viola5163 viola5163 komentáře u knih

Statečná lady Catryn Statečná lady Catryn Hannah Howell

úžasné dobrodružství, nadpřirozené schopnosti, svižný děj a jeho místo se neustále měnilo což děj zpestřuje.

Zajatec z Vysočiny Zajatec z Vysočiny Hannah Howell

Všichni hrdinové mají silný charakter, jsou milý, odvážní a zároveň se nebojí udělat těžká rozhodnutí. Je zde hůmor, dobrodružství a utužujícíse vztahy postav.

Rozmarná Velvet Rozmarná Velvet Sue Rich

Náhled do období kolonizace Ameriky, hlavní hrdinové sympatičtí i když někdy jednají neuváženě a vedlejší postavy zde hrají také velký význam a to není u všech knih.

24.01.2021 5 z 5

Svatba z donucení Svatba z donucení Amanda Scott (p)

Děj je svižný, hrdinové rozhodní a místo hezky popsáno a situace ve které se nachází Skotsko také.

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Zajímavý námět a magický systém. Dobře se čte, ale za mě to byl spíše lehký nadprůměr. Pár věcí jsem si představovala trochu jinak a toto je jen můj osobní názor, ale hodně věcí mi tam přišlo hodně odhadnutelných a člověk si hned dokázal domyslet kdo je na jaké straně barikády, ale na závěr musím uznat, že má potenciál.

01.01.2021 3 z 5

Tajemný sir Argus Tajemný sir Argus Hannah Howell

Působivé svou neobvyklostí, pěkné prostředí a každá z postav má v příběhu svůj význam. Romantická linka vzrušující a realistická i když až na malé detaily co nejspíše autorka trochu přibarvila, ale to člověk obvykle přejde kvůli čtivosti. Kdo hledá dobrodružství, historii a romantiku tak je tato kniha pro něj jak stvořená.

01.01.2021 5 z 5

Temný květ Temný květ P. M. Freestone

Úžasné dobrodružství, ztvárnění světa inspirováno jak realitou tak i fikcí. Nadpřirozených prvků je tam přiměřené množství takže pokud se někdo nevyžívá v čistokrevných fantasy kde je na každém rohu něco nadpřirozeného je to přesně pro něj pokud s tím to žánrem teprve začíná. Postavy jsou sympatické mají milý a silný charakter, ale zároveň jsou ukázány jejich slabosti. Čte se svižně, děj se nezastavuje a nikdy si nemůžete být jistí jak to s hlavními hrdiny dopadne. Velice doporučuji :)

01.01.2021 5 z 5

Paní kamene Paní kamene Kazu Kibuishi

Zábavný komix pro děti co se ke čtení knih teprve dostávají. Zažijí mnoho dobrodružství, emocí a prozkoumají místa která se běžně ve fantasy neobjevují.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Svět je promyšlený, osobnosti postav se vy vijí v průběhu knihy a podle mého názoru je zde plno kontrastů. Ukazuje nám, že nikdo není jenom dobrý nebo jenom zlí a je tu mnoho překvapivých momentů. Je to pro každého kdo se nebojí intrik a hledá do své sbírky fantasy knih něco nového a neobvyklého.

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Milé pokračování a nahlédnutí do života hrdinů naší oblíbené knihy. Samotná výpověď autorky a jak vytvořila tento svět je úchvatná, také se člověk může těšit na krásné ilustrace.

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Krásné pokračování, akce, hůmor.

10.12.2020 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Krásné ilustrace a ztvárnění postav. Zábavné zpracování Iko.

10.12.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Další úžasný příběh. Emma i Rev mi byli sympatičtí. Drama, láska, hůmor. Skvělá od dechovka.

05.11.2020 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Působivé pokračování série. Jsem ráda, že se naše parta rozrostla, ale na můj vkus je hrdinové v nějakých chvílích chovali hloupě, bylo to vtipné a odhalila se už nějaká tajemství. Děj se opravdu začal posouvat kupředu.

01.11.2020 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nádherná příběh hrdinů kteří je radují jsou smutní a společně překonávají překážky které jim život přichystá. Kniha je dojemná a potěší.

18.10.2020 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Čtivé, úžasné, neobvyklé. Hlavní postavy jsou sympatické, krásné prolínání světů. Chystám se na další díl.

18.10.2020 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Měla jsem od této knihy velká očekávání. Bohužel mě zklamala. Byla hezky vymyšlená, ztvárnění světa a postav byli pěkné, ale zdálo se mi, že děj a čtení knihy byli utahané a zdálo se mi, že to očekávané akce, drama a tajemno bylo zazděné. Asi to není kniha pro mě, ale někoho jiného by mohla bavit.

12.10.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Myslím si, že ten to díl není špatný a někdo kdo se nato dívá s nadhledem tam chování hlavní hrdinky překousne. Jinak chování a myšlenky hrdinky můžou být otravné a můžou čtenáře naštvat.

12.10.2020 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Doporučuji všem kteří hledají něco neobvyklého. Já osobně preferuji když se v knihách prolíná tempo děje a vztahy, ale když odsýpá děj je tato kniha dobrá jako od dechovka.
Navíc neobvyklost světa pokryje některé části které jsou odhadnutelné.

24.07.2020 5 z 5

Žena obchodníka s kořením Žena obchodníka s kořením Charlotte Betts

Neobvyklé, nápadité, poučné. Jednohubka pro milovníky historie a romantiky.

21.07.2020 5 z 5