Mistrovství práce s DSLR

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fotografie zažila v posledních 10 letech radikální přerod a digitální zrcadlovky se staly fenoménem dnešní doby. Paradoxně však DSLR přinášejí řadě uživatelům čerstvě po pořízení zklamání ze zhoršené kvality jejich fotografií ve srovnání s kompaktními přístroji. A důvod? DSLR je kreativní nástroj, který dává fotografovi výrazně bohatší prostor pro tvůrčí přístup. Zároveň však vyžaduje mnohem více fotografického umu, znalostí a zkušeností, protože na rozdíl od kompaktů nechává většinu rozhodnutí na fotografovi. Kniha Mistrovství práce s DSLR jako první nabízí opravdu vyčerpávající odpovědi na všechny vaše otázky týkající se práce s DSLR. Jde o původní českou publikaci, na které tým lektorů IDIFu pracoval více než rok. Autorem textu je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let a je oblíbeným lektorem kurzů práce s digitální zrcadlovkou v Institutu digitální fotografie. Vaším průvodcem ve světě vlastní kreativní fotografické práce tak bude nejen na slovo vzatý profesionál s vysokou odborností, ale zároveň člověk, který umí své poznatky předat přístupnou a zajímavou formou. V knize naleznete více jak 400 ilustračních fotografií, přes 100 kreseb, grafů a několik desítek tabulek pro pohodlné nalezení všech relevantních informací. Kromě konkrétního a detailního popisu všech funkcí DSLR získáte i podrobného průvodce nákupem objektivů, blesků a dalšího příslušenství. A samozřejmě to hlavní: vše je zaměřeno na využití těchto informací ve vlastní fotografické praxi, proto je knihu možné číst i jako fundovaný výklad základních pravidel fotografické práce. Čtenářsky vděčná a oblíbená koncepce knihy zůstává, nové vydání obsahuje aktualizované informace zejména z oblastni digitální fototechniky, která se rychle vyvíjí a proměňuje. Zejména se však můžete těšit na zcela nový oddíl Perspektiva a kompozice, který srozumitelně uvádí do této problematiky, jež je klíčová pro každou fotografickou tvorbu. Kniha je přehledně členěna do následujících oddílů: - Jak DSLR pracuje - Objektivy - Expozice - Ostření a hloubka ostrosti - Práce s bleskem - Barva a vyvážení bílé - Zpracování obrazu - Příslušenství DSLR - Perspektiva a kompozice Provedení: rozsah 287 stran formátu 295 x 295mm (plnobarevný tisk na křídový papír v knižní vazbě)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57376/mistrovstvi-prace-s-dslr-57376.jpg 4.732
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Mistrovství práce s DSLR

Ashi
11.07.2020

Jednoznačně nejpřehlednější kniha, kde jsou všechny informace ohledně techniky focení. Knih jsem četla více, ale tato je opravdovou biblí. Je zde nejpodrobnější popis funkce zrcadlovky - to jinde nebývá, kapitoly jsou členěny podle okruhů a každé téma je pak rozebíráno na dvoustravě. Nevýhodou snad je jen, že je kniha obří a nikam se nevejde - menší formát a více stran by byl lepší. I vydání z roku 2013 je stále aktuální (dokonce se tam už zmińují dnes populární bezrcadla).

duben
02.03.2015

Doporučuju všem kdo si koupí zrcadlovku a pak chtějí poradit co s ní. Základy, pěkně srhnuté. Jediné co mi na knize extrémně vadí je formát. Je zbytečně velká, přitom text je pak na víc sloupců a je díky rozměrům nejde číst jinde než doma někde v křesle, na sedačce nebo u stolu. Zapomeňte, že byste ji vzali s sebou do vlaku, autobusu nebo třeba s sebou někam na focení do terénu.


GOD-Complex
24.01.2014

Super tutorial knizka pro zacatecniky s DSLR vcetne peknych nazornych fotek. Neni spatne si neco podobneho precist jako intro, ale nasledne stejne doporucuju radeji vzit fotak do ruky a jit samostatne testovat a v priapde potreby chekovat danou problematiku na internetu plnem diskuzi a video tutorialu, knihy jsou v tomhle smeru z me perspektivy uz pase. 7/10

vipera
07.06.2013

Pro všechny, kdož chcete fotit....Tahle kniha vám poskytne veškeré informace o focení digitální zrcadlovkou. A tím myslím opravdu veškeré. Skvělá knížka.