vipera vipera komentáře u knih

Žila jsem v Africe Žila jsem v Africe Marie Mikušová

V této knize naleznete příběh české autorky, která se odstěhovala do Afriky za prací i za životem. Zachycuje měnící se tvář JAR v rozmězí asi 10 let a přiblíží vám tvář Afriky i její minulost v širších souvislostech.

08.06.2013 4 z 5

Já se se Staříkem tedy bavila :-) Čtení šlo jako po másle a párkrát jsem se i zasmála. Nemyslím jen tak pousmála, já se smála nahlas. Překvapí jak Alanův neuvěřitelný životní příběh, tak i strhující děj, u něhož váš napadne "tak tohle už nemůže dopadnout dobře", načež vás autor opět překvapí. Milé a pohodové počtení.

07.06.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zpočátku jsem vůbec nevěda, o co "v téhle zatracené knížce" vlastně jde...Ale z té zatracené knížky se postupně stávalo jedno z nejlepších děl, které jsem kdy četla. Nikdo by si ji neměl nechat ujít.

07.06.2013 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Syrový příběh o smutných okolnostech jedné závislosti. Dnes se takové věci dají řešit,ale v té době nikdo nevěděl, jak naložit se závislou mladičkou holkou...

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Je to příběh o úsilí jednoho člověka. Krátký a krásný.

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Podle mne je to ta nejkrásnější knížka na světě...

Minutová moudrost Minutová moudrost Anthony De Mello

Krátké příběhy pro hloubavé momenty...

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátký, ale za to silný příběh.

Zakopaný pes Zakopaný pes Bedřich Fučík

Dobré počtení pro všechny zvídavé hlavy, které občas přemýšlejí nad tím, jaký je v určitém výraze či slovním spojení zakopán pes.

Mistrovství práce s DSLR Mistrovství práce s DSLR Roman Pihan

Pro všechny, kdož chcete fotit....Tahle kniha vám poskytne veškeré informace o focení digitální zrcadlovkou. A tím myslím opravdu veškeré. Skvělá knížka.

Flétnové hodiny Flétnové hodiny Hans Christian Andersen

Andersenovy pohádky jsem jako malá nesnášela. Byly ponuré a neveselé. Po letech jsem pak v knihovně objevila Flétnové hodiny a z nějakého neznámého důvodu jsem se rozhodla zkusit si je přečíst znovu. A rozhodně jsem nelitovala. Myslím že dospělí si z nich odnesou víc než děti. Už tak nějak chápou, co tím chtěl "básník" říci. Nyní je to jedna z mála dětských knih, které zdobí moji knihovnu. A stále se k ní ráda vracím.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

"Pohodlně se usaďte a poslouchejte, co vám budu vyprávět"...Tak by se asi daly popsat veškeré Steibeckovy knihy. Při jejich čtení mám pocit, že mi někdo vypráví strhující příběh, který vás naprosto uchvátí. Stále chcete slyšet víc, ale zároveň se nechcete dobrat konce...Jsem ráda, že "Na východ od ráje" byla moje první Steinbeckovská kniha, ale rozhodně nebyla poslední.

07.06.2013 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Číst tuhle knihu bylo jako potkat "starého známého"...Jeho vyprávění vás baví, i když některé pasáže nepovažujete za důležité a občas se i nachytáte, že ho místy dokonce vůbec neposloucháte. A i když to není váš nejlepší přítel, tak po rozchodu s ním máte pocit, že to bylo prostě příjemné setkání :-)
Velice čtivá kniha.