hrad.

ecila13
05.12.2017

Ztratila jsem poslední iluze o privatizaci a financování politických stran.
Ale věřím v nějakou vyšší spravedlnost. Mrázek je po smrti, Pitr odsouzený, Krejčíř ml. ve vazbě v JAR ...

Zajímaly by mě Kmentovy zdroje. Někdo od policie? Nebo mu to na sebe posílají politické strany navzájem? Nebo kmotři jeden na druhého? Asi od každého trochu.

Sajdeman
02.10.2017

Pan Kmenta je prostě Novinář a zaslouží si obrovský respekt.
Jen se divím, že po napsání téhle trilogie ještě žije ... Když to napíšu hodně korektně, tak být panem Mrázkem, Pitrem, Krejčířem, .... tak mě ten pán minimálně trošíčku štve :o)))
Rozhodně si přečtu i jeho další knihy.

24.01.2017

zajímavé čtení...doporučuji

St.Evelin
30.12.2016

Po přečtení i třetí knihy platí to, co jsem napsala k předchozím dvěma.... Z knihy se mi udělalo až fyzicky nevolno po zjištění, jak to vlastně celé může fungovat a funguje.

papajapa
11.07.2016

Po precteni cele trilogie o Mrazkovi jsem opravdu ztratila veskere iluze o deni v teto republice. Je smutne, ze vsem darebakum to prochazelo a prochazi a ti, kteri se opravdu snazili najit pravdu to odnesli a byli za "spatne". Vsem, kteri vahaji si tyto knihy precist, doporucuji. Je to zajimave a poucne cteni.