Veronika_mad Veronika_mad komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Tuhle knížku jsem si vytáhla u maturity. Pamatuji si, že mě učitel u ústní musel přerušit, protože už byl na řadě další maturant :) A teď jsem se k ní vrátila a je stále čtivá a zajímavá. Je tam krásně napsané, jak nenápadně to vzniká :)

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Robert Bryndza je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Jeho styl mi velmi vyhovuje.
Další příběh s Erikou, který nabízí spoustu podezřelých a jako vždy jsem tipovala špatně. Opět nemám co vytknout. Kapitoly jsou kraťoučké a tím pádem čtení hezky utíká.

25.04.2024 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Na tuto knížku jsem přišla díky čtenářské výzvě a jsem velmi ráda, že jsem si ji vybrala. Příběh je trochu předvídatelný, ale stejně je velmi napínavý. Čte se to samo :)

23.11.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nejdřív jsem viděla seriál, takže pro mě nebyl vrah překvapením. Ale knížka je skvělá. Nepřišla jsem na žádné velké rozdíly mezi seriálem a knihou.

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Tak tohle byla pecka! Přečteno za dva večery. Od Darcy Coates jsem četla sérii Černá zima, ale ta už se mi pak zdála unudlaná, tak jsem se téhle knihy trochu bála. Ale moc příjemně mě překvapila.

Super příběh, žádné dlouhé popisy a hodně napětí. Jsem ráda, že to nakonec nebyla žádná nestvůra, ale "normální" chlap, protože se musím přiznat, že jsem měla problém jít v noci čůrat. Konec skvělý a překvapivý.
Co mě štvalo bylo to klasické klišé každého hororu. "Nesmíme se rozdělit" - o pár hodin později se někdo odpojí ze skupiny nebo se nejlépe rozprchnou všichni. Ale chápu... Je to horor a málokdo by si troufl na celou skupinu.

27.09.2023 5 z 5

To To Stephen King

Je spousty knih, které mají 300-400 stran a zdá se mi, že je čtu věčnost. Tohle je asi moje nejdelší kniha, kterou jsem přečetla a to čtení tak rychle uteklo, že určitě budu číst znovu. Jedna z mých TOP knih :)

Osvícení Osvícení Stephen King

Jako u 99% případů se mi potvrdilo, že kniha je lepší než film. Kniha je napínavá a snadno se čte. Akorát to usínání po čtení je horší :)

Pohádka Pohádka Stephen King

King je prostě King - a to nejen hororů :) Velmi poutavý příběh, čtení krásně odsýpalo.
Líbilo se mi, že autor opravdu věrohodně odhadl mysl studenta. Vulgarismy byly přesně na místech, kde měly být a nikde nepřebývaly nebo nenarušovaly v začtení. Byla tam i spousta přirovnání k filmům, seriálům či dalších věcí z této doby, bylo to krásné osvěžení.

23.02.2024 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásný a krátký příběh. Trochu hůř se mi díky staršímu jazyku četl, ale i tak se mi to moc líbilo.

05.10.2022 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tohle je po dlouhé době kniha, která mě donutila číst i odpoledne a ne jen před spaním a kterou jsem přečetla během dvou dnů. Kniha má jen 258 stran, takže příběh hezky odsýpá a není prostor na dlouhé nudné popisy. Na detektivku je tam i dost vtipných momentů, to moc oceňuji. Už mám rozečtený další díl a těším se, jak to dopadne!

15.06.2023 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

(SPOILER) Možná to vyzní hrozně, ale knihy na toto téma mám ráda. Připomínají mi, že ne vždy jsme se měli tak, jak se máme teď. Přečetla jsem jich hodně a stále za mě vede Mengeleho děvče. Každá kniha na téma holokaustu má silný příběh a Tatér z Osvětimi je výjimkou. Čte se rychle a vtáhne vás do děje... Ale do děje love story, která je plná nesmyslných situací. Třeba když u tatéra zabušili dva chlapi, že jejich kamarád utekl a esesáci ho chytili, ať ho zachrání, protože se ho zítra chystají další den popravit. To mi přišlo hodně zvláštní, protože podle spousty knih, filmů i výpovědí přeživších znamenalo chycení při útěku okamžitou popravu před ostatními. Nikde jsem neviděla ani nečetla, že by chyceného nechali normálně den nebo dva chodit po táboře. Ale beru to, že to je spíše román než autentické popsání hrůz, které se tam odehrávaly.

Koncentrační tábor není vyobrazený tak strašně, jaký opravdu byl. Jako román kniha super - jako kniha na téma holocaustu trochu mimo mísu a v lidech, kteří ji čtou to může vyobrazit jako trošku lowcost tábor pionýrů a ne jako tábor smrti.

