Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Tak prvních 200 stran jsem se nemohla začíst. Kdyby to byl jiný autor, už bych to vzdala. Ty neustálé zprávy z chatů mě děsně nebavily, moc postav, chaos. Pak se to zlomilo, postupně jsem se zorientovala, i když tahák se jmény, kdo je kdy by se i tak hodil. Dále to bylo napínavé, čtivé, neodtrhnutelné, prostě Rowlingová.

09.04.2024 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Skvělá detektivka, ústřední dvojice mě moc baví. Případy jsou dobře vystavěné, napínavé.

21.03.2024 5 z 5

Impérium snů Impérium snů Charlotte Jacobi

Líbil se mi závěr série. Stejně jako v předchozích dílech oceňuji zapojení tehdejších reálií i existujících osob.

01.02.2024 5 z 5

Právě jsem dočetla. Na životopisy moc nejsem, ale tento mě pohltil. Tři dlouhé večery a velmi krušná rána :-) Opravdu se nedal odložit. To co Matthew prožil je strašlivé a naprosto nepředstavitelné. Vzhledem k jeho brzkému skonu po dopsání knihy je ta kniha ještě mrazivější.

25.01.2024 5 z 5

Vznik rodinného impéria Vznik rodinného impéria Charlotte Jacobi

Román se mi četl velmi dobře, postavy trošku plošší, ale děj zajímavý. Taková oddechovka. Líbí se mi, že alespoň částečně je podle skutečných událostí.

10.01.2024 5 z 5

Únikovka zimní dobrodružství - Záhada černé vily Únikovka zimní dobrodružství - Záhada černé vily Eva Eich

Jedna z nejhorších knižních únikovek, které jsem viděla. Stránky se během luštění musí rozstřihávat, takže se nedá hrát opakovaně, hledání detailů na stránkách je otravné a zdlouhavé. Největší mínus jsou ale samotné hádanky. Díky překladu se na něco nedá vůbec přijít, jelikož se u nás běžně používají jiná slova. Např. obrázek pytlíku je označený jako ranec, skřítek je elf,... jedno písmeno by člověk ještě dle smyslu zbytku zvládl, ale pokud je toho skoro polovina správné odpovědi se nedohádáme - a to mají řešit děti!

07.12.2023 odpad!

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velmi dobrá a napínavá detektivka. Těším se na další díl. Velmi mě bavily neotřelé nápady, i když těch zapojených kriminálníků bylo přece jen trošku moc.

07.12.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Už dlouho jsem nenarazila na sérii detektivek, u které bych měla chuť číst další díl. Příběh je napínavý, postavy mají vývoj, jen tak dál.

22.11.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Jedná se spíš o tomán než detektivku. Začátek je zlouhavý, buduje se postupně napětí. Konec zajímavý, vše do sebe zapadá. Pěkné reálie.

06.11.2023 4 z 5

Dům knih Dům knih Beate Rygiert

Velmi milé překvapení. Kniha se četla rychle, byla napínavá a velmi zajímavá. Největším překvapením byl doslov, kde jsem zjistila, že je podle skutečných událostí a i postavy jsou reálné. Doporučuji.

22.10.2023 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Příznivcem této série se nestanu. Sice mi nevadí tlusté knihy, ale musí to mít opodstatnění, taky by se hodilo čast proškrtat, aby byla kniha víc čtivá. Koksující inspektor mě fakt nebavil. Hvězdy za reálie.

21.10.2023 3 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Tahle kniha nemá umělecký záměr. Jsou to poznámky jednoho zajímavého člověka o všem možném a hlavně o lidech, které potkává. To se nedá hodnotit a ani by se nemělo. Nejspíš by se to nemělo ani zveřejňovat.

21.10.2023

Jak si vypěstovat jednorožce Jak si vypěstovat jednorožce Rachel Morrisroe

Úžasná kniha pro všechny velké i malé holčičky. Krásné barevné ilustrace, vtipný příběh s geniální pointou. Občas bude třeba menším čtenářům vysvětlit některá slova, jelikož je kniha veršovaná a během překladu musel překladatel použít dítěti hůře srozumitelná slova, aby dodržel rým.

16.10.2023 5 z 5

Digiděti Digiděti Jan Kršňák

S autorem nemohu souhlasit, jeho argumenty jsou sice zajímavé, ale přesvědčovat rodiče o tom, jak je super mít doma jinak nepoužitelné digidítě....

30.09.2023 3 z 5

Tak nemožně zřejmé Tak nemožně zřejmé Robert Fulghum

Dočetla jsem ji před měsícem, hlubší dojem nezanechala. Bylo to takové nijaké a přitažené za vlasy. Autor by se měl vrátit k povídkám, delší vyprávění mu nejde.

30.09.2023 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Sympatický hlavní hrdina, jeho příběh mě bavil. Vyšetřování také napínavé, teším se na další díl.

30.09.2023 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Jelikož je Vondruška znamý spisovatel, ale zatím jsem ho nečetla, rozhodla jsem se vyzkoušet tuto detektivku. Závěr: čtivé to bylo, nejvíce mě bavily místní reálie, ale že bych z toho byla tak unešená, jako jiní čtenáři, to tedy ne. Vyzkouším ještě nějaký novější díl, jestli to bude lepší, ale do celého díla se určitě nepustím, je plno lepších autorů.

08.09.2023 3 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Světla na Labi nejsou rozhodně jednoduchá červená knihovna, ale román se vším všudy. Snaží se vystihnout dobu i příběhy všech postav, které jsou velmi komplexní.
Výsledkem je mnoho stran, které trochu ubírají na čtivosti a pomalejší děj. Přesto kniha není vůbec špatná a pokračování si určitě přečtu.

10.08.2023 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Asi nejsem správná cílová skupina, ale mě ta kniha nebavila. Vím, že Winterberg měl být záměrně otravný, ale autor to dovedl k takové dokonalosti, že jsem jeho monology musela přeskakovat, abych se dobrala konce. Nápad na probrání dějin střední Evropy originálním způsobem je fajn, ale asi by to zpracování muselo být méně otravné.

07.08.2023 2 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

(SPOILER) Zdejší hodnocení úplně nechápu. Asi nejsem cílová skupina. Hlavní hrdinka je od začátku na přeražení, není ani chytrá ani zajímavá. Děj je pomalý a nudný. Čekala jsem, až se dostane do domu, že snad přijde nějaký zvrat, ale nuda pokračovala. Konec: všichni jsou happy a ona se polepší - to nezachránil. Děsný.

21.06.2023 1 z 5