Zachránce z Vysočiny

Zachránce z Vysočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410926/bmid_zachrance-z-vysociny-1aA-410926.jpg 4 67 12

Murray Family série

Příběh z prostředí skotské Vysočiny, v němž se krásná Bethie musí osudově rozhodovat. Třináct let poté, co se nepohodl s rodinou svého otce, se Erik Murray, nejmladší z bratrů, rozhodne získat svůj dědický podíl. Vydá se tedy za svými příbuznými a cestou potká Bethii Drummondovou, kterou přepadli banditi. Když Bethie požádá Erika, aby ochránil ji a jejího malého synovce, Erik slíbí, že je odveze do bezpečí. Hnědovlasou krásku a jejího osiřelého synovce chce zabít její krutý příbuzný, aby se zmocnil jejich dědictví, a Erik pro ni představuje jedinou naději. Potom se Bethie dozví, že Erik chce získat dědictví od své rodiny – nejbližších spojenců její rodiny. Dokázala by milovat hrdého rytíře, který v ní probudil vášeň a jednou se možná bude muset postavit proti ní?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Oldag

Highland Promise , 1999

Lena79
Lena79
03.03.2024 5 z 5

Příjemná odpočinková kniha. Mám ráda tuto sérii. Jen mi hlavní hrdinka občas přišla taková až moc ufňukaná, takové to "za všechno můžu já"...

rampapa
rampapa
14.06.2022 5 z 5

Krásný příběh. Moc se mi knížka líbila a velmi jí doporučuji. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

kacenka6144
kacenka6144
02.03.2022 5 z 5

Mám ráda knížky téhle autorky - Skotsko a jeho obyvatelé, kteří si poradí s každým problémem a zdolají každou překážku. Muži jsou čestní, ženy jsou silné a společně plodí neskutečně úžasné děti. Konečně se mi podařilo sehnat jeden z posledních (i když patří mezi první) dílů série o rodině Murrayových.

Pokorna_Praha
Pokorna_Praha
04.08.2021 4 z 5

Knížky od této spisovatelky jsou tzn "na jedno brdo", ale člověk je rád, že v nich nic nevybuchuje, není tam žádní spiderman, válka světů, ani nikde nepovlává jakákoli vlajka jakéhokoli státu s podmanivou hudbou. Je to prostě příjemná knížka u které si oddechnete a co si budeme povídat, paní má ráda i trochu té sexuální divočiny :-) Jen je tedy extra stereotypní, že všechny hlavní hrdinky jsou "překvapivě malé a drobné s útlým pasem". Paní spisovatelka to má v každé své knize a tak moc na to upozorňuje, až si říkám, zda v tom nemá nějaké osobní trauma z minulosti :-)

munka
munka
04.04.2021 4 z 5

Pekný pribeh, v ktorom pani Howell nezaostáva za svojimi knihami. Sympatickí hrdinovia, zaujímavý námet.

viola5163
viola5163
22.05.2020 4 z 5

Příběh byl úžasný a vzhled hlavní hrdinky také.
Postavy jsou sympatické akorát mě někdy trochu štvaly hlavní postavy. Jinak doporučuji.:)

havrmoni
havrmoni
08.04.2020 5 z 5

Chce se mi křičet hurá, konečně si přečtu celou Murray rodinku pěkně popořádku. A už jsem taky začala. K příběhu není co dodat, jak už jsem jednou někde psala, tuhle autorku miluju a její knihy jsou jedny z těch co mi zpříjemní všední dny a ke kterým se ráda vracím.

Ivusak7
Ivusak7
21.03.2020 5 z 5

Opět skvěle napsáno jako většina knih od této autorky ????

maryzka
maryzka
25.12.2019 5 z 5

Budu muset tuto serii nějak konečně srovnat a něco si znova přečíst, ale tato kniha se dala číst svižným tempem, takže nějak se s tím člověk nemusel překousávat.

Bess.h
Bess.h
26.06.2019 3 z 5

Tak a konečně mám doma všechny tři bratry Murraye, kterými začala jejich předlouhá rodinná sága. Jinak kniha byla fajn, prostě klasika od Hanny Howell.

biki
biki
22.05.2019 3 z 5

Opravdu bych přivítala možnost půlit hvězdičky - v tomto případě 3* jsou málo a 4* moc, při srovnání s minulou knihou (Náčelník z …) je to ale slabší, proto takovéto hodnocení.
V tomto případě se jedná o vcelku průměrný, ale příjemně čtivý příběh, jehož základní motiv H.H. použila v dalším, chronologicky pozdějším dílu (u nás ale vyšel dřív). Kdyby knihy vycházely popořádku, asi by mě to zaujalo víc. Ale v těchto deštivých dnech je to i tak hezké čtení "ke kafi". A ještě něco - anotace je poněkud zmatečná.

OntkovaK
OntkovaK
18.05.2019 4 z 5

Tak som sa dockala.Uz sa tesim.✨