vipera vipera komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

V Metru jsem vězela celou svou duší i tělem. Cítila jsem všudypřítomnost jeho stropu i obestírající tmy. Klopýtala jsem přes pražce a držela se Arťoma za ruku...

13.06.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Pro mne zatím nejlepší Coelhova kniha....Život není složitý, to jen lidé si ho složitým dělají. Žijte a žijte s radostí.

09.06.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Příběh jednoduché formy, leč vydařeného obsahu. Krátké a úderné.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Na tohle se dá jen "prostě úžasné" :-)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Opravdu neuvěritelné, jak se vám příběh vkrádá pod kůži a vy nemůžete jinak než číst, číst a číst...Vezme vám dech, vezme vám čas a zůstane jen ona. Fascinující kniha.

Další příběhy pro potěchu duše Další příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Stejně milé jako předchozí kniha. Při tomto čtení se duše opravdu zaraduje.

Příběhy pro potěchu duše Příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Pokud máte volnou chvilku, pak otevřte tuto knížečku a nechte svou mysl přivonět k některému z kratičkých příběhů...

Příběh mladého Shakespeara Příběh mladého Shakespeara Břetislav Hodek

Pokud chcete přiblížit Shakespearuv příběh od počátku a sledovat jeho první tvůrčí pokusy, či se dozvědět víc o jeho životě, pak je tako kniha pro vás.

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Tuto knihu hodnotím kladně, přestože jsem se nemohla po celou dobu sžít s překladem. Děj není příliš strhující ani svižný, ale na svou dobu to bylo určitě šokující dílo. I dnešnímu čtenáři má co nabídnout.

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Knížka s dobrým příběhem, ale stejně jsem se nějak nemohla vžít ani do postav, ani do děje. Navíc některé Oskarovy výroky mi přišly až příliš dospělácké a proto nevěrohodné.

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Tento příběh vás upoutá a budete chtít vědět stále víc...a to i po přečtení knihy

09.06.2013 4 z 5

Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson

Každý jsme Jekkyll i Hyde...Záleží jen na nás, kterou stránku osobnosti necháme převládnout. Naprosto (na svou dobu) unikátní temný příběh, který vás pohltí a jenž přečtete jedním dechem. Za mne nejvyšší ocenění *****

08.06.2013 5 z 5

Hobit je slabší a jednodušší předzvěstí mnohem dokonalejšího a ucelenějšího díla - Pána Prstenů. Ale i tak se mi líbil a beru ho jako nultý díl zmiňované trilogie, jako jejího malého brášku...

08.06.2013 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Trilogie Pána Prstenů je jedno z nejdokonalejších děl, jaké jsem kdy četla. Je to trochu těžší čtení, což je dáno jak strukturou příběhů, tak autorovým smyslem pro perfekcionismus, ať už jde o charakter postav či o popisy krajiny. Ve skutečnosti jde ale o to, jak je dílo dokonalé svou jednoduchostí. Vždyť celá trilogie je vlastně o tom, že jeden kluk někam nese prsten...Je to prostě úchvatný příběh.

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Příběh ze života jedné rodiny, přičemž každou kapitolu vypráví jiný její účastník. Podle mě nic převratného, spíše lehčí čtení a toho humoru tam moc nečekejte...

08.06.2013 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Nejlepší Doylův příběh...Děj vás naprosto vtáhne a to tak, že si připadáte, jako byste se po ponurých blatech procházeli sami. Úžasně navozená atmosféra i skvostně vystavěný příběh.

08.06.2013 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Tak tomuhle říkám opravdu klasické dílo. Brilantní počtení.

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Přiběhy od úžasného vypravěče. Co na tom, že jde o pohádky. Ve všech Werichových knihách se odráží jeho humor i intelekt. Prostě nádhera.

08.06.2013 5 z 5

Od knihy jsem čekala víc...Přečetla jsem si ji na základě recenzí, které slibovaly víc, než čeho se mi ve skutečnosti dostalo.

08.06.2013 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Exkurze do hlavy a života jednoho nacistického pohlavára, který "jen" dělá svou práci...Syrový pohled do nitra osvětimské mašinérie.

08.06.2013 4 z 5