Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Parádní začátek nové série. Určitě doporučuji, pokud se Vám líbil Hraničářův učeň, nebudete zklamaní.

09.12.2013 5 z 5

333 x česky : zábavná čítanka pro cizince 333 x česky : zábavná čítanka pro cizince Ladislav Kaska

Krátké povídky, které zaručeně pobaví.

21.10.2013 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

U pana Browna jsme zvyklí na dané schéma tvořené kombinací Robert Langdon + krásná pomocnice + "nečekaný" zrádce + umění + happy end. Tento román je výjimečný právě v tom, že schéma je pozměněné a tedy i výsledek je o mnoho lepší. Za bonus beru ztrátu paměti, která příběh velmi oživí a též mnohem více akce a napětí. Prostě báječné čtení, do kterého se zakousnete.

21.10.2013 5 z 5

Knihu jsem otevírala jen tak pro zajímavost, ale okamžitě mě zaujala. Je sice určená cizincům, ale pobaví zaručeně i našince. Obsahuje řadu krátkých vtipů, povídek a příběhů.

21.08.2013 5 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Opět výborná kniha, doporučuji celou sérii.

15.07.2013 5 z 5

Úžasná kniha, četla se tak lehce. V rytmu tanga jsem ji úplně protančila během dvou dní. Vřele doporučuji, pokud hledáte knihu do prázdninové pohody.

15.07.2013 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Fajn počtení, drží vysoký standard série.

30.06.2013 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Výborné počtení, série udržuje vysoký standard.

14.05.2013 5 z 5

Stoletý stařík je taková milá knížka, která vám zaručeně zvedne náladu. Děj plynule přechází z jedné epizodky do druhé a vytváří řetězec absurdních situací. Prostřihy do Alanovi minulosti děj nenarušují, ale spíše oživují. Nicméně někde za třemi čtvrtinami kniha pomalu ztrácí dech a k cíli se už je dovleče. Přesto dobré počtení.

06.05.2013 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Opět velmi zajímavý příběh kvalitní série.

06.05.2013 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Příběh, který mi vůbec nic neříkal.

30.04.2013 2 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Jediné, co knize vytknout je lehká podobnost s dílem Ledová země. Opět celá skupina vydává na záchranou výpravu, která skončí podobně jako dobrodružství ve Skandii. Jinak dobré počtení.

18.04.2013 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Musím ocenit, že úroveň série s dalšími díly neklesá, právě naopak.

Ledová země Ledová země John Flanagan

Líbilo se mi, že se dostalo víc pozornosti i ostatním postavám. Zdařilé pokračování.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Napínavé, velmi dějové, bezvadný konec. Komu se líbil první díl, druhý ho nezklame.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Přečteno za 1 den, kniha Vás chytne a nepustí! Akční děj, nečekané zvraty a při tom vše dává smysl.

18.03.2013 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Povídkám chyběla vtipnost i zábavnost. Musím říct, že od pana Svěráka jsem čekala víc.

15.03.2013 2 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Velmi pěkná a čtivá kniha, na rozmezí literatury pro děti a dospělé. Jednoduché a přesto poutavé. Už se těším na další díl.

12.03.2013 4 z 5

Anatém Anatém Neal Stephenson

Anatém má pro někoho kouzlo, ale pro mě byla tato kniha krok vedle. Vydržela jsem něco přes 100 stran vědeckého čtení a neustálých odkazů na slovník s očekáváním nějakého zlomu. Bohužel ani po otevření koncentu se nic zvláštního nestalo. Hvězdičky dávám za dobrý popis (pro mě) nezajímavých věcí.

12.03.2013 3 z 5

Dvojí Dexter Dvojí Dexter Jeff Lindsay (p)

Dvojí Dexter se rozjíždí opravdu pomalu. Na prvních 200 stranách se dozvídáme o tom, jak Dexter mění plínky a při tom bezmocně vzdychá kvůli nechtěnému svědkovi jeho hrátek. Co ovšem chybělo první polovině, druhá dožene spádovým dějem a rovnocenným protivníkem. Konec nastane až možná příliš rychle - protivník zemře a všechny problémy zmizí samy od sebe.

12.03.2013 3 z 5