Zrazená

Hollis po smrti milovaného Silase uprchla do království Isolte a teď se snaží přizpůsobit novému životu. Jediné, co ji drží nad vodou, je láska rodiny Eastoffových, ačkoli nepříjemnému bratranci Etanovi se příliš nezamlouvá. Královstvím se navíc šíří neklid – zdá se, že Eastoffové by mohli svrhnout tyranského krále, ale bez pomoci Hollis se neobejdou. Dokáže však dívka, která přišla o všechno, zapomenout na zlomené srdce a nezištně pomáhat ostatním?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473875/big_zrazena-n7h-473875.jpg 3.863

Zaslíbená 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Betrayed, 2021

Kniha Zrazená

Fani
03. listopadu

Rozhodně lepší než první díl! Ale na serii selekce to rozhodně nemá. Od začátku je sice jasné jak to dopadne ale i tak se to hezky četlo a přišly i nějaké překvapivé momenty. Takové příjemné odpočinkové čtení.

Fortuna7

Rozhodně lepší než Zaslíbená, Hollis se trochu znormálněla a moc se mi líbil historický styl psaní, kterým byla kniha napsaná.
Já ale prostě furt nechápu proč po Hollis touží snad všichni chlapi v království. XD
Musím ale říct, že hádky mezi Etanem a Hollis mě strašně moc baviliy a obecně postava Etana je boží.
Hádky super, ale ta romantická linka? Jako to co bylo za uspěchanost?
Celkem knihu hodnotím jako takový průměr. Neurazí, ale ani nenadchne...

knizninadsenec

Druhý díl se mi líbil mnohem více než ten první. Více akce, chytrých nápadů... I postavy, hlavně Hollis, se zlepšili povahově.

Příběh mě k sobě přitáhl od první strany, až k poslední a jen nerada jsem knihu odkládala.

Bylo zajímavé poznat blíže rodinu, do které se provdala Hollis, tedy zbylé členy. Nová láska, to bylo moc hezké. I když se zdál být bručounem, pomalu jsem si ho zamilovala. Etan mi přišel o tolik výraznější postavou, než jeho bratranec.

V příběhu najdete i několik překvapení, příběh se pěkně zamotal, aby se zase rozmotal. Často mě překvapil. Některé nejasností z prvního dílu, jsou zde vysvětleny.

Krásné, moc se mi líbil a dobře se četl.

Lenísek

Z prvního dílu jsem nadšená nebyla, ale přiznávám, že jsem stále někde tam uvnitř (hodně hluboko) byla zvědavá na závěr.

Zrazená je lepší než Zaslíbená, ale stejně to není žádný zázrak a sérii si kupovat nehodlám. Rozhodně by si nezasloužila čestné místo vedle Selekce.
Hned po dočtení jsem si říkala, že by bylo mnohem lepší, kdyby to byla jen jedna kniha. Vyhnuli bychom se tak zbytečným scénám a nesympatickým postavám. Naštěstí se mi to opravdu dobře a rychle četlo, přestože celá zápletka i romantická linka byla hodně slabá.

Romča11

Tahle kniha byla o dost lepší než první díl! V prvním díle Hollis působila dost rozmazleně, namyšleně a sebestředně, ale v tomhle díle se to o mnoho zlepšilo. Navíc v prvním díle se skoro nic nestalo a byl dost nudný, tenhle díl byl po první třetině, která byla též nudná a nezáživná, nabitý dějem a akcí! Od druhé třetiny se postavy nezastavily a pořád se něco dělo. To autorka o dost vylepšila.
Velké mínus na druhou stranu je obrovské romantické klišé, které se v knize odehrálo. Taková škoda, působilo to opravdu špatně.
Navíc, i když je tato kniha o mnoho lepší než předchozí díl, Hollis mi stále přišla v dost situacích dost sebestředná a sobecká. Neustále přemýšlela jen o sobě.
Dalším negativním faktem mi přišlo, že zatímco v jiných knihách se do detailu zaobírají tématem ztráta blízké osoby, tady to bylo v pozadí a jen pár týdnů po smrti Silase už se Hollis vydala dál a přemýšlela o nové lásce. To mi také nepřišlo vhodné.
Nejlepší na knize je děj, který je nabitý akcí. Jen co se vyřeší jeden velký dějový zvrat, stane se další. Čtenář se naprosto nenudí a to oceňuji.
Navíc autorka, jako vždy, umí krásně vykreslit královské prostředí a opravdu máte pocit, že jste v království.
Celkově je kniha lehce lepší průměr, ale musím v hodnocení ocenit dramatické zlepšení oproti prvnímu dílu. Opravdu, pokud jste četli Zaslíbenou, tohle si dejte.

