Zajatec z Vysočiny

Zajatec z Vysočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300865/bmid_zajatec-z-vysociny-yb1-300865.jpg 4 81 10

Historický milostný příběh z prostředí skotské Vysočiny. Sorcha Hayová je zničená, když se dozví, že angličtí vojáci zajali jejího mladého bratra. Protože nemá peníze na výkupné, najde jediný způsob, jak bratra zachránit – zajme mladého skotského rytíře a hodlá za jeho propuštění požadovat částku, za niž pak bratra vykoupí. Jejím zajatcem se stal raněný rytíř Ruari Kerr, jehož Sorcha našla na bojišti. Ruari je bez sebe vzteky, že ho zajala žena. Ta se však pečlivě stará o rytířovo zranění. Jeho svalnaté opálené tělo na ni působí mocným kouzlem a probouzí v ní touhu. Dívka s nádhernými černými vlasy a ladnými křivkami je pro Ruariho zosobněním vysněné ženy. Obětavě ho ošetřuje a Ruari cítí, že ho přitahuje stále víc. Bojuje sám se sebou a nechce propadnout lásce k ženě, jejímž je zajatcem. Kdyby se do ní zamiloval, ohrozilo by to životy jich obou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

My Lady Captor , 2009

Kudík
15.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Spíše než popis historický román se hodí pohádka, ale vtipná a obsahující duchy, o kterých jsem neměla tušení, protože v anotaci nic takového nebylo a komentáře si čtu až nyní. Sorcha s Neil a Rossem mě bavili nejvíce. Překvapivě ty druhé dva autorka nespárovala, ale Neil našla celkem zajímavý protějšek. Epilog byl neuvěřitelný, a to v mnoha ohledech.

viola5163
24.01.2021 5 z 5

Všichni hrdinové mají silný charakter, jsou milý, odvážní a zároveň se nebojí udělat těžká rozhodnutí. Je zde hůmor, dobrodružství a utužujícíse vztahy postav.

Jessybelle
10.04.2020 4 z 5

Příběhy ze Skotska mám ráda. Je to pěkná nenáročná oddechovka, nicméně mě tak úplně neoslovila. Ale i tak stojí za přečtení.

KnihomolkaKatka
01.03.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem včera dočetla. Mé oblíbené Skotsko opět zvítězilo, ale Cizinku ani náhodou nepřekonalo. Příběh mi přišel trošku uspěchaný, ale jinak jsem se bavila. Výborný a nenáročný romantický příběh. Doporučuju.

Ivusak7
09.07.2018 4 z 5

výborné oddechové čtení :)

Mergirus
14.05.2018 1 z 5

Od této autorky jsem četla 4 knížky, ale nic mě nepřipravilo na tuhle. Příběh zbytečně doplněn duchy, stálé přemisťování osob sem a tam... Tahle knížka mi nesedla.

munka
18.02.2018 5 z 5

Pekná oddychovka na zimné večery. Romantika, duchovia, humor a Škótská Vysočina.
už sa teším na ďalšiu z kníh od tejto autorky.

Danulka11
23.08.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říct, ze se mi knihy od teto spisovatelky čtou velice dobře a vždy se těším na její další knížku :o) krasny a poutavý dej, místy jsem se i zasmála.

havrmoni
30.06.2016 5 z 5

Miluju tuto autorku,takže za mě opět úžasně romantická oddechovka ze Skotska s trochou mystiky.

mariva
27.06.2016 5 z 5

Příjemné oddychové čtení z anglicko-skotské historie.