Zrzka se odhaluje

Zrzka se odhaluje

Zrzce Grace jde všechno jako po másle. Zkouší svou vysněnou roli v muzikálu na Broadwayi a telefon jí zaplavují „žhavé“ textovky a fotky od jejího miláčka Jacka Hamiltona, kluka, na kterého si brousí zuby snad každá ženská od západu po východ. Bože, vždyť Jack je filmová hvězda a na vrchol dokáže neomylně dovést nejen Grace, ale i svou kariéru… Co na tom, že Grace žije v New Yorku a Jack v Kalifornii? Jenže idyla netrvá dlouho. Vztah na dálku je pěkná dřina, stejně jako nutnost udržet ho před neodbytnými novináři pod pokličkou. Společných víkendů, byť sebevášnivějších, je žalostně málo a Jackovy fanynky? Tak ty jsou jako utržené ze řetězu — nedají mu chvilku pokoj. Kromě toho si na Grace už dlouho dělá zálusk její dávná láska Michael, jenž jí kdysi zlomil srdce a teď ji chce získat zpátky. A když se začne proslýchat, že Jackovy city k nádherné, nohaté bývalce dosud nevyhasly, Grace zapochybuje. Dokáže jejich vzájemné pouto vyvážit nevýhody vztahu na dálku, nebo dá Grace přednost klidu a jistotě, kterou jí nabízí Michael?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191865/zrzka-zrzka-se-odhaluje-lZb-191865.jpg 3.9206

Zrzka (2.)

The Redhead Revealed (2010)

Vydáno:, Mladá fronta

jolca-jolly0953

Určitě lepší jak první díl :-) tak hurá do třetího.

Market = )

No... Pořád fajn, ale tentokrát úplně nadšená nejsem. Moc nemusím dramatické zvraty a v knížce bylo vážně docela dost chyb a nesrovnalostí (jak už tu bylo zmiňováno). Otázka je, jestli to mohl změnit třeba překlad... Na druhou stranu jsem přesvědčená, že některá hnutí mysli (co měla Grace) jsou docela zajímavým exkurzem do myšlení žen :-).

havrmoni

Po tomhle díle u mě Grace ztratila i tu trochu sympatií co jsem k ní měla. Takhle se chová 33 letá žena? Bláznivá,ulítlá jo to beru,ale ty její ,,hysteráky"?? Přiznávám,že jsem trochu přeskakovala,hlavně některé pasáže. Opakovali se z prvního dílu,ale na rozdíl od něj mělo tohle nějaký děj.

avalonek

Dalo se to..Víc nemám co bych dodala..

EvikU.

Nějak jsem čekala víc. Ale to je vždycky chyba. No nakonec dobrý.

MinaHawke

Musím říct, že první díl byl lepší, ale i přesto se mi druhý líbil. Zase se v příběhu dostaneme dál a mě prostě baví si číst o osudu Bláznivky a George :)

Ennie

Předchozí díl se mi líbil více. Ze začátku tohohle dílu mi neseděl překlad a dělalo mi problémy se začíst. Naštěstí výrazy, které mě iritovaly, později vymizely a nějak jsem si na styl překladatelky zvykla. Jak je ale zmíněno i v jiných komentářích, byly tam překladatelské chybky jako, že ji rozepínal tričko (a podobně).

Ale děj nezklamal (až na pár maličkostí, které se stát nemusely :D). Jsem zvědavá, co si autorka připravila v třetím díle :).

tatjana1737

!!! POZOR SPOILERY !!!

Znám příliš špatných obálek na dobrých knihách, takže se snažím nesoudit knihu podle obálky. Obálka Zrzky se mi ovšem líbí, na rozdíl od obsahu. A to mi zrzky obvykle evokují Emmu Stone, kterou nesnáším za to, že se už v několika filmech miliskuje s Ryanem Goslingem, se kterým bych se chtěla miliskovat já. Ou jé!