bookbug_cz

Krásná fantasy romantická záležitost pro pohodové chvíle. První díl této série, Zaslíbenou, jsem přečetla taktéž jedním dechem, ale konec knihy mě velmi zklamal. Zrazenou jsem tedy číst nechtěla, ale pak se ke mně dostala nabídka knižní štafety a řekla jsem si, že dám tomuto příběhu ještě šanci. Hlavní hrdinka Hollis asi po dvaceti minutách manželství o svého milovaného přijde. Silas je zavražděn a ona se spolu s jeho rodinou uchýlí do bezpečí jeho země, království Isolte. Každý z nich totiž pochází z jiných království, které se nemají úplně v lásce. Rodina Eastoffových ji ale přijme s otevřenou náručí, se vší láskou a respektem. Čas bez Silase tedy tráví společně s rodinou v jejich paláci. Jediný, komu její přítomnost není zrovna příjemná, je Etan – mladý muž, bratranec, který je velmi skeptický ke skutečnosti, že se v jeho domě zdržuje dívka z nepřátelského království, kterou evidentně miluje jiný vládce, Jameson, a v tom vidí jedno velké možné riziko. Je úsměvné, kolik těch nápadníku Hollis má a přiznám se, že trochu závidím, s jakou lehkostí tento úděl přijímá. Samotná romantická linka mezi ním a Etanem byla skvěle zpracována, jejich popichování a vzájemné urážky mi kouzlily úsměv na tváři.
Autorka má opravdu skvělý styl psaní, díky kterému knihu přelouskáte během dvou dnů. Žádné složitosti, odbornosti nebo jiné zapeklité formulky. Ke konci knihy mě docela zmátla tím, jak se děj začal uzavírat jiným směrem, než jsem si celou knihu myslela, ale nakonec nezklamala a příběh skončil tak, jak jsem potřebovala, abych mohla v klidu a bez starostí usnout.

Medasek

(+ SPOILER) Předchozí díl se mi moc nelíbil, ale konec mě přesvědčil si druhý díl přečíst.
Musím uznat, že tento díl byl mnohem lepší. Romantická linka byla uvěřitelnější. Kdyby hlavní hrdinka nebyla pořád tak strašně naivní a vše jim nevycházelo naprosto bez problému, mohla bych to považovat za dosti dobrou knihu a dát i víc hvězd.
Abych to shrnula, celou tuhle sérii bych doporučila dětem do 12 let a začínajícím čtenářům.

Zatoulana
29. záříodpad!

ZRAZENÁ - Kiera Cass

Předchozí díl mě jako jednu z mála tolik nezklamal, vlastně se mi konec knihy celkem zamlouval a proto jsem se i těšila na druhy díl. Ehhh … Byla to chyba!

Tato kniha je dokonalý adept na Průšvih roku (najdete na profilu jako story).

Od prvního dílu jsem nic nečekala věděla jsem, že to nebude nic světoborného ale příjemně jsem si u toho odpočinuli a konec mi přišel zajímavý. Od druhého dílu jsem čekala totéž.
Bohužel na místo toho jsem dostala opravdu SKŘÍPAVÝ text který mi dráždí oči a při čtení jsem si říkala to snad nemůžou myslet vážně. Opravdu to bylo příšerně napsné. Ploché postavy o jejich chování ani nemluvím - jako by to psal začínající autor. Vůbec jsem s nikým nebyla schopná soucitu nebo si jen říct “ano ten přemýšlí úplně racionálně”. Hlavní hrdinka Hollys mi přišla že neví co chce a přitom si snažila hrát na velkou hrdinku a hned přijme cizi lidi za rodinu a pak zase ne a chce domů a pak zase zpět … ‍️‍️
Ano to jak je tam oslovovala mě tahalo za uši/oči.
Jediný kdo mi tu byl ze začátku přišel celkem sympaticky byl Etan. Ten byl i celkem fajn. Svět kde se to odehrávalo také nebyl špatný ale měl velmi málo prostoru. Ovšem tyto dva klady jsou málo ve srovnáním s ostatními zápory.
Kniha mě opravdu zklamala a byla jsem opravdu ráda když jsem ji silou vůle dočetla.
2/10

Jaký na sérii mate názor vy ?