Veju007 Veju007 komentáře u knih

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Další trilogie úspěšně dočtena. Třetí díl Nikdynoci pokračuje na vlně prvních dvou dílů a je stejně popisný, vulgární, drsný, krvavý a nemilosrdný.
Některé zvraty naprosto nečekané (cca v půlce knihy mi fakt padala brada!), některé jasné, jak facka. Styl psaní Jaye Kristoffa se mi líbí, poznámky pod čarou mě bavily.
Je to horší, než jednička a dvojka? Já byla spokojená a to je hlavní. Tleskám, že vytvořený svět je konzisntní, dává smysl a nestalo se to, co například u Everlessu.
Takže za mě dobrý a těším se na autorovu novinku Empire of the Vampire, protože kdo jako nezbožňuje upírský ságy!

29.01.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Dilema popisuje jeden jediný den, který všem zúčastněným změní život. A myslím, že je to jedna z nejlepších knížek, které jsem letos četla.
Musíte nejdřív zapomenout, že B.A. Paris je královnou psychothrillerů, tohle je syrové a surové psychologické rodinné drama. Postavy vám budou připadat velmi reálné, jejich chování dává smysl. Je to prostě naprosto neskutečně napsané, fyzicky jsem si dokázala představit každou prožitou emoci.

06.11.2020 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Navždycky je teen romanťárna s popkulturními narážkami, lehce nesympatickou hlavní postavou a zajímavými vedlejšími postavami (nejvíc mě bavila Ava a Liam).
Nejzajímavější a nejzábavnější mi přišly messengerové konverzace, překvapivě tam jsem cítila nejvíc emocí.
Když jsem se ale dozvěděla, proč se knížka jmenuje Navždycky, mé srdce zaplesalo a skóre se ze dvou hvězd změnilo na tři.
Co je fakt průs*r je vazba knihy, ještě teď mě bolí zápěstí a v palci levé ruky mám vytlačený důlek. Přitom je knížka fakt krásně graficky zpracovaná, ale pokud si nechcete zlomit hřbet tohoto paperbacku, tak se vám bude číst (a držet) fakt blbě.
A trošku mě mrzí, že je to zasazený do prostředí americký střední, trošku mi to kazilo zážitek, nějak jsem se nedokázala pořádně vcítit. Anebo jsem na teen knížku už prostě stará. A hlavně teda jestli ještě jednou uvidím spojení “feel good romance”, tak se fakt picnu.

01.11.2020 3 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Tahle knížka vůbec není tak hororová jak je obálkou a názvem prezentována.
Naopak mi to přijde jako velmi zajímavý vhled do nás, do čtenářovy mysli, o tom proč vůbec chceme číst takovýhle krváky a nechutnosti a co nás k tomu přitahuje.
Jedná se spíše o psychologický thriller, krvavých scén je tam pár a nejsou vůbec tak explicitně popsány, jak by se právě mohlo z názvu a obálky zdát.
Konec je teda až moc akční a za mě až moc nereálný, ale proti gustu.
Je to prvotina a myslím, že autorka se bude zlepšovat a uvidíme, co nám nadělí dalšího. A na to, že švédský knihy spíš nečtu, tak tohle bylo fajn.

30.10.2020 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Noci běsů se odehrávají na dědině, která je protkaná pověrami, uctíváním božstva a zajímavými tradicemi. Nářečí vesnice krásně dokresluje atmosféru. Pronášené kouzelné formulky taktéž (komu se vybavily Čarodějky?!).
Kniha má zajímavý příběh, ale nepřijde mi až tak zajímavě zpracován. První půlku knihy se jen dozvídáme informace, které se často opakují, je to zdlouhavý a děj se téměř neposouvá kupředu, druhá půlka pak najednou mrknutím oka uteče a přišlo mi to občas až moc uspěchaný, hlavně samotný závěr, nedozvěděla jsem se vše, co jsem chtěla.
Je to škoda, je to zajímavé a autorka mě strašně baví a rozhodně po ní sáhnu i s další knihou.
A pozor, opravdu to není horor. Nebo už jsem otrlá, ale Sára mi přišla strašidelnější. A asi se mi i líbila víc. Ale kudos za to, že tam není žádná milostná linka!

24.10.2020 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Nejlepší díl celé série!
Hodně zajímavých dějových linek a zvratů, v podstatě taková detektivní jednohubka, od které se nedá odtrhnout. A bacha, jedno tajemství se mi povedlo odhalit téměř na začátku.
Chtěl bych, aby se Jude Fontaineová potkala s Kim Stoneovou.

