Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma?

"Bez (balíku) peněz do hotelu nelez" nebo "Recepční, prchni" - i tak by se mohlo jmenovat humorné vyprávění jednoho velmi nejen společensky unaveného recepčního blíže neurčeného pětihvězdičkového hotelu, který se musí za svou dvojitou službu potýkat s neskutečnou přehlídkou hostů. Víte, co mají společného Američani a Japonci? Zálibu v "polštáři navíc", jak se cudně říká dámské společnosti na pokoji (Rusové si vozí prostitutky rovnou s sebou). A věděli jste, že nejlakotnější na spropitné bývají Francouzi? Vítejte ve světě výstředních ropných magnátů, neurotických modelek, bohatých vdov s těmi nejprotivnějšími pejsky, arabských šejků, kteří nevědí co s penězi a vstávají zásadně až po obědě, a světových celebrit nejrůznějšího kalibru. Ovšem ani s hotelovým personálem se nudit nebudete - nepřekonatelný kšeftař Tony, na něhož každý návštěvník narazí hned u vchodu, barman Gino, mistr koktejlů všeho druhu, bodrý dveřník Dennis, vždy připravený sehnat nějaký ten "polštář", nebo kofeinem zdrogovaný manažer restaurace Andre se rozhodně nedají zahanbit. Přehlídka nejabsurdnějších situací, do nichž se dostávají protagonisté tohoto místy neuvěřitelného vyprávění, zaznamenává holou skutečnost tak, jak ji na vlastní kůži zažil anonymní manažer opravdového luxusního hotelu v centru Londýna. Uvádí čtenáře do soukromí pokojů, kuchyní, barů i ředitelských kanceláří a líčí hodinu po hodině, co se v danou chvíli děje - od ranního příjezdu zásobovačů až po noční radovánky. Obyčejně jako poslední přichází hluboko po půlnoci host v županu, aby si postěžoval, že nemůže spát. Ovšem tentokrát čeká na zaměstnance větší šok......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19370/hotel-babylon-aneb-nechcete-radeji-zustat-doma-19370.jpg 3.777
Literatura světová, Humor
Vydáno, Ikar (ČR)

Hotel Babylon, 2004

Kniha Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma?

Dada077
17.01.2020

kto by tu hľadal dej, príbeh, zápletku, "ťahák" z jednej kapitoly do druhej , má trochu smolu, kniha je len popis jednej nadštandardnej zamestnaneckej smeny, na mieste ... je jedno kde, práve tu je to hotel .... zopár "zaručených " fám o filmových, či speváckych superstar .. a finito... vo veku, kedy vás ani "úžasné" pozorovania sexu iných nedachnú, ostane vám iba odrátavanie prečítaných stránok ... ako také kniholelkovanie do autobusu, vlaku, či lietadla ideálne
hodnotu sfilmovaného diela si radšej netrúfam odhadnúť :)

Janík511
12.02.2019

Výborné, bavila jsem se.

čef
02.08.2018

Příjemné počtení i pro ty, kteří viděli podle této knihy natočený TV seriál. Vtipné po anglicky a odhalující moře podivných jednání a vůbec bláznů vyskytujících se nejen v hotelích. Určitě všem pikolíkům, uklizečům, kuchařům, nosičům, portýrům, správcům a všem ostatním profesím, které nás tam rozmazlují, jejich dýška a mastné účty ani trochu nezávidím a raději si o nich přečtu něco veselého.

Naias
12.10.2017

Zamestnanci hotela to rozhodne nemajú ľahké, hostia im vedia „spríjemniť“ život všakovakými spôsobmi. Na druhej strane, personál hostí s pokojným svedomím ošklbáva, čo mu sily stačia, či už sú hostia bezproblémoví alebo nie, niekedy dokonca ešte predtým, než sa vôbec ubytujú! Proste džungľa a dosť nechutná.

IgorGebiza
01.03.2017

zaujimave

Targa Dall
11.11.2014

Je to spíše pro lidi, kteří pracují v hotelu. Ti se tam uvidí (to vím, od přítelky, která v hotelu pracuje).
Já v hotelu nepracuju, ale bavil jsem se královsky :) a hodně se naučil o pětihvězdách (tak to snad někdy využiji :-D ).

Ankavi
11.11.2014

Kniha, která mě seznámila se zákulisím v hotelové branži. Nic víc a nic méně.

Anya636
27.10.2014

Jakožto osoba pracující v hotelu již nějakou chvilku musím říci, že je zde velmi vydařeně shrnuto všechno příkoří, kterého se hosté na hotelovém majetku i zaměstnancích dopouštějí. Nicméně kniha má jednoduchou jednotící linku u které vás nic nepřekvapí ani nenadchne. Vypravěč aktuální dění prolíná vzpomínkami na zážitky z jiných hotelů z čehož z knihy dělá deníček nesourodých příběhů o různých hotelových povídkách. Raději si přečtěte Hotel od Haileyho.

hotely práce zfilmováno – TV seriál

Imogen Edwards Jones