Nečetla jsem první díl, takže těžko knihu soudit jako pokračování série. Nicméně děj je především šňůrou popisu sexu mezi hlavními postavami, který je tak skvělý a multiorgastický, až je nereálný a nudí. Kdyby autorka tyto scény vypustila, zbyl by cca třicetistránkový lehce předvídatelný příběh. Možná, že číst tu knihu před dvěma dekádami, byla bych z ní mnohem víc odvařená. Viděla jsem ale příliš mnoho amerických romantických filmů, komedií a přečetla příliš milostných příběhů, aby mě ten Gracein nějak překvapoval a něčím obohacoval.

Uznávám, že asi na vteřinu jsem přemýšlela, jestli s Michaelem skončí (z části kladu vinu tomu, že jsem nečetla jedničku), jinak to ale bylo velmi předvídatelné. A scény, v nichž Grace šílí a dělá trapasy mne vyloženě iritovaly. Ne, že bych jí odsuzovala, sama jsem párkrát vyšilovala a vnímala realitu pokřivenou optikou svého duševního stavu, ale u Grace toho bylo nějak moc. Tu scénu na premiéře Jackova filmu bych asi skousla, ale když chystala večeři, spadla u toho na zem, zapálila utěrku apod., to už bylo krapet přehnané.

Oproti Nabíječi, který se Claytonové opravdu povedl, byla pro mne Zrzka spíše zklamáním.

P.S.: Nevím, zda šlo o chybu v překladu, ale v jedné scéně měla Grace na sobě těsné kalhoty, aby jí vzápětí její protějšek vyhrnoval sukni,. A jinde se neustále mluvilo o tom, že na sobě má Jackovo tričko, aby jí vzápětí rozepínal košili... :-/

P.P.S.: Knihu aktuálně prodávají Levné knihy cca za 70,-.

Laf
17.11.2016

Kniha mě moc bavila a bylo těžké se od ní odtrhávat. Ani v tomto pokračování nechybí humorné zápletky. Povedená kniha a můžu jen doporučit :)

Evule114
08.07.2016

Pokračování nemělo chybu, mám dojem, že byl dokonce lepší než první. Víc snad k tomuto dílu ani dodávat nemusím... bavil mě od první stránky po poslední... :-)

ivousekk
28.06.2016

Pokracovani oddechovky. A rekla bych, ze o neco lepsi, nez prvni dil. Tak uvidime, jaky bude ten treti.

Xena011
06.04.2016

Podle mě téměř stejné jako první díl. Chvílemi jsme koukala, jestli někdo tak "blbý" vůbec může být, protože její chování někdy opravdu působilo na věk dítěte. Chvílemi se mi to zase líbilo, ale do reálu to má určitě daleko...nevěřím, že to takhle chodí v USA. Přesto všechno to byla příjemná, snadno čtená oddychovka,

Aymira
24.03.2016

Kvalitou zhruba stejné jako první díl, i když mi tento díl přišel přece jen malinko čtivější a dějově propracovanější. Možná tím, že Grace tu přece jen působí trochu dospěleji, protože je vystavená reálným životním problémům přiměřeným jejímu věku (touha po dítěti, mírná přitažlivost k jinému muži atd.).

Macinka-a
29.01.2016

Dala se ;)

perpe2a
26.01.2016

no čekala jsem víc...

Aracely
11.10.2015

Tak , pokračování ,, Bláznivky " a ,, Johnyho kousáčka " se mi líbilo.
Dokonce o trochu více než první díl ...
Knihu jsem dočetla poměrně rychle. Četlo se to samo. Já bych ubrala trochu toho sexu a jistých výrazů, ale na erotický román se to dalo snést ...
V jednu chvíli mne Grace tak naštvala, že jsem musela knihu zavřít a jít vařit ! ... Naopak Jack se tady choval o dost dospěleji než Grace. Což je k jeho věku překvapivé ...

