viola5163 viola5163 komentáře u knih

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Dějové linky i postavy jsou sympatické.
Je tu boj o lásku, starý domov a rodinu. Úžasná kniha která člověka nadchne a dojme zároveň, pro každého nadšence do historie a rodiných ság.

18.07.2020 5 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Čtivé, vtipné, nápadité a poučné.

14.07.2020 3 z 5

Carciphona 1 Carciphona 1 Shilin Huang

Poutavý příběh, dobré postavy a super ilustrace. Pro každého kdo miluje mangu nebo s ní chce začít.

03.07.2020 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Mě to bavilo, ale i když je to novela, tak je asi lepší přečíst nejdřív předešlé díly, aby člověku dávali smysl nějaké souvislosti. Těším se na další díly. Dvůr má mít 8 dílů celkem.

02.07.2020 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Tento díl mě bavil více než první, ale i tak jsou oba skvělý, DOPORUČUJI. Přesto je mým favoritem Falešný polibek.
Je zde víc tajemna. Přesně to mám na Mary Pearsonové ráda .
Hodně by mě potěšilo kdyby napsala novelu o vedlejších postavách. Zajímalo by mě jak se vyvine jejich vztah.
Už se těším na další knihy.

18.06.2020 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Kniha byla čtivá, pěkný svět a docela sympatické rozhodování postav, ale přišlo mi, že autorka partnera hlavní hrdinky upozadila. Není to úplně špatné, ale za mě osobně tam jsou faktory které mi překážely. Zkazilo mi to celkový dojem. A to je to první kniha od této autorky kterou jsem četla. Doufám že je opravdu série Selekce lepší.

18.06.2020 2 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Dobře vystavěný svět. Úžasné povahy postav a na konci menší novela pojednávající o postavách z předchozích dílů.
Rozhodně se pustím i do těch předešlých.

18.06.2020 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Velice nápaditý a poutavý příběh se sympatickými postavami.

06.06.2020 5 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

Moc se mi líbila. Původně jsem od ní neměla velká očekávání, ale na konec mě ohromila. Hlavní hrdinka není ufňukaná a nestěžuje si, postavy jsou sympatické a svět pěkně zpracovaný.
Dej rychle utíká a máme tady intriky, tajemno, nenucená romantická linka a dobrodružné.
Za sebe doporučuji, ale chápu, že některé části nebo celá kniha nemusí každému líbit. Člověk se i přes jednoduchost musí soustředit na určité události v příběhu.

24.05.2020 5 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Drsné, milé, dojemné, tajemné a akční.
Nemám co dodat. :)

22.05.2020 5 z 5

Zachránce z Vysočiny Zachránce z Vysočiny Hannah Howell

Příběh byl úžasný a vzhled hlavní hrdinky také.
Postavy jsou sympatické akorát mě někdy trochu štvaly hlavní postavy. Jinak doporučuji.:)

22.05.2020 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Tahle kniha je plná poutavých povídek ke světu Ravky.
Úžasně zpracované retelingy na klasické pohádky, aby odpovídaly atmosféře světa.

21.05.2020 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Když jsem si jí kupovala, neměla jsem moc velká očekávání, ale nakonec mě ohromila.
Je tam dobrodružství, napětí, romantika a intriky. Autorce se povedlo sladit fantasy a realitu. Použila reálné země, přidala prvky z moderní doby a použila nějaké poznatky z mytologie.
Doporučuji všem milovníkům napětí a prozkoumávání světů.

15.05.2020 5 z 5

Mluvčí Mluvčí Traci Chee

Druhý díl je úžasný stejně jako první, byly tam sice drobné chyby, ale jinak skvělý. Rozhodně stojí za přečtení a já i jiní se velice těšíme na pokračování. :)

11.05.2020 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Ohromila mě už když jsem jí držela v ruce. Ze začátku jsem měla obavy, ale ukázalo se, že předčila má očekávání. Vložila tam řeckou mytologii o kterou se zajímám od mala. Také se mi zamlouvala dějová linka hlavních postav. Na knize se mi líbí to, že je tam skutečně určitá krutost a zároveň něha ve vztahu hlavních postav. Správný reteling na Krásku a Zvíře, podle mě je pro ty co mají rádi normální i temnou fantasy.

21.02.2020 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Tuto knihu jsem četla před rokem. Měla jsem od ni větší očekávání, moc se mi nezamlouvalo jednání hlavní hrdinky, byl to zajímaví námět i postavy, ale bez pokračování tahle kniha nemá šanci. Pokud, ale autorka napíše pokračování zkusila bych jí dát ještě šanci, já dávám jen dvě šance. :(

21.02.2020 2 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Většina lidí tvrdí, že se jim líbí víc než Falešný polibek, ale u mě to tak není. Hlavní postavy vy mi byly nejspíš blíže k mé osobnosti a zamilovala jsem si je. Trochu mi vadí, že jsou zde upozadění. Avšak to není velký problém, kniha se mi stejně líbila, jako vždy autorka ukazuje, jak se během posledních několika stránek může vše obrátit k lepšímu nebo k horšímu. Umí navodit krásnou atmosféru, jako vždy a vtáhnout čtenáře do děje. Brzy se pustím do druhého dílu a mám pocit, že si tam u mě hlavní hrdinové zlepší reputaci. Doporučuji všem kdo miluje zápletky a dobře postavený hůmor. :)

21.02.2020 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Je to úžasný, napínaví příběh. Hodně mě ohromil svět, který autorka vytvořila, ten systém. Hlavně pohled zdejších lidí na posmrtný život a písmo.

21.02.2020 4 z 5

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

Je to zábavná, akční, komixová série. Těším se na 10.díl, doufám že brzo víjde. :)

15.02.2020 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Bylo to krásné a čtivé. Pěkný námět ke světu víl. přečtu si další díl, ale přesto mi tam něco chybělo.

05.02.2020 3 z 5