Žena obchodníka s kořením

Žena obchodníka s kořením https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308336/bmid_zena-obchodnika-s-korenim-L80-308336.jpg 4 76 23

Kate s napětím očekává návrat svého manžela Roberta. Domluvený sňatek s bohatým obchodníkem s kořením jí měl zajistit spokojený a šťastný život, po kterém tolik toužila. Radost z jeho příjezdu a vidina šťastné budoucnosti je však zničena obrovským požárem, který s sebou vezme všechen Robertův majetek. Loď naložená vzácným zbožím lehne popelem, zůstane po ní jen vůně spáleného hřebíčku a skořice. Robertovi nezbývá než začít tvrdě pracovat. Lákavá nabídka jistého Hacketta, který plánuje vybudovat na troskách spáleniště nový Londýn, se ukáže jako špatné rozhodnutí. Robert je nalezen mrtev. Kate nevěří, že její muž spáchal sebevraždu. Během pátrání po podezřelých okolnostech manželovy smrti začne jít o život i jí. Zdrcená a zcela bez prostředků nalezne útočiště v rodině slepého výrobce parfémů Gabriela. Vrah jejího muže ji však pronásleduje až sem…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Spice Merchant's Wife , 2013

Venezia
Venezia
02.03.2023 3 z 5

Na prvý pohľad je kniha skvelá, požiar Londýna a dôsledky pre ľudí sú zobrazené uveriteľne a vďaka ich-forme som mala pocit, že som toho súčasťou. Ale začalo to pokryvkávať na rôznych detailoch, napr. sa tvárim, že som umrela a nezmením si meno alebo mám v živote skutočný problém a nespomeniem si na jedinú priateľku, ktorú mám, o odvahe hlavnej hrdinky ani nehovorím atď. A keď sa dej začal krútiť len okolo milujem ho a on mňa nie, zistila som, že nečítam historický román, ale historickú romancu. Dobrú, ale predsa len romancu. PS: tiež som čakala, že sa viac dozviem o korení a parfémoch.

moudivlacek
moudivlacek
12.02.2023 5 z 5

To bylo úžasné! Historická fikce. Mladá žena Kate provdaná za obchodníka s kořením s ním zažije tragickou událost - Velký požár v Londýně r. 1666. Přijdou o všechno, Kate se s tím ale mnohem lépe smiřuje - s tou tvrdou realitou života, než manžel Robert. Objeví se jistý Hackett, který se rozhodne vybudovat nový Londýn, ale.... Kate z něj cítí zlo na dálku, ale jelikož Robert u něj najde práci, odmítá vyslechnout ženu. Po smrti Roberta Kate pozná "skutečného" Hacketta. Kate se ale odmítá podrobit, nečekaně jí nabídne pomoc výrobce parfémů Gabriel a jeho žena Jane. Mají synka Tobyho a ten Kate "učaruje". Ale ani teď Kate nenajde klid a bude muset vydržet ještě pěkných ran osudu, stejně tak i Jane a Gabriel, aby každý pochopil, že si člověk musí vážit sám sebe i přátelsky nabízené ruky. A že někdy přání vyslovené nemusí být ze srdce pro dotyčného, ale pro někoho milovaného, a to je to nejtěžší.
Příběh o "silné" ženě, která se rozhodla i přes tragédie žít. Krásně napsané. A budu doufat, že někdy se dostanu k dalším knihám autorky. Knihu doporučuji.

irousek9
irousek9
11.07.2022 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu... Nádherný příběh zasazený do starého Londýna v 17.století.

Dudlík08
Dudlík08
13.05.2022 5 z 5

Kniha se mi velice dobře četla. Byla to jedna z odpočinkových knih :) Krásně popsán starý Londýn :)

Szilvia1
Szilvia1
21.11.2021 5 z 5

Příběh byl velmi pěkný.Doporučuji.

Jaruš71
Jaruš71
07.04.2021 5 z 5

Moc pěkný historický román, který vás vtáhne do děje. Doporučuji !!

