vipera vipera komentáře u knih

Krátká a úderná kniha...tak jako samotný život a čin Kateřiny Horovitzové

14.07.2017 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Hledala jsem nějakou úsměvnou oddychovku a přesně tohle kniha splnila :-) Nic víc, nic míň

05.06.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tuhle knihu mi půjčil můj kamarád - alkoholik se slovy "Snad budeš taky sympatizovat s hlavní hrdinkou stejně jako já"...To se nestalo. Nesympatizovala jsem ani s jednou z žen. Číst 300 stran o tom, jak ta či ona naříká a snaží se střepat odpovědnosti za svůj život není zrovna moje gusto. Ale i tak jsem knihu dočetla. Není napsána špatně, jen není napsána pro mně.

21.02.2016 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

I přestože byla kniha celkem předvídatelná a ani její jazyk mne nijak zlášť neoslovil, dočetla jsem ji. A hele, něco ve mě i zanechala. Nejspíš až trošku moc povědomý smutek...

15.12.2015 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Asi by to byl krásný příběh, ale pro mé "malé já", které si ho bohužel nikdy nepřečetlo. Pro mé "dnešní já" je kniha až příliš dětská. Další díly už prostě nepřečtu. Moje smůla :-(

23.10.2014

Petr Pan a Wendy Petr Pan a Wendy James Matthew Barrie

Nejdřív jsem viděla filmové zpracování, které naprosto uchvátilo mou dětskou stránku osobnosti. Pak jsem toužila po této nesmírně krásně ilustrované knize, i když děj je upraven pro menší děti. Schramstla mi jeden deštivý kousek večera...Teď už jen přečíst originál, abych věděla, jak to bylo "doopravdy" :-)

23.10.2014 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 nejspíš nepřekoná žádné jeho pokračování, ale i tak bylo hezké vrátit se do mnohdy nepříliš hezkých stanic metra. Těším se na příště.

13.07.2014 3 z 5

Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Imogen Edwards Jones

Jelikož mi bylo dáno nahlédnout, i když jen na okamžik, za pult jedné malé recepce v jednom malém hotelu, tak mne kniha obstojně pobavila. Je to opravdu takovy blázinec, jak je psáno? Ano,to rozhodně je...

28.05.2014 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Člověk jde cestou celý svůj život. Není dobrá nebo špatná cesta. Důležité je jen to, jestli nesete oheň... Síla této knihy je v tom, jak je napsaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

05.05.2014 4 z 5

Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Christopher Monger

Tak tohle bylo velice milé... Stále se směju větě, kterou pronesl nádražák "Vlaky nejsou" :-) Další kniha, která mně přesvědčila o tom, že i jednoduchý příběh, má-li myšlenku a dobrého vypravěče, se dá číst stále dokola, s chutí a úsměvem.

03.05.2014 5 z 5

Čaroděj ze země Oz Čaroděj ze země Oz Frank Lyman Baum

Překrásná novodobá pohádka o nevšedních dobrodružstvích a hlavně o přátelství.

13.03.2014 4 z 5

Třešňový kompot Třešňový kompot Jarka Kovaříková

Prostě oddychovka pro volnou chvíli...Pokud se chcete ohlédnout zpět do dětských let či snad minulého režimu, nebo pokud máte chuť nahlédnout do života jedné typické české rodinky, pak se račte začíst.

29.01.2014 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Krásná hororovka, nejen pro dětičky.Jak je řečeno v knize 'I didn't know I had another mother' said Coraline.'Of course you do.Everyone does' said the other mother...Takže pozor na lákadla,protože 'každý ji má'...

01.12.2013 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Moje první kniha čtená v originále...Ačkoli myslím, že krásu a poselství tohoto příběhu ocení čtenáři v jakémkoli jazyce :-)

24.11.2013 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Pravá víra znamená nebát se naplnit svůj osud. To je Owen Meany...Naprosto dokonalé.

07.11.2013 5 z 5

Jamrachův zvěřinec Jamrachův zvěřinec Carol Birch

Hledala jsem oddychovku a nalezla jsem knihu psanou velmi stravitelnou formou s občas těžce stravitelným průběhem. Atmosféra je navozená precizně, a to až do té míry, že z některých pozdějších pasáží mi bylo až psychicky nevolno. Někdy jsem se až příliš vcítila do situace a to ať už při pozorování varana nebo při blouznění na člunu kde žil život se smrtí. Je to zachycení lidskosti v životě i ve smrti.

12.10.2013 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Neuvěřitelně uvěřitelná kniha...
Precizně propracovaný příběh i charaktery postav. Scenérie i situace vylíčené tak, že je nejenom vidíte před očima, ale jste přímo v nich. Lehkost a zároveň zemitost, s jakou autor píše o mezilidských vztazích, vnitřních pohnutkách i prostředí sirotčince je prostě neuvěřitelná až dech beroucí. V této knize naleznete všechno od absurdity přes všednost, smutek, satiru, radost i naději. Styl psaní je velmi příjemný, zpočátku trochu nezvyklý, ale to je na tom to osvěžující. Děj prostě plyne a vy plynete s ním.

03.09.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

U téhle knihy mě mrzí jen to, že jsem neměla čas přečíst ji na "posezení" :-) Fikce této knihy nabývá každým dnem na realitě. Lidi tráví většinu svého volného času u televize nebo u počítače. Knihy ustupují filmovému zpracování, které je ve větší míře upravené ku prospěchu sledovanosti. Konce filmu jsou natočeny podle přání diváků, nikoli podle předlohy...Spousta firem se zabývá robotikou, takže ani mechanický ohař by už dnes nemusel být žádnou raritou...Snad alespoň ta nitra nemáme zatím tak vyhlodaná...

21.08.2013 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělá kniha, o které už bylo napsáno vše...Dobře vystavěný příběh podaný velmi čtivou formou. Knihu jsem četla s radostí a zaujetím.

28.07.2013 4 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Tahle kniha by překvapila, kdyby něčím překvapila...Charaktery postav jsou plytké a děj až neuvěřitelně předvídatelný. Dočetla jsem ji jen silou vůle a s dalšími díly rozhodně nebudu ztrácet čas...

15.07.2013 1 z 5