19.10.2020 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

14 dní! Imaginárního přítele jsem si užívala celých 14 dní a byl to teda zážitek!
Je to opravdu zvláštní příběh a nedá se o něm moc říct, abych něco neprozradila, ale klaním se před autorovou fantazií, protože tohle všechno vymyslet? To teda klobouček!
Místy mi to opravdu hodně připomínalo Kinga (převážně Doktora Spánka a Osvícení), je to takový vlezle nepříjemný, prostě creepy.
Je mi trošku líto nízkého hodnocení jak na Čbdb, tak na Databázi, za mě to jsou 4* z 5 za ten zajímavý zážitek, kord, když si zkusíte představit některé části knihy v naší realitě. Není to úplně horor, ale ano, jednou jsem četla pozdě do noci a nebylo to úplně příjemný.
Zároveň bych chtěla vypíchnout, jak je kniha bravurně stylisticky řešená.
Takže suma sumárum: opravdu ojedinělý a neopakovatelný čtenářský zážitek!

13.10.2020 4 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

edstavte si, že do školy nastoupí váš Dvojník, o kterém jste doteď neměli ani tušení a který byl vytvořen bez souhlasu/vědomí vašich rodičů.
Zní to skvěle, že?! No, ale není! Asi poprvý jsi si říkala, že jsem na nějakou YA stará. Nechápala jsem motivace, příběh mi přišel místy úplně mimo a to, co má být super šokující závěr, mi došlo v první třetině příběhu. Závěr celkově byl překombinovaný blábol a mně je úplně buřt, kdy a jestli vyjde druhý díl.
Škoda, protože nápad to je vážně zajímavý, ale provedení je opravdu spíše pro náctileté.

28.09.2020 2 z 5

Papírové panenky Papírové panenky Emma Pullar

Papírové panenky vypráví o třech spolubydlících, kteří jsou všichni více či méně zapleteni do série vražd, jejímž poznávacím znamením jsou (překvápko!) papírové panenky.
Kapitoly se střídají po spolubydlících a vrahovi, což já naprosto zbožňuju, protože vždy sledujete příběh očima dané osoby.
Někdy v půlce jsem si začala něco myslet, ve 3/4 už jsem si tím byla naprosto jistá a ono to pak celý přesně dopadlo. Opravdu zajímavé téma.
Není to úplně super psycho thriller, u kterýho byste šílení napětím, jedná se spíše o příjemnou oddychovku, nad kterou se dá přemýšlet a psaných tématech a já byla ve finále spokojená.

18.09.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Konečně jsem se dostala k Přízrakům domů Carrowů a ANO, je to nejlepší díl Darcy Coatesové!
Je to nepříjemný od první kapitoly, strašidelná atmosféra stoletého domu na útesu, obklopeného bouřícím se oceánem dýchá z každé stránky a je to taková typická hororová duchařinka, s pár pěkně poctivými děsivými momenty!

14.09.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Ano, tohle rozhodně je zatím nejlepší díl série! Frost je prostě sympaťák a děsně mu fandíte, souhlasím i s tím, co se píše na záložce - Lombard je Frostovým Moriartym.
Tahle série patří k těm složitějším a “dospělejším” knihám, chování všech postav je propracované a dává smysl a vy skoro celou dobu prostě netušíte, komu a co můžete věřit! Už aby tu byl další díl!
P.S. Přesně jsem věděla, co se stane v poslední kapitole!

07.09.2020 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Čtivý a napínavý thriller o investičních bankéřích z Wall Street, kteří se dostanou do únikové hry. Nebo si to alespoň myslí.
Jà jsem tedy o téhle knížka čekala něco ale úplně jinýho, myslela jsem, že to bude něco ve stylu filmu Úniková hra. Nicméně autorka píše fajnově, uprostřed příběhu zbytečně rozvlekle, ale jinak má příběh vcelku nápad a úplně bych nečekala, že mě bude zajímat zákulisí Wall Street. Takže vcelku fajn počtení.

14.08.2020 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Já na tyhle romanťárny nejsem, ale teda povím vám, že jsem neskutečně překvapená. To, co se že začátku zdá jako klasická, nevinná romanťárna vcelku rychle nabírá pěkně na otáčkách, má neuvěřitelně silný přesah do reality a opravdu neskutečně mě zasáhla.
Až díky této knize jsem si uvědomila, že dokud tě něco nepotká (smrt/nehoda/nemoc/sebevražda/zneužití/týrání), nedokážeme nikdo říct, jak budeme reagovat, i když si to myslíme. A že jsem si na začátku této knihy myslela něco docela jiného, než na konci.

