Rebelka

Najnovší román obľúbenej autorky ponúka strhujúci príbeh lásky zo stredovekého Slovenska, odohrávajúci sa na pozadí skutočných historických udalostí. Kontesa Cecília zo Svätého Jura, ktorá narába lukom a mečom lepšie než rytieri jej otca, si vynúti účasť na turnaji pod Bielym Kameňom a tomu, kto ju porazí, prisľúbi svoju ruku. Riskuje tým vlastnú slobodu a nezávislosť, na ktorých si tak veľmi zakladá. Temešvárskeho župana Štefana z Rozhanoviec krásna a odvážna dievčina očarí natoľko, že sa ju podujme zachrániť pred manželstvom s mužom, ktorému ide len o jej veno. V čase blížiacej sa vojny s Osmanmi vôbec nepomýšľal na ženbu, no česť mu nedovolí, aby Cecíliu nechal napospas osudu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286660/rebelka-rSk-286660.jpg 4.364
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno, Slovenský spisovateľ

Kniha Rebelka

Jurajovamaka

Ďalší skvost Janky Pronskej, ktorý sa opiera o skutočné historické udalosti - konkrétne o ženu zo Svätého Jura, ktorá velila lodiam, čo kryli ústup kráľa Žigmunda, a zúčastnila sa v srbskej bitke proti Turkom.
Vedela bojovať a jej srdce bolo rovnako tvrdé a neprístupné. Jej historický manžel Štefan z Rozhanoviec sa musel prebojovať cez jej brnenie :)
Určite ODPORÚČAM

DraculasLady

Trošku mě mrzí, že jsem se k četbě této knihy dostala až po pubertě. Před těmi několika lety bych ji asi docenila mnohem víc, než dnes. Cecílie mi byla v určitých chvílích blízká, protože sama také celý život bojuji s předsudky ohledně žen a jejich dovedností. Nicméně její až příliš velká naivita mi trochu lezla na nervy. Stejně tak mi nesedělo ani Cecíliino rychlé vystřízlivění... Ale chápu, že vzhledem k rozsahu knihy to bylo potřeba trochu uspěchat (slovo "román" mi ke knize proto úplně nepasuje).
Co mě ale velice mile překvapilo byl reálný základ celého příběhu. Cecílie i Štefan byli skutečnými historickými postavami, které při bitvě o Golubac opravdu zachránili Zikmundovi zadek. Tím pádem musím zase jednu hvězdičku přidat, protože dokážu ocenit zpracování historie do příběhového pojetí. A "Holubí" pevnost je mimochodem nádherné místo, na které se určitě chci jednou podívat. Díky autorce za tip na výlet.

MarkétaI.
05.12.2020

Od této spisovatelky jsem četla knihu Hříchy první noci, kterou jsem s námahou dočetla, takže jsem od Rebelky neměla žádné velké očekávání. Byla jsem ale mile překvapena.
Je to oddechová kniha na jedno odpoledne.

pelikosi
25.01.2020

Vyborna kniha. Toto je pro me rozdil mezi cervenou knihovnou a historickym milostnym romanem. Nuti cloveka vyhledavat informace, porovnavat historicka a geograficka fakta, ale zaroven nabizi zajimavy pribeh a postavy, ktere si musite oblibit. Jedine, co me mrzi, ze jsem se docetla, ze Cecilie ve skutecnosti zemrela velmi brzy.

RADIN
27.07.2019

Tieto ženy ,,mužatky,, nejako nemusím,ale aj dej bol taký poslabší.

Kimon
07.03.2019

Dobrodružná literatura pro dospívající dívky a děti, občas i střihlá červenou knihovnou. Za historický román Rebelku nepovažuji. Posledních cca 30 stran, kdy děj gradoval, jsem už neměl trpělivost snášet ty smyšlené hrdinské příběhy komtesy Cecílie. NEDOČTENO.

maryzka
14.12.2018

Jedním slovem,, NUDA.

alnahu
08.11.2018

Výborný historický román od mé oblíbené spisovatelky se mi četl dobře. Příběh komtesy Cecílie, která vládne mečem ,jako muž a účastní se turnajů .Otec by ji již rád provdal a tak mu slíbila ,že si vezme toho ,kdo ji v boji porazí. Nakonec potkala muže svého života, milovala ho a byla šťastná. Krásná romantika.