Zrušený rok – Deník 2020

Michal Viewegh po několika letech opět přichází s nejosobnějším a nejotevřenějším žánrem – s deníkem. Rok 2020 byl pro valnou část obyvatel této planety zřejmě tím nejpodivnějším, a bohužel mnohdy i tím nejbolestivějším obdobím, jaké kdy zažili. Rokem, na který bychom možná všichni rádi zapomněli, a přesto toho tolik změnil a snad nás i něco naučil. Podívejte se na rok 2020 očima nejpopulárnějšího porevolučního spisovatele. Tři sta šedesát pět dní v životě Michala Viewegha, tři sta šedesát pět dní v životě české společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469958/big_zruseny-rok-denik-2020-Uqf-469958.png 3.486

Kniha Zrušený rok – Deník 2020

bilamyska

Duli jsem původně číst nechtěla. Po tomhle se na ni těším. Je to nádherný kontraskt k Veroničině knize. Žádný paychologický posun. A proč taky, když stodola minulosti je pořád plná a přežil prasknutou aortu.

lucakuca

Kniha o ničem a přesto čtivá a zábavná.

knihovna22

Překvapivě rychle přečteno - a bavilo mne to. Nechápu jak z "karanténního" roku dokázal vykřesat tolik textu :-) . Psát pan Viewegh každopádně umí. Hvězdička dolů jen za poměrně dost častou sebechválu, tak dlouho přetrvávající zapšklost vůči bývalé ženě a ty hektolitry vypitého vína ...

OldaB

Ale jo, dobře se mi to četlo. Občas patetické, ale to už jsem si u mistra tak nějak zvykl. Druhá polovina je horší, ale to zřejmě kvůli COVIDU. V té době se máloco dělo.

ESTýna
29.12.2021

Právě jsem knihu dočetla, jsem Vieweghovou velkou čtenářkou několik let a mám téměř všechny jeho knihy. Tuto knihu jsem si přečetla,abych zjistila jak se vlastně panu Michalovi daří a jak si vede ve psaní. Chvílemi mi ho bylo líto,ale uklidnil mě fakt,že se vrací jeho sebeironie i nadhled. Těším se až si přečtu Dulu.

Kajuul
12.12.2021

Jestliže to není vaše první Vieweghova kniha, a především jste četli od něj vše za posledních 8 let, tak budete vědět, do čeho jdete.. Opět mě velmi mrzí, jak často se autor vrací ke své bývalé manželce, jak jej stále trápí a vyrovnává se s jejím odchodem, mrzí mě i to, jak píše o svých dcerách, nevím, jestli bych si tohle chtěla o sobě číst.. Každopádně kromě sebelítosti je tam i spoustu zajímavých pasáží, vtipné sebeironie, občasného nadhledu a taky nakouknutí pod pokličku jeho života a všedních dnů. Zároveň si myslím, že kniha bude zajímavá pro příští generace nebo jako ukázková vzpomínka na dobu covidovou.

Alilka
25.11.2021