Veju007 Veju007 komentáře u knih

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Šesté dítě je naprosto dokonalým závěrem šíleně dokonalé trilogie o Opičím vrahovi. Četla jsem to velmi pomalu, abych si ten zážitek co nejdéle protáhla.
J. D. Barker patří ke špičce psycho-thrillero-detektivek, bez debat. Takhle složitý, zamotaný s zapeklitý případ, to teda klobouk dolů. Vůbec netušíte, komu může věřit nebo kdo vámi jen manipuluje. Prostě dokonale brilantní!

25.05.2020 5 z 5

Vražedné emoce Vražedné emoce Randall Silvis

Tak tohle bylo bohužel hodně nezáživné. Děj byl zdlouhavý, tempo celé knihy je až příliš pomalé. A když se dozvíte, jak se všechno stalo, jste tak znudění, že je vám to úplně fuk.

13.05.2020 2 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

*Magic always comes with a price.*
To už mě naučil Rampelník v seriálu On e Upon a Time a teda tady to platí dvojnásob.
Holubice a had je skvělá, fakt skvělá knížka a nálepku #humbooktip si opravdu zaslouží. Naprosto bravurně vykreslený magický svět s jasnými pravidly, tomu opravdu tleskám.
Vztah dvou hlavních hrdinů je tady tak skvěle vykreslený, dlouho jsem něco takhle krásnýho a neuvěřitelně vtipnými nečetla. Tolik sarkasmu a sprostých slov jsem naposledy viděla u Jaye Kristoffa a jeho série Nikdynoc, a Lou mi na začátku Miu hodně připomínala.
Fakt, fakt skvělá knížka! Já se teď jen můžu modlit ke všem knižním bohům, aby druhý díl byl minimálně stejně dobrý, jako první! Protože první Everless byla taky top stop a dvojka to celý úplně pohřbila.

06.05.2020 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Wooow! Naprosto SKVĚLÝ čtenářský zážitek!!
Představte si svět, ve kterém vám vašeho ideálního partnera, vaší spřízněnou duši, vybere vaše DNA. A v této knize sledujeme 5 různých postav a jejich příběhy.
Je to spíš románový thriller, ale pane jo, to byla jízda, to byly zvraty. Mega doporučuju, tahle knížka mě donutila hluboce se zamyslet nad tématy jako je “pravá láska” a hlavně “výchova versus genetika”. Opravdu silný čtení!

27.04.2020 5 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Tak takhle teda ne. kdo se těší na rozvíjení zajímavého světa Sempery a odhalování tajů kovokrve, tak pěkně ostrouhá. Já nevím, co se s Jules stalo, ale to je úplně jiná postava, než v první díle - tady se z ní stala ubulená nána, která během dvou stránek dokáže 4x změnit názor, její čarování s časem bylo tak silný, jak si zrovna žádal příběh, takže jednou smete 20 lidi jak nic, pak nezastaví ani padající list. Nekonzistentní, děsný, prostě tohle ne! Knížka má 320 stránek a kdyby se prvních 290 dalo pryč, tak to ani nepoznáte. To radši měla autorka udělat Everless jako stand-alone a do 400 stránek dát celý příběh, dopadlo by to úplně stejně...jak byl první díl skvělej, tak byl tenhle díl děsnej a díky bohu, že to není trilogie! A to ani nebudu začínat o tý “milostný zápletce”...WTF! Fakt jsem strašně nas*aná.
Jo a ještě...prosím víc knížek, kde je hlavní postava skoro pořád sama a já tak mám možnost číst třeba 10 stránek jenom o jejích pocitech zoufalství, bezmoci a fňukání bez jediný přímý věty!!

19.04.2020 2 z 5

Ty vyber, kdo přežije Ty vyber, kdo přežije Stephan R. Meier

Tak tohle je zklamání. Některé kapitoly tak technické a zdloihavé, jiné zase dějem pohnuly mílovými kroky během 5 řádků, že jsem to ani nestihla zaznamenat. Zajímavý nápad, bohužel vcelku nevyužitý potenciál.

15.04.2020 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Teda, tak tohle bylo velký dobrý! ????????
Duchařský příběh je napínavý hned od první stránky, ale je to tak příjemně strašidelný. Není to úplně děsivý horor, u kterého byste se hrůzou nemohli nadechnout, ale i tak je to dechberoucí počtení. Chování postav dává hlavu, zvraty jsem zase nečekala a byl to opravdu strhující příběh. Prostě naprostá spokojenost!
Rozhodně se jedná o nejlepší autorčinu knížku!

13.04.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Nyxia povstává je bohužel závěrečným dílem úžasné sci-fi trilogie. Opět je to prošpikované akcí, napětím, zvraty a emocemi.
Prostě skvělé, fantastické a důstojné zakončení této série.

11.04.2020 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Tak jo, tohle je mnohonásobně lepší retelling na Krásku a Zvíře, než Co kdyby...Starý jako čas sám!
Respektive je to téměř stejný příběh jako klasická disneyovka, ale je to protkané ještě další pohádkou, která není na přebalu uvedená, takže nebudu spoilerovat ????.
Všechny postavy si zamilujete. Fakt všechny. Dlouho jsem nezažila takhle nádherně charakterní postavy, které se chovají logicky. Za to fakt tleskám.
Nicméně největším plusem této knížky je střídání kapitol Krásky a Zvířete. Kráska nám vypráví celý příběh, ale jsou to právě kapitoly Zvířete, které jsou naprosto neskutečně graficky zpracované, a hlavně dodávají úžasný pohled do jeho myšlenek.
Nádherný zážitek!

