Oskar a růžová paní

Ve třetím příběhu z cyklu o neviditelném vede v nemocnici chlapec Oskar s ošetřovatelkou v růžovém úboru nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti a víře v Boha. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života i v té nejtěžší chvíli v životě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/18721/oskar-a-ruzova-pani-9og-18721.jpg 4.7186

Cyklus o neviditelném 3.

Vydáno, Garamond

Oscar et la Dame rose, 2002

Kniha Oskar a růžová paní

Chesterton
27.12.2019

Divadelní představení, kde zralý muž brněnského Provázku hraje rychle dozrávající dítě jsem chtěla doplnit knihou. Není to nutné. Jen mi až u knihy došlo, že slzy jsou jen první a lehounko povrchní přirozenou reakcí na (vlastně Vánoční nebo klidně Velikonoční :o) poselství, které příběh přináší.
Z představení na mě sálal radostný úžas z pochopení smysluplnosti komunikace se Stvořitelem? Dítětem z Betléma?
Komunikace celoživotní, ale asi daleko víc té nové nebo znovu nalezené.
Příběh je protkán mnohým, co rozbíjí zaběhlé lidské jistoty a vnímavému čtenáři nabízí možnost nahlédnout pod povrch křesťanského smyslu života. Rozbíjí mnohá klišé, která tváří v tvář smrti berou za své.

tonysojka
19.12.2019

Oskarova upřímnost je odzbrojující a zároveň inspirativní. Příběh vede k zamyšlení nad smrtí, životem a Bohem. Doporučuji.

Zorka
10.04.2019

Knížka o tak těžkých věcech a přitom tak milá. Pohled na nemoc očima nevinného dítěte, který je zcela odlišný od pohledu dospělých. "Snažil jsem se vysvětlit rodičům, že život je zvláštní dárek. Ze začátku ho dost přeceňujeme, myslíme si, že jsme dostali věčný život. Potom ho zase podceňujeme, připadá nám ošklivý, moc krátký, divže ho nevyhodíme. Nakonec si uvědomíme, že to vlastně není dárek, ale jen taková půjčka." (s. 98) Moc díky za tuto knihu.

bookemma
19.02.2019

Cher Dieu,
le petit garçon est mort.

A mně se nedostává slz.

popelka7
21.01.2019

Nádherná kniha. Úžasná, dojemná i slzička ukápla (a ne jedna)......

l1l1lele
27.07.2018

Krásná kniha. Dokáže člověka rozesmat, poučit i rozplakaz. Doporučuji.

lidunka1
17.05.2018

Výborně napsaná knížka, vtipně do hloubky.

VladkaBU
28.03.2018

... ač tak úzká knížka, tak v ní bylo spoustu krásného, byť smutného čtení. Dobře to vymyslela babi Růženka. Ještě se chystám na stejnojmenné divadelní představení.