Rebelka

Najnovší román obľúbenej autorky ponúka strhujúci príbeh lásky zo stredovekého Slovenska, odohrávajúci sa na pozadí skutočných historických udalostí. Kontesa Cecília zo Svätého Jura, ktorá narába lukom a mečom lepšie než rytieri jej otca, si vynúti účasť na turnaji pod Bielym Kameňom a tomu, kto ju porazí, prisľúbi svoju ruku. Riskuje tým vlastnú slobodu a nezávislosť, na ktorých si tak veľmi zakladá. Temešvárskeho župana Štefana z Rozhanoviec krásna a odvážna dievčina očarí natoľko, že sa ju podujme zachrániť pred manželstvom s mužom, ktorému ide len o jej veno. V čase blížiacej sa vojny s Osmanmi vôbec nepomýšľal na ženbu, no česť mu nedovolí, aby Cecíliu nechal napospas osudu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286660/rebelka-rSk-286660.jpg 4.446
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno, Slovenský spisovateľ

Kniha Rebelka

pelikosi

Vyborna kniha. Toto je pro me rozdil mezi cervenou knihovnou a historickym milostnym romanem. Nuti cloveka vyhledavat informace, porovnavat historicka a geograficka fakta, ale zaroven nabizi zajimavy pribeh a postavy, ktere si musite oblibit. Jedine, co me mrzi, ze jsem se docetla, ze Cecilie ve skutecnosti zemrela velmi brzy.

RADIN
27.07.2019

Tieto ženy ,,mužatky,, nejako nemusím,ale aj dej bol taký poslabší.

Kimon
07.03.2019

Dobrodružná literatura pro dospívající dívky a děti, občas i střihlá červenou knihovnou. Za historický román Rebelku nepovažuji. Posledních cca 30 stran, kdy děj gradoval, jsem už neměl trpělivost snášet ty smyšlené hrdinské příběhy komtesy Cecílie. NEDOČTENO.

maryzka
14.12.2018

Jedním slovem,, NUDA.

alnahu
08.11.2018

Výborný historický román od mé oblíbené spisovatelky se mi četl dobře. Příběh komtesy Cecílie, která vládne mečem ,jako muž a účastní se turnajů .Otec by ji již rád provdal a tak mu slíbila ,že si vezme toho ,kdo ji v boji porazí. Nakonec potkala muže svého života, milovala ho a byla šťastná. Krásná romantika.

zuzana2599
12.10.2018

Toužila jsem po trošce romantiky a historie a začetla jsem se do Rebelky.
Je to pěkná oddechovka, kterou jsem přečetla za dva večery. Dokonce jsem si vyhledala hrad Bílý Kámen na mapě a hned jsem věděla odkud hlavní hrdinka Cecílie pochází. Vydařená historická romance, budu číst i další knihy autorky.

28.09.2018

Wow, tahle knížka více slov nepotřebuje. Naprostá bomba. Doporučuji!!

luci33
16.09.2018

Tahle autorka se moc hezky čte. Ačkoli jsem po knize sáhla spíš kvůli čtenářské výzvě, příběh se mi velmi líbil. Bála jsem se mužatky, což jsou hrdinky, které fakt nesnáším, ale tady to bylo tak přirozené a nepřehnané, že jsem byla vážně příjemně překvapená.

Všechno nebo nic
Všechno nebo nic