Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Četla jsem několikrát, nestárnoucí román o krvavé šlechtičně. Čtivé, napínavé.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna z mála knih, kterou jsem na škole zvládla s chutí. Nadčasová a poutavá.

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Fantastický závěr! Komplikovaný, neočekávaný průběh, nádherné čtení. Všechny cesty se propojili a každá dějová linka se ukončila. Konec, který byl hoden skvělé ságy.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Rikala jsem si: Bude me to jeste bavit, kdyz jsem videla ten uzasny serial? A bavilo. Tesila jsem se na kazdou scenu, uzivala si dejove linky, propletenec osudu a lzi. A konec? Trochu jiny nez jsem cekala, takze super zmena. Dobra prace jak kniha, tak velmi vydareny a predloze verny serial.

04.08.2019 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Jako prvni jsem o teto autorky cetla Sedmilharky. Ty mi prisly ve vysledku o kapku lepsi. Nicmene i tak je toto velmi dobry a ctivy roman. Se ctenim jsem skoncila ve 2.30 rano. :-) Zaver byl skveli, hodilo by se rict Bozi mlyny... Nebo Oko za oko... Fakt doporucuji.

04.08.2019 5 z 5

Spolkla mě knihovna Spolkla mě knihovna Klára Smolíková

Úchvatná kniha. Škoda, že nám ji ve škole nedali místo Cejpka. Teď si dějiny knihovnictví teprve opravdu užívám. Mohu doporučit dětem i dospělým.

18.06.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pravda? Fikce? Obojí. Ale co kam zařadit? Každopádně se takové dílko zůstane dlouho v paměti a nutí k zamyšlení. Při čtení pořád čekáte, kdy se setkáte tváří v tvář s paranormálními jevy, UFO,... a nakonec Vás dostane ta podivná normalita běžných věcí, které v kontextu vytváří příběh čiré hrůzy. K tomu nekonečnost, nemožnost úniku, po tomhle příběhu mám strach jít vůbec spát...třeba po probuzení budu mít větší byt.

09.05.2019 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Ke knize jsem se dostala az ve triceti. Do te doby jsem znala jen filmove zpracovani. Tohle je ovsem uplne neco jineho. Tento pribeh ma tolik vrstev, ze je pravem nekonecny. Dite v nem zazije neco uplne jineho nez dospely. Moc se tesim, az si tuto knihu vezmu do ruky za deset let a najdu novy pribeh.

22.12.2018 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Taková Vánoční oddychovka. Moc mě to bavilo. Celá série je dobře napsaná.

22.12.2018 4 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Paráda, božské zakončení série. Že už vím, jak to bude? Čekám další převrat v ději a ono tentokrát nic, tak mě to zase dostalo, Tan mě pěkně oblafl, už jsem mu začala věřit. Skvostné tempo, moc jsem si užila ostrovy s Kettraly, trošku mě mrzí, že jsme se nedověděli, jestli to je úplný konec ptačího druhu. Adare trošku dostala rozum, i když celkově si svůj konec vůbec nezasloužila. Torja - jako fakt se nechal takhle---? Kaden s Trieste byli od jistě chvíle velmi předvídatelní, čekala bych ještě nějakou otočku v ději na konci. Valyn - maximální spokojenost. Balendin vzal trochu rychlý konec, na to, jak dlouho se všichni snažili, podobné Torjovi, jakoby zbývalo už málo stránek. Přesto celkově jedna z nejlepších fantasy ság poslední doby.

24.08.2018 5 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Fantastické dílo. Vždy, když jsem si začínala myslet, že vím, kdo je kdo, co by mohl udělat, jak by to mohlo dopadnout - bum, prásk kotrmelec v ději, nikdo není čím se zdá být, takže ani jejich cíle jsou jiné, nic se nedá předvídat. Jediné, na co se dá spolehnout, je, že všichni lžou.

24.08.2018 5 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Jsem nadšená. Skvěle rozehraná hra, už běžím pro druhý díl, aspoň se stihnu nadechnout. Trojice sourozenců g nichž každý má v sobě část dokonalého panovníka, uvidíme jak s tím naloží. Dohromady by to mohla být pecka...

05.08.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Zrovna jsem docetla. Zrcujici, uchvatne, necekane!
Od Divky ve vlaku jsem ocekavala mnohe a byla pro me castecnym zklamanim, zejmena kvuli nafoukle bubline propagace. Do vody jsem tedy cetla s mirnou skepsi s nazorem, bude to Ok, ale zase az tak nic extra. A ono bum! Nejen ze to je Extrs cteni, ale predci Divku ve vlaku i Zmizelo apod. rychlosti TGV.
Styl vypraveni jednotlivych postav udrzuje patricnou davku napeti po celou dobu, komplikovane vztahy a spousta otazniku nedava ctenari sanci vydechnout. A na zaver, posledni veta jako tresnicka na dortu - absolutne necekane rozzuzleni.
Vrele doporucuji.

19.06.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Perfektní román, tentokrát jsem hned neuhádla, kdo bude vrahem, typovala jsem to spíš na sebevraždu, ale parádní vyústění.
Nejvíce oceňuji skvěle zpracovaný námět, jehož vyplnění je vysoce pravděpodobné.
Kniha se čte neuvěřitelně rychle, je těžké se odlepit, hezké reálie, super průvodce uměním.

22.03.2018 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Je to náročné čtení. Zvyknout si na jazyk a styl trvá prvních několik pověstí. Avšak, kdo vytrvá, dočte se krásné příběhy o Berenovi, Gilgaladovi, Númenoru aj. Dozvíme se vše, co předcházelo Pánovi prstenů a jen se Silmarillionem je teprve celý epos dokončený a dokonalý.

25.02.2018 5 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Paradni jizda s netradicnim koncem. Moc jsem se bavila.

08.02.2018 5 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

Napinave, misty predvidatelne, ale jinak pekne ctivo.

08.02.2018 4 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Vlastně docela dobrá kniha, bohužel v rámci žánru opět stejné téma - Ježíš byl člověk - vážně to někoho dnes ještě překvapí? Příště bych ocenila zpracování něčeho míň profláklého. Jinak hrdina OK, proč ne právník se superschpnostmi, to tu ještě nebylo.
Děj vcelku akční, četlo se to dobře.

17.12.2017 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Paráda! Všechno do sebe zapadá. Aelininy tajné plány vždy vše oživí. Už se nemůžu dočkat pokračování.

25.10.2017 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Začínám si uvědomovat, že tato série se vyznačuje tragickými osudy ztracené v minulosti. Takže nikdy žádný happy end. Vždy ovšem skvělý příběh, napětí a zajímavý konec.
Oproti prvnímu dílu mi zde přišlo, že prohásledování vrahem bylo poněkud umělé, jen aby se neřeklo, že příběh nezasahuje do současnosti. Doufám, že další díl vybočí ze zajetého schématu.

31.07.2017 4 z 5