Africký příběh lásky

13.2.2013 Strhující příběh z exotického prostředí popisuje životní osudy Daphne Sheldrickové. Narodila se v Keni, vyrůstala obklopená překrásnou přírodou a není divu, že si tento svět zamilovala. Péči o zvířata, především o osiřelá mláďata, zasvětila celý život. V jedinečné autobiografii líčí své bohaté zážitky, studium, první lásku a zasnoubení, popisuje boje hnutí Mau Mau proti bílým osadníkům. S manželem, správcem národního parku Tsavo, se jí podařilo odchovat a vrátit do přírody mnoho ohrožených druhů, dodnes se stará o úspěšný sloní sirotčinec, jediné zařízení svého druhu v Keni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144998/africky-pribeh-lasky-144998.jpg 4.578
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

The African Love Story, 2012

Kniha Africký příběh lásky

Ronnie68

Krásný příběh z Keňského národního parku … lépe řečeno, z pohledu ženy, která se o park nejdříve s manželem (po jeho smrti i sama) starala … jak se starala o osiřelá mláďata … příběh vypráví celkově život této ženy až do dnešních let (kdy její dcera dokázala vylepšit webové stránky na podporu tamějších zvířat – adoptivní rodiče) … jsem ráda, že díky čtenářské výzvě jsem se k takovému dostala.

KatarínaK.
29.01.2021

Nejlepší námět pro knihu je ten ze života. Daphne Sheldrick se toho zhostila se ctí. Jaký život je krásnější než ten, který dává každý den opravdový smysl? Smekám a obdivuji, co David a Daphne pro africkou přírodu vykonali. Kniha samotná mě obohatila o mnoho nových informací, jak ze života zvířat, tak o Keni. Velmi se mi líbilo vyprávění o příchodu rodin v období britské kolonizace a popis jejich tvrdého života, kdy se snažili vytvořit domov z ničeho. Líčení africké přírody a krajiny bylo kouzelné. Vyprávění o sirotcích bylo občas méně poutavé. Hop sem, hop tam. Kapitoly byly příliš dlouhé a do jedné se zamotalo kde co. Na celkovém dojmu to ale nic nemění. Skvělý životní příběh. Dokázali ocenit nevídanou krásu divoké přírody a pochopit, že je nutné ji zachovat v původním stavu. (D.S.) Smutné a tak krásné.

BaLu1
05.01.2021

Miluji Afriku od mládí, kvůli přírodě a zvířatům, mám ráda slunce a teplo. Viděla jsem všechny možné dokumenty o Africe, ale nikdy jsem tam nebyla. Možná mám tento kontinent zidealizovaný. Vím ale, že dnešní africké pláně už nejsou plné nádherných zvířat, která se musí ochraňovat v národních parcích aby nevymřela. Člověk svojí chamtivostí a roztahovačností tento kontinent strašně poznamenal. Daphne ale popisuje zemi v dřívější době, kdy ještě bylo co obdivovat, podporovat, zachraňovat. Její láska k přírodě je přirozená, upřímná, nezištná a s manželem vyvinuli obrovské úsilí na záchranu divokých zvířat. Hlavním motivem je péče o slony, jejichž sociální cítění a chování je obdivuhodné, jsou velice chytří a citliví a v mnohém se člověku podobají. Závidím Daphne jak mohla takto krásně a hodnotně prožít život. Knížku si nechám a nikdy ji neprodám, je to srdeční záležitost. Jednoznačně doporučuji přečíst.

LunaL.
24.02.2020

Čekala jsem od knihy něco jiného, ale to neznamená, že jsem byla zklamaná!byla jsem z ní tak nadšená, že jsem ji dala pár lidem jako dárek - a divila se, jak je odradil název, čekali romantiku. A když se začetli, litovali, že ji tak dlouho odkládali "na pozdějc"!
Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla! Rozhodně doporučuju!!!

Renike
14.09.2019

Co dělala Joy Adamson pro kočkovité šelmy, dělala Daphne pro slony...statečné ženy...nádherný životní příběh

souc
15.05.2019

Tohle bylo naprosto dokonalý! Ta příroda to co daphne a david dělali pro přírodu a hlavně pro zvířata je něco neuvěřitelnýho! Ano knížka je i zároveň dost smutná, protože z velké časti tam jde o pytlácví a vyvražďování slonů a nosorožců...ale to jak tam poznáte skutečnej charakter slonů a vlastně všeobecně všech zvířat vás dojme až k slzám. Rozhodně poklad moji knihovny!!

FishTailTea6
10.10.2018

Tento životní příběh mě opravdu chytl za srdce. Je až neuvěřitelné jak se dá život prožít nejen na plno, ale hlavně smysluplně.
Bylo zajímavé číst o historických událostech a vidět je více v souvislostech, než jsem je doposud chápala. A popis všech radostí i strastí nejen při péči o slony, ale i jiné drobné havěti se velice dobře četl. Životní osudy těchto tvorečků se krásně prolínaly celou knihou. Např. příběh Gregory Pecka, Bounty nebo Eleanor a jiných byly úžasné.
Tomu koho zajímá Afrika, mohu tuto knihu jen doporučit.

Veřenka13
30.08.2018

Nádherná kniha plná lásky k životu a ke zvířatům. Doporučuji všem, kteří se zajímají o záchranu přírody a všeho živého. Kniha se výborně čte a je v ní spousta zajímavostí ze života zvířat, o kterých jsem neměla tušení - že se sloni nepotí, že se malým slůňatům mažou ouška opalovacím krémem, atd. Příběh je poutavý a je v něm hodně smutku, lásky a odvahy. Knihu určitě doporučuji. Jsem ráda, že jsem se díky ní dověděla o nadaci The David Sheldrick Wildlife Trust, kterou budu po přečtení knihy určitě sledovat na facebooku a jejich webových stránkách.