V knize nebylo tolik humoru jako v jedničce , ale stejně jsem se během čtení usmívala :-)
Autorka píše moc dobře a čtivě.
Rozhodně jsem zvědavá na poslední díl . A doporučuji k přečtení.

Haňulec
16.09.2015

Teto díl byl pro mě trochu více dramatičtější než ten první, a proto musím uznat, že si mi odvíjení tohoto dílu docela zamlouvalo. Chystám se přečíst poslední díl, uvidíme co nám to přinese. Ale za mě, mohu toto knihu jen doporučit. Najdete zde všechno - lásku, zklamání, přátelství...atd. :-)

Karolína18
22.08.2015

Jen nerada přiznávám, že tímto dílem se u mě laťka série Zrzka značně poklesla. Když se Grace neuváženě rozešla s Jackem a následně vyjela po Michaelovi, jsme se musela přemlouvat, abych ji úplně nezavrhla. Dokonce jsem se musela jít zvážit, abych byla chvilku naštvaná na někoho jiného!
Stále si myslím, že s Georgem tvoří dokonalý pár, ale nějak mi prostě nesedlo, jak se oba vyrovnávali se svým rozchodem. Nejvíce mi asi vadí, že zde není již tolik vtipných scén, protože i ty byly charakteristické pro tuto hvězdnou dvojici.
Ale rozhodně knihu doporučuji a ihned se pustím do dalšího dílu.

nai.ivka
26.05.2015

První díl se mi líbil víc, pomalu je mi líto peněz ... třetí díl si přečtu, ale radši nic nečekám, třeba mě ještě překvapí.

zdazilek
23.04.2015

Vtipné, moc dobře čitelné. První díl se mi líbil více ale ani tenhle nebyl špatný. Určitě autorka píše pro čtenáře tak aby je to bavilo.

jitka7
21.02.2015

První díl se mi líbil daleko víc, ale tenhle je taky dobrý. Těším se na další díl :)

lea6493
08.02.2015

vtipné, čtivé. Co více dodat? snad jen, že se těším na další díl :)

Makyt
30.01.2015

Musím říct, že druhý díl je mnohem lepší, než ten první... děj měj spád, oživoval to Michael a Holly s Laneem :-) Trochu více sprosťárem, ale celkově - líbilo se ;-)

Mikik
12.01.2015

Mně se kniha líbila, vtipné pasáže jí určitě nechybí a zapochybování Grace je naprosto pochopitelné. A milostných scén je tu taky dost:-) Takže určitě jsem za druhý díl ráda:-)

tynka65
20.11.2014

Tahle autorka mě zatím jen zklamala, prostě jsem od knihy čekala něco VÍC. O malinko lepší než první díl, zde se alespoň něco málo děje. Dám jí šanci ještě s Nabíječem a pak uvidím :)

Lenka.Vílka
18.11.2014

V druhem dile je vic pasazi, ktere me nudily, nez v prvnim. Nevim, jestli je druhy dil posledni (asi v to doufam), ale pokud by autorka smrska oba dily dohromady, vyskrtsla par stran, mohla by z toho byt docela dobra jednorazovka...takhle ale zklamani...

Pakuna
16.11.2014

Kdyby autorka napsala pouze jeden díl, tak bych se nezlobila. Nedoporučuji! Natahování nijakého děje..

malazluta
05.11.2014

Tato série je pro mě poněkud zklamání, hlavní hrdinové mi prostě k srdci moc nepřirostli. Asi se k této knize už nevrátím, to si raději od této autorky přečtu několikrát "Nabíječe".

Samira
02.11.2014

Moc pěkné pokračování, v mých očích ještě lepší než první díl. Děje tam nebylo tolik, ale byla to příjemná, milá, vztahová oddychovka. Splnila má očekávání!

kacaaba
13.10.2014

Tenhle díl byl už mnohem lepší. Dojelo mě chování čtyřiadvacetiletého kluka. pěkně se mi to četli. Ale stejně jsem s této série trochu zklamaná. Asi se k ní už nevrátím.