Blueberry.hd
Blueberry.hd
24.10.2020 5 z 5

velmi příjemné počtení, dokázala jsem se vcítit do statečné Kate
gratuluji a smekám

Noctua8
Noctua8
23.09.2020 4 z 5

Milý historicko-romantický příběh, který potěší čtenáře a čas s ním strávený, nebude zbytečný. Na druhou stranu je to "romanťárna", tudíž žádnou velkou hloubku nebo spletitý příběh nečekejte. Postavy jsou dobře vykreslené, ti dobří i ti špatní, takže je celkem lehké se vcítit do jejich konání a prožívat jejich dobrodružství.... Osobně jsem čekala mnohem více koření a intenzivnější vůni parfémů. Ti sice tvoří kulisu příběhu, ale moc se o nic nemluví. To je škoda.

viola5163
viola5163
21.07.2020 5 z 5

Neobvyklé, nápadité, poučné. Jednohubka pro milovníky historie a romantiky.

vladenask
vladenask
28.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha , Voňavkář ve mně vyvolával představu Kloboučníka z Alenka v říši divů v podání Johnnyho Deppa, což bylo další plus

Rogalka
Rogalka
16.05.2020 5 z 5

Knížka zasazená do Lodýna v letech 1666 - 1670 mě velmi lákala. Od sté stránky jsme tušila jak to asi dopadne ale i tak jsem hltala každou stránku. Postava voňavkáře se mi moc líbila a postava hlavní hrdinky taktéž. Kniha se četla dobře, místy jsem uronila slzu a místy mě pohladila po duši.

Gweny
Gweny
20.09.2019 5 z 5

Málokdy se mi stává, že se u čtení oddychové literatury zoufale několikrát rozpláču, protože se natolik vžiju do osudem zkoušených hrdinů. Ač jsem od knihy čekala podle anotace především akci a napětí, našla jsem v ní mnohem více. Především vnitřní souboj, který se ale odehrává v každém z nás. Souboj, kde na jedné straně hovoří city a na straně druhé si konání bere do rukou rozum. Takovýhle souboj ale vždy vyhrávají city. Alespoň v románech to tak bývá avšak skutečný život je někdy mnohem záludnější a krutější, než bychom si zasloužili.

Taralcielle
Taralcielle
27.08.2019 5 z 5

Krásný historický román a jedna z nejlepších knih, jaké jsem měla v ruce. Moc hezky napsaný příběh, byť je kniha poměrně silná, dorazila jsem jí ještě to odpoledne... Nedalo se přestat číst. Zajímavé, napínavé, dobře to skončí, za mě jednička s hvězdičkou :)

bookcase
bookcase
21.08.2019 5 z 5

Tohle byla nádhera, překrásně a barvitě napsaná historická romance. Moc jsem si ji užila.

hzd
hzd
19.03.2019 5 z 5

Ačkoliv normálně nečtu historické romány, tenhle mě teda dostal. Nádherně napsaný příběh. Nemohla jsem přestat číst. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne.

ANDY28
ANDY28
04.03.2019 5 z 5

takové pohlazení po duši á la Brontëová, čtivý příběh napsaný v obrazech tak, že jsem byla úplně vtažena do děje, přečetla jsem jí jedním dechem

Kamiliana
Kamiliana
16.02.2019 5 z 5

Mně se kniha líbila moc, vždy ocením, když je příběh vykreslen na pozadí skutečné historické události. Všude se píše o tom, že sice byla zničena velká část Londýna, ale jen málo lidí přišlo o život. Ovšem nepřikrášlená realita je trochu jiná... Za největší mínus knihy považuji toporný překlad a chyby v korektuře.

intelektuálka
intelektuálka
08.07.2018 4 z 5

Romantické oddechové čtení, které začíná v roce 1666 při velkém požáru v Londýně.
Kate s manželem přichází o všechno, ale...příběh končí happy - endem...

I když jsem od začátku tušila, kdo bude její zachránce, četlo se to hezky...

marimari
marimari
09.05.2018 5 z 5

Krásná oddechová romantika!

eva.haf
eva.haf
28.07.2017 4 z 5

Kniha se dobře čte. Použití skutečné historické události - velkého požáru v Londýně - celému příběhu dodalo na zajímavosti. I když bylo vcelku jasné, kam celý děj směřuje, je to i napínavé.

Londýn historické romance

Autorovy knížky

2016  83%Žena obchodníka s kořením

Kniha Žena obchodníka s kořením je v