Oskar a růžová paní

Ve třetím příběhu z cyklu o neviditelném vede v nemocnici chlapec Oskar s ošetřovatelkou v růžovém úboru nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti a víře v Boha. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života i v té nejtěžší chvíli v životě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18721/oskar-a-ruzova-pani-9og-18721.jpg 4.7209

Cyklus o neviditelném 3.

Vydáno, Garamond

Oscar et la Dame rose, 2002

Kniha Oskar a růžová paní

jahnovaz

Úžasný příběh psaný formou deníků. Neuvěřitelně silný.

Starmoon
14.12.2020

(+ SPOILER) Smiala som sa aj plakala, prežívala všetko s Oskarom aj s ním umrela. Nádherná kniha.

ještěrka38
25.10.2020

Jedním slovem krásné.. Smutné, ale krásné..

inachisio
30.08.2020

Nádherný příběh. Chytrý, dojemný, úžasný. Nemám, co dodat, tuhle knížku by si měl přečíst každý.

Rostlina
25.03.2020

Jak prozit naplneny zivot v nekolika malo dnech? Tahle kniha da odpoved. Vyborne vypraveni, pri nemz se na ctenarove tvari misi slzy od smichu a place.

cmelda87
17.03.2020

Tento příběh se mi moc líbil! :-) Přemýšlela jsem, jaké bych k němu napsala doporučení a myslím si, že tento příběh by si měli přečíst všichni a zejména Ti, kdo se bojí smrti.
Podle mě je totiž tento příběh, vyprávěný Oskarem, navzdory jeho situaci,s úsměvem a naprosto odzbrojující a zároveň všeobjímající, až uklidňující.
Rozhodně má tato knížečka své stálé místo v mé knihovně.

Chesterton
27.12.2019

Divadelní představení, kde zralý muž brněnského Provázku hraje rychle dozrávající dítě jsem chtěla doplnit knihou. Není to nutné. Jen mi až u knihy došlo, že slzy jsou jen první a lehounko povrchní přirozenou reakcí na (vlastně Vánoční nebo klidně Velikonoční :o) poselství, které příběh přináší.
Z představení na mě sálal radostný úžas z pochopení smysluplnosti komunikace se Stvořitelem? Dítětem z Betléma?
Komunikace celoživotní, ale asi daleko víc té nové nebo znovu nalezené.
Příběh je protkán mnohým, co rozbíjí zaběhlé lidské jistoty a vnímavému čtenáři nabízí možnost nahlédnout pod povrch křesťanského smyslu života. Rozbíjí mnohá klišé, která tváří v tvář smrti berou za své.

tonysojka
19.12.2019

Oskarova upřímnost je odzbrojující a zároveň inspirativní. Příběh vede k zamyšlení nad smrtí, životem a Bohem. Doporučuji.