Zakopaný pes

Zakopaný pes obálka knihy
Mé hodnocení:

Obsah knihy Zakopaný pes výmluvně vystihuje její podtitul: „O tom, jak, proč a kde vznikla některá slova, jména, rčení, úsloví, pořekadla a přísloví“. Autoři v ní vytvořili přehledný a přitom čtivý soupis těch nejokřídlenějších úsloví a příměrů, většinou biblické a antické provenience. Mimořádná erudice a svěží, lehké podání tématu. - 4. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21315/zakopany-pes-21315.jpg 430
Literatura naučná, Citáty a přísloví
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Zakopaný pes

Danulka2130
15.10.2020

Dobrá kniha pro ty, které zajímá, jak vznikly různá přísloví a rčení.

Alex_Jura
24.12.2018

Náhodný úlovek z knihoboudy mi už vylepšil pár večerů. Zajímavě zpracovaná hesla, díky nimž si doplníte znalosti. Až mě zarazilo, kolik rčení se běžně používá - a přitom jejich původ často neznáme, nebo ho známe jen přibližně.

kap66
19.12.2017

Prosím, nečtěte tuto knížku jako román! Dávkujte si ji jako čokoládové bonbóny - protože tím jednotlivá rčení, přísloví, úsloví (prostě všechno zde obsažené) jsou. Klidně vybírejte a hledejte jen to, na co v tu chvíli máte chuť. Jsou to opravdu bonbóny (z francouzštiny: bon = dobrý, tedy něco dobré a ještě jednou dobré); nepřejezte se jich najednou. Pak vám budou chutnat.

klara2898
29.05.2015

Čtivé,poučné,zábavné.Vřele doporučuji.

Petruse21
16.02.2015

Po stopách úsloví a pořekadel aj., která většina z nás užívá, ale málokdo ví, kde se vzala.

Karnager
06.05.2014

Tuhle knihu mám rád :) dostala se mi do rukou brzy na základní škole. Leckde zábavná a také poučná. A nikdy neškodí v pravý se blýsknout znalostí co, kde, jak a proč :)

moonchild
07.03.2014

Kniha se mi moc nelíbila.Ani jsem jí nedočetla.

vipera
07.06.2013

Dobré počtení pro všechny zvídavé hlavy, které občas přemýšlejí nad tím, jaký je v určitém výraze či slovním spojení zakopán pes.