03.08.2020 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Pasažéři jsou mým druhým setkáním s Johnem Marrsem. A povím vám, to teda bylo něco!
Tenhle autor je opravdu a doslova génius, tolik detailů, kolik dokáže do svých knih schovat, aby jeho svět působil reálně. U Pasažérů se nedá moc říct, protože jakákoliv informace by mohla být spoiler. Ale platí to, co u Spřízněných duší - autor vám minimálně třikrát změní názor na každou postavu a dokáže informace dávkovat takovým způsobem, že jste na trní, co se zase dozvíte. Několikrát jsem musela knihu cíleně odkládat, abych “rozdýchala” poslední dočtenou kapitolu a nedostala infarkt! BRAVO!!

27.07.2020 5 z 5

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

Zákon jednoho popisuje blízkou dystopickou budoucnost, ve které smí mít pár pouze jedno dítě, protože země je po všech klimatických změnách vyprahlá, přírodně zdroje jsou vyčerpané a planeta je přelidněna. A hlavními hrdinkami jsou dívky - dvojčata. Nebude spoilerem, když řeknu, že tohle tajemství samozřejmě praskne. A my pak sledujeme putování dívek za svobodou.
Je to pořádně napínavý, o osud obou dívek se ustavičně bojíte a holky mají fakt pech a příběh jim hází pořádný klacky pod nohy! Bylo to vážně skvělý a doufám, že je pravda, že bude pokračování.
Nevím, proč mi spousta dystopických příběhů připomíná Hunger Games, ale je to tak.

19.07.2020 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Ano, hlavní téma, které se dozvíte hned asi v druhé kapitole, taky nemusím a netíhnu k němu, ale tohle bylo tak skvělý, zajímavý, napínavý a originální. Spousta lidí má s touto knihou problém hlavně proto, že nikdo nečekal, jakým směrem se knížka bude ubírata je to odlišné od předchozích autorových počinů. Ale já jsem se bavila, a to je přece na knížkách to nejlepší a je fajn rozšířit si obzory. Protože vesmírný sci-fi taky nemusím, ale Nyxii jsem totálně hltala. Takže ano, je to něco jiného a nesedne to každému, ale to přece neva.

30.06.2020 4 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Rituál byla první knížka, u který jsem se opravdu, a až nepříjemně bála! A za to má knížka plusový body, ať už se příběh v druhé polovině knihy odvíjel jakýmkoliv směrem.
Za 14 dní jedu na tábor, který je v lese bez jakéhokoliv signálu a už normálně se tam večer bojím, no po této knize se tam asi moc dobře nevyspím! Pecka!????

23.06.2020 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Angela Marsonsová prostě nemá konkurenci! Po zdrcujících Skrytých kartách je snažíme s Kim vrátit se do starých kolejí a do toho řešit nový záludný případ. Autorka se také oproti minulému dílu opět vrací l hlavnímu případu a druhému, doplňujícímu. A k tomu druhému bych ráda řekla jen toto: JÁ TO VĚDĚLA!!!
Toť vše, tady se nedá nic víc psát, Angela ne prostě skvělá a dokonale ovládá své řemeslo.

15.06.2020 5 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Tak se mi konečně podařilo dočíst Inspekci a teda...hmm...asi jsem docela zklamaná.
Nápad na knížku skvělý! Dvě oddělené věže, v jedné se vychovávají dívky, v druhé chlapci, protože opačné pohlaví přece rozptyluje. Ale zpracované to mohlo být jinak. Některá místa zdlouhavá, nudná, až k nepochopení (kdo to celé financuje?), ale třeba posledních 50 stránek až moc k neuvěření, byť asi nejzajímavější.
Takže za mě bohužel spíš ne.

11.06.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Shari Lapena je prostě královna psychothrillerů! U nikoho jinýho nedokážu zhltnout celou knížku za necelý dva dny (kecám, ještě Angela Marsons!).
Tohle byl zase psychothriller jak vyšitý! Tolik možných variant, kdo, co, s kým...měla jsem tipy a skoro jsem se vlastně trefila. Úžasná knížka, která se prostě nedá odložit, dokud jí nedočtete! BRAVO!

27.05.2020 5 z 5