Africký příběh lásky

13.2.2013 Strhující příběh z exotického prostředí popisuje životní osudy Daphne Sheldrickové. Narodila se v Keni, vyrůstala obklopená překrásnou přírodou a není divu, že si tento svět zamilovala. Péči o zvířata, především o osiřelá mláďata, zasvětila celý život. V jedinečné autobiografii líčí své bohaté zážitky, studium, první lásku a zasnoubení, popisuje boje hnutí Mau Mau proti bílým osadníkům. S manželem, správcem národního parku Tsavo, se jí podařilo odchovat a vrátit do přírody mnoho ohrožených druhů, dodnes se stará o úspěšný sloní sirotčinec, jediné zařízení svého druhu v Keni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144998/africky-pribeh-lasky-144998.jpg 4.568
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Příroda, zvířata
Vydáno, Ikar (ČR)

The African Love Story, 2012

Kniha Africký příběh lásky

Renike

Co dělala Joy Adamson pro kočkovité šelmy, dělala Daphne pro slony...statečné ženy...nádherný životní příběh

souc

Tohle bylo naprosto dokonalý! Ta příroda to co daphne a david dělali pro přírodu a hlavně pro zvířata je něco neuvěřitelnýho! Ano knížka je i zároveň dost smutná, protože z velké časti tam jde o pytlácví a vyvražďování slonů a nosorožců...ale to jak tam poznáte skutečnej charakter slonů a vlastně všeobecně všech zvířat vás dojme až k slzám. Rozhodně poklad moji knihovny!!

FishTailTea6
10.10.2018

Tento životní příběh mě opravdu chytl za srdce. Je až neuvěřitelné jak se dá život prožít nejen na plno, ale hlavně smysluplně.
Bylo zajímavé číst o historických událostech a vidět je více v souvislostech, než jsem je doposud chápala. A popis všech radostí i strastí nejen při péči o slony, ale i jiné drobné havěti se velice dobře četl. Životní osudy těchto tvorečků se krásně prolínaly celou knihou. Např. příběh Gregory Pecka, Bounty nebo Eleanor a jiných byly úžasné.
Tomu koho zajímá Afrika, mohu tuto knihu jen doporučit.

Veřenka13
30.08.2018

Nádherná kniha plná lásky k životu a ke zvířatům. Doporučuji všem, kteří se zajímají o záchranu přírody a všeho živého. Kniha se výborně čte a je v ní spousta zajímavostí ze života zvířat, o kterých jsem neměla tušení - že se sloni nepotí, že se malým slůňatům mažou ouška opalovacím krémem, atd. Příběh je poutavý a je v něm hodně smutku, lásky a odvahy. Knihu určitě doporučuji. Jsem ráda, že jsem se díky ní dověděla o nadaci The David Sheldrick Wildlife Trust, kterou budu po přečtení knihy určitě sledovat na facebooku a jejich webových stránkách.

Andi
19.08.2018

Přečteno něco přes půlku, páč pak už to bylo pořád dokola. samozřejmě smekám před paní Daphne a jejím snahám, ale takovou knížku na stejné brdo i ze stejné doby, a navíc také z Keni, už jsem četla. Jmenuje se "můj život se lvy". Napsáno manželem paní, která se proslavila příběhem o lvici else! Všichni známe.
Tady jsme jen přešli od koček ke slonům, ale dokonce i profese obou pánů (George i Davida) bylo chytat pytláky a starat se o park. Nechtělo se mi číst vlastně to samé.
Ale! Opět se mi potvrdilo, že pravá láska a spřízněné duše existují.

menalinda
06.05.2018

Krásná knížka plná lásky a ke zvířatům zejména ke sloním sirotkům.Klobouk dolů před paní autorkou,před jejím mužem a celému týmu lidí kteří se zasazují o přežití každého jedinného jedince s láskou a plným nasazením.Prožila nádherný i když určitě místy i hodně těžký život.Zapsala se do povědomí široké veřejnosti.

p.pavlina
01.11.2017

Nádherný příběh. Přečetla jsem to jedním dechem. Autorka mi dala možnost nahlédnout do jejího života, který zasvětila slonům. Čím více knih o Africe čtu, zjišťuji, že je to krásný kontinent se spoustou smutných příběhů.

Ben Nevis
06.10.2016

Hezké počteníčko bez zbytečného patosu, i když nad Afrikou by člověk zaplakal. Autorka popisuje různé těžkosti života v Keni. Ona a její blízcí tam udělali pro zvířata kus práce, i když leckdy se zdálo, že se namáhají marně. Dozvěděla jsem se více o slonech a doufám, že se tato majestátní zvířata v přírodě udrží. Škoda, že se ze Somálců a podobných nedá louhovat nějaké afrodiziakum pro Asiaty. ;-)