Nezažila jsem, nemůžu soudit, ale Lale měl velké štěstí a měl mnoho výhod, které musel vyvážit věcmi, které by normálně neudělal. Jasně, udělal i spoustu dobrých věcí - sháněl a rozděloval jídlo... Ale také riskoval život ostatních, konkrétně třeba žen, které mu nosily šperky, peníze a drahé kameny a spoustu dalších. Na můj vkus kniha postrádá popsání pocitu viny, který Lale měl nebo podle mě měl mít. Spíš to vypadá, že ho neměl a že své chování omlouvá tím, že chtěl přežít. Pořád nedokážu pochopit, jak se mu to povedlo. Vězni byli stříleni za prkotiny. On měl matraci napěchovanou rubíny, prsteny a dalšími věcmi a když mu na to přišli, tak mu to prošlo... Neuvěřitelný.

Vypadá to spíše jako román, který autorka omylem zasadila do koncentračního tábora, kde je jeden Žid velmi vážený a řekněme nedotknutelný jen proto, že tetuje lidi. Lale měl na můj vkus až moc štěstí. Spíš mi to přijde jako guláš z osudů několika lidí.

02.05.2023 odpad!

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Měla jsem u čtení husí kůži. Všechny tři příběhy byly velmi silné...

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Takový žánr většinou nečtu, ale tuto knihu jsem dostala jako dárek za nákup a má místnost v názvu, tak se mi hodila do čtenářské výzvy. Říkala jsem si, že když mě nebude bavit, tak jí jednoduše nedočtu. Zhltla jsem jí za dva večery :) Velmi zajímavý příběh. Je to hezky napsané, takže se to čte samo. Začátek byl docela dost depresivní, ale když zasazujete příběh mezi život a smrt, tak depresi se prostě nevyhnete. Tohle téma vás donutí popřemýšlet nad tím, co by bylo, kdyby jste se rozhodli jinak. Po přečtení se každému vybaví jeho kniha výčitek a doufám, že všichni ji všichni máte prázdnou jako já :)

27.06.2023 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Super druhý díl série! Jsou knihy, které mají stejný počet stran a čtu je týden. Tuhle jsem přečetla za dva večery. Je čtivá, napínavá a místy i vtipná :)

19.06.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Hodně zajímavý příběh. Krásně a rychle se to četlo :)

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alexander Gordon Smith

Další díl ze série, který jsem přečetla jedním dechem. Už mám další a těším se, až se na něj vrhnu :)
Velmi mi vyhovuje styl psaní autora. Vyprávění je rychlé, nejsou tam žádné dlouhé unavující popisy.

04.03.2024 5 z 5

Později Později Stephen King

Taková pohodovka :) Není to nic extra hororového. Myslím, že počet stránek je k tomuhle příběhu akorát.

20.11.2023 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Musím přiznat, že mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Když pominu, že snad není ani možné, že se takhle tajemstvím propletené postavy setkaly na jednom ostrově na jedné akci, tak byl příběh zajímavý.
Styl psaní mi vyhovoval, čtení odsýpalo. Co neodsýpalo, byl děj. Chybělo mi tam nějaké větší drama, protože co si budeme, víkend se šesti babami a vražda se stane až poslední den? Žádná větší hádka hned první den? Ale no tak... Chvilkami jsem posílala telepatickou myšlenku autorce: "Tak sakra kdo umřel??? Už to řekni!", ale na druhou stranu jsem nemohla přestat číst. Takže hodnocení píšu při hodně silné kávě, protože jsem šla spát v půl druhé ráno :D

08.11.2023 4 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Skvělá kniha! Příběh napínavý a styl psaní čtivý. Ze začátku mi dělalo problém se vyrovnat se střídáním vyprávění Melnyka a Rybalka, pletla se mi jména, ale to mám vždycky. Říkala jsem si, kdy už se sakra spojí spolu?! Každopádně dá se soucítit s oběma vyšetřovateli díky jejich životním příběhům. Starý Sokolov mě strašně vytáčel a šoupu ho do škatulky Dolores Umbrigové.

16.08.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila. Vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat - jestli to bude vyprávění jen o natáčení o HP a jestli to bude stát za to. A stálo! Tom nevypráví jen o HP, ale vypráví celý svůj poutavý příběh, který mě velmi zaujal. Na HP jsem vyrostla, takže pro mě bylo zajímavé číst o natáčení i životním osudu jedné z vedlejších postav. Bylo by super, kdyby se k napsání knihy odhodlala i nějaká z hlavních postav. Každopádně by to měl přečíst každý Potterovec, protože uvidí i tu druhou stránku celého projektu a pochopí, že to opravdu není prdel a že každého něco tak velkého může ovlivnit jak tím dobrým způsobem, tak i tím špatným. Děti nebo dětské hvězdy jsou k tomuto náchylnější a Tom je příkladem a hezky popisuje, jak se to celé stalo. Je to psáno s dávkou humoru a hlavně s pokorou, která v této době spoustě lidem chybí. Je znát, že se z toho chtěl prostě vypsat a nechtěl způsobit žádnou nevraživost mezi zmíněnými lidmi, protože jsem nenašla proti nikomu něco negativního. Knihu bych doporučila i těm, kteří HP nefandí, protože má poselství, které by mohlo někomu v podobné situaci pomoci.

15.02.2023 5 z 5