vera1344 vera1344 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Dobře popsané osudy se všemi pády a problémy, které přicházejí. Mám ráda rodinné ságy a paní Mornštajnová tohle umí.

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Lákalo mě téma, a proto jsem si knihu vybrala. Jak už píší ostatní, měla jsem ze začátku problém s množstvím postav. Nakonec jsem se však začetla a kniha se mi líbila.

10.12.2022 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knihu mi doporučil kamarád a moc se mi do ní nechtělo. Ale je úžasná. Mrzout a pedant Ove je nakonec báječný člověk s velkým srdcem.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborná kniha se zajímavým námětem. U mě jasně vede.

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Autorku mám velmi ráda, četla jsem všechny její knihy. Bílá Voda je velmi zajímavá svým námětem a oceňuji náročnost přípravy podkladů. Přesto se kniha četla hůř než např. Žítkovské bohyně.

10.12.2022 4 z 5

Kniha se nečetla lehce, ale to jsem ani nečekala. Autorka je známá tím, že dopodrobna nastuduje historické reálie. I když smutné a drsné téma, kniha je výborná.

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milá knížka, moc se mi líbila. Pan Eben má nejen talent, ale hlavně cit a humor, který neurazí, ale potěší.

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Poslední téma Čtenářské výzvy 2022 - kniha od afrického autora - mě vůbec nelákalo. Afrika prostě není můj šálek čaje. Nakonec jsem si vybrala tuto knihu na základě doporučení čtenářů a nebyla jsem zklamaná.

01.12.2022 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem trochu zklamaná, Podbrdské ženy se mi líbily víc. Ale možná je to tím, že mi hlavní hrdinka moc sympatická nebyla.

29.09.2022 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Mám ráda Paříž, umění, historii, záhady - co víc?

29.09.2022 5 z 5

Řekni, že jsi Tachovská Řekni, že jsi Tachovská Kateřina Tachovská-Vestman

Knihu jsem s napětím očekávala, protože se dotýká míst a osob mně známých a blízkých. Naprosto nezklamala. Autorka dokázala skloubit historické reálie s vylíčením rodinných událostí a charakterů.

29.09.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Autorku mám velmi ráda, ale tato kniha mě trochu zklamala. Možná to je depresivní tématikou. Určitě však ve výsledku připomněla, co se mohlo stát, jak strašná doba to mohla být.

05.09.2021 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Milovaná kniha mého dětství. Ráda si ji přečtu i dnes.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Mistrně se prolínají historické reálie a jednotlivé osudy.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Vynikající. Myslím, že historii tohoto regionu zná málokdo a na pozadí událostí jsou popisovány události rodin.

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Nejhorší, co jsem od autora četla.

05.09.2021 1 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Strašná myšlenka, že by se něco takového mohlo stát. Nemohlo?

05.09.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborná knížka, nečekala jsem, co se z toho vyvine. Doporučuji.

11.07.2018 5 z 5