viola5163 viola5163 komentáře u knih

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Není to kdoví jaký bum, ale bavilo mě to více než první díl a je to dobrá od dechovka.

12.02.2022 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Hodně zajímavý a zamotaný příběh. Ze začátku se mi nelíbila hlavní hrdinka a její chování, ale to se postupem času změnilo. Pro milovníky záhad a velkých odhalení na konci.

12.02.2022 4 z 5

Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu Philippe Brenot

Další nálož znalostí a hravého hůmoru.

12.02.2022 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Krásně napsaná knížka, dobrodružství, hrdinové nejsou dokonalí, mají své chyby, ale začalo mě to bavit až od strany sto. Je tu i milostný trojúhelník, ale mě spíš přišlo, že tam jsou spíš celkem čtyři lidi mezi kterými vzniká nějaké to pouto i láska. Většina lidí si na to stěžuje, mě to zas tak nevadilo, protože to více odráží skutečný život. Nejste zamilovaný na první pohled a ani nemusíte skončit hned s prvním člověkem, co vám vstoupí do života.

22.11.2021 4 z 5

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Úžasně propracovaný magický systém. Líbilo se mi, že hlavní hrdinové nejsou dokonalý a mají své chyby. Prostředí odpovídající světu a oblasti se neustále mění. Hůmorné scénky.

07.11.2021 5 z 5

Svůdná Amber Svůdná Amber Sue Rich

Pěkné, jednoduché, dobře se četlo. Zbožňuju tuhle edici.

07.11.2021 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Po tříleté pauze jsem ji konečně dočetla až na první polovinu, mi přišel příběh zajímavý a hlavní hrdinka je sympatická. Prvky klasických příběhů a Ruska dává příběhu nový nádech.

07.11.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Příběh Andi a Coopra je pěkná oddechovka, ale má pár trhlin. Děj mi příjde zbytečně natahovaný a myšlenky hlavních hrdinů opakované víckrát akorát jinou formou. Jinak se čte rychle a druhý díl si přečtu, ten by mohl být akčnější než tento.

07.11.2021 3 z 5

Rebelka Rebelka Jana Pronská

Můj první historický román, který mě absolutně nadchl. Kus z historie a kus z romantiky. Je to lehké čtení, doporučuji všem kteří s historickými romány začínají.

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Úplně skvělí, dokonalý. Tenhle díl mě bavil víc než ten předchozí. Vtipy na každé stránce, padala jsem smíchy na zem. Úžasné charaktery dvou hlavních hrdinů. Rychle se čte, já ji zvládla za den. Doporučuji :)

Hraběnčino přiznání Hraběnčino přiznání Jillian Hunter

Krásná dvojice v hlavní roli, napětí, pěkná obálka a rychle se čte.

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Místy sice odhadnutelné, ale jinak pěkný příběh. Postavy jsou pěkné, sympatické a řekla bych, že i dost realistické. Nejvíce se mi tam asi líbil hůmor.

26.09.2021 4 z 5

Tajné přátelství Tajné přátelství Jillian Hunter

Příběh mě zaujal hned na první stránce, děj rychle utíká a vývoj vztahu dvou hlavních postav si může člověk vychutnat jak jen to je možné.
Také můžeme chvílemi příběh číst z více pohledů i ostatních postav.
Pro každého kdo hledá osvěžující oddychovku na doma i někam na výlet.

20.09.2021 5 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

První knihy od této autorky, její předchozí knihu se mi moc nechtělo číst, nesedla mi, ale tohle bylo něco jiného. Krásně vyzdvižená slovanská mytologie. Akorát prvních sto stránek mě moc nebavilo, ale potom děj nabral na obrátkách. Vývoj vztahu dvou hlavních hrdinů byl pěkně popsaný. Konec mě sice moc nepotěšil, ale byla to příjemná změna, konec byl dojemný, velice mě dojal.

10.09.2021 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Podle mě neurazí, ale ani nenadchne. Hodně lidí podle způsobu uvádění této knihy usoudí, jak to musí být vtipná a čtivá kniha...bohužel. je to spíše oddychovka nad kterou se při jejím čtení pousmějete, ale ne nic z čeho by se člověk posadil na zadek nebo skončil smíchy pod stolem.
Na druhou stranu nemůžu zapřít, že se mi četla dobře a když jedete někam na dovolenou nebo se chcete odreagovat od každodenní rutiny, tak je tahle kniha dobrá na osvěžení.
Mám v plánu si přečíst další dva díly, ale už si je jen půjčím.
Docela mě zajímá pokračování, ale už si je jen půjčím z knihovny

13.06.2021 3 z 5

Zrušené zásnuby Zrušené zásnuby Amanda Scott (p)

Myslím si, že tato kniha si mé hodnocení zaslouží i když nesplnila mé očekávání, jako mé ostatní oblíbené tituly z této edice. Jako vždy pěkná zápletka a vykreslené prostředí, ale nevím proč...prostě hrdinka by na mě měla působit dobrým dojmem, silná nezávislá žena která si nenechá říkat co má dělat a tak se snaží vyhnout svatbě, ale na mě osobně spíše působila jako malá holka co toho chce ještě hodně zažít a tak si najde výmluvu, aby se nemusela vdát a uteče. Zbytek knihy je naštěstí dobrý a myslím, že i přes tento nedostatek na začátku stojí za přečtení.

13.06.2021 3 z 5

Poslední jednorožec (komiks) Poslední jednorožec (komiks) Peter S. Beagle (p)

Jsem nadšená jako malá jsem viděla filmové zpracování, které mě naprosto uchvátilo a je úžasné, že má i komixové zpracování. Podoba postav je celkem identická a má celkově krásné ilustrace a skvěle se zde drží původního příběhu, nijak ho od základů nepředělali a to se mi líbí.

13.06.2021 5 z 5

Půvabná Jade Půvabná Jade Sue Rich

Někdy mě štvala hlavní hrdinka, ale jinak byla skvělá a ostatní postavy také. Prostření je pěkné a neustále se mění. Dobré na oddych.

15.02.2021 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Poučné, zábavné čtení a otevření se tématům které se moc neprobírají.

15.02.2021 5 z 5

Odvážný lord Brant Odvážný lord Brant Hannah Howell

Postavy nejsou najivní, jsou odvážní umí si poradit.

24.01.2021 5 z 5