04.04.2020 4 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Jako joo, tohle by šlo! Moc mě bavilo, že je příběh vyprávěn z pohledů obou znepřátelených zemí, dodávalo to příběhu šmrnc a grády! Příběh se rozjíždí hned od první stránky, žádný otrkávání, ale rovnou jdeme na věc a tempo moc nepolevuje. Samý intriky, podvody, lži a zrady a vy vůbec netušíte, co se děje a komu věřit.

31.03.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Druhý díl případů detektivky Jude, která byla několik let vězněná a týraná je opět nabitý akcí a napětím a vcelku reálně vykreslenými detaily jednotlivých vražd.
Zajímavý matematický aspekt masových vrahů byl super inovací, jeden by řekl, že už ti autoři nemůžou nic zajímavého a nového vymyslet.
Vraha jsem samozřejmě opět nedokázala odhalit.

21.03.2020 4 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Státní silnice poblíž močálů má občas 7 mostů. A to fakt nechceš, protože na sedmém mostě se platí speciální mýtné!
Já už se dva dny snažím nějak shrnout svoje pocity, ale pořád nějaký nevím. Je to skvělý, příběh vás naprosto pohltí. Chvílemi je to napínavý a creepy jako Záhady Blair Witch!
Ale ve finále mi tak chybělo něco, co nedokážu specifikovat. Možná o 100 víc stránek a o všem se víc rozepsat, protože mi asi nejvíc vadilo, že autorka něco načla, ale nedokončila. A že tam byla spousta fakt skvělých děsivých momentů! Jsem prostě plná rozporuplných pocitů.

15.03.2020 3 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Tohle bylo super! Pěkně nechuťácký, to já můžu. Někdy uprostřed mi to přišlo zbytečně natahovaný, ale pak se to zase parádně rozjelo a já pomalu nestačila otáčet stránky!
Je to zvrácený a tak strašně moc brutálně zamotaný, ale byl vážně skvělej pocit, jak se to pomalu rozplétalo a začalo to dávat smysl. Fakt skvělý, dokonce se mi to líbilo o fous víc, než první díl Vražedná lhůta.

09.03.2020 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Ehm, no...tohle je taková roztomilá pohádka. Prvních cca 100 stran jsem měla pocit, že mi unikají nějaké podstatné informace, pak jsem to vzdala a prostě jsem jen četla.
Čte se to fajn, za 2 dny bez námahy přečteno, ale že bych si odnášela nějaký hlubší zážitek, to úplně ne.
Asi hold už tady opravdu nejsem cílovka, bohužel...
Někde jsem zaznamenala, že by to snad měl být retelling. Tak kdybyste mi někdo mohl říct čeho?

03.03.2020 3 z 5

Konec Konec Mats Strandberg

Mně se právě podařilo dočíst ještě tuhle knížku. Je o konci světa. O tom, jak se s tím lidé vyrovnávají, jak hledají “útěk z reality”, například v podobě řešení vraždy kamarádky. Autor to popisuje naprosto bravurně, při několika pasážích jsem měla slzy v očích a posledních 15 stránek jsem právě hystericky probrečela.
Protože si chtě-nechtě představujete, co byste dělali vy.
P.S. Pokud jste viděli film Melancholia, tak přesně něco takovýho budete při čtení zažívat.

01.03.2020 4 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Na zadní straně přebalu stojí “Povinnost pro fanoušky Riverdale”. Tak smíchejte Riverdale s PLL a plus/mínus vznikne tohle.
Parta děcek se snaží vyřešit nejdřív vandalismus, pak únos a pak vraždu. A já jsem zase tak blbá, že mi vůbec nedošlo, kdo je vrahem.
Neurazí, nenadchne, ale žádnej super zážitek se nekoná. Meh.

24.02.2020 3 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Rez a záře hvězd je na doporučení od @kate_valter . Psychologický román podle skutečných událostí o únosu Sally Hornerové a její dvouletém psychickém a fyzickém trýznění. Příběh o naivitě, bolesti, zradě, bezmoci, nevinnosti. To vše a mnohem víc dostanete při čtení tohoto příběhu.
Nevzpomínám si, kdy naposledy se mi podařilo přečíst za jeden den 300 stránek. Je to děsivý a já chci doufat, že v dnešní době se snad něco takového stát nemůže, prosím.
Nejde napsat, že je to skvělá knížka, že se čte dobře a že je to zajímavý příběh. Teda vlastně jde, pokud všude použijete uvozovky. Uff...
Ruth ????

18.02.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Už půl hodiny přemýšlím, co bych k Prokletému roku řekla, už půl hodiny je mi těžko u srdce.
Tahle knížka s vámi zamává! Dystopie, kde jsou ženy podřadné, to známe, ale jak dokážeme být k sobě navzájem zlé a zákeřné, to je dechberoucí a po celou dobu čtení jsem byla jak na trní, permanentně naštvaná/zhnusená/zděšená.
Okolo půlky mě napadly dva závěry, oba jsem tipla správně, ale finiš mě rozbil na milion kousíčků.
P.S. Mně osobně to nepřipomínalo ani Příběh služebnice ani Hunger Games. Za to mi ještě teď buší srdce a po dočtení jsem měla husí kůži.

16.02.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Roznesla se nám tu jistá fáma....
že Fáma je aspirant na nejlepší thriller roku 2020....
To bych úplně netvrdila. Je to takové zajímavé socio-psychologické drama o vlivu pomluv na náš každodenní život a jaký na nás pomluvy mají/můžou mít vliv.
Je to čtenářská jednohubka na odlehčení mezi těžším čtením, já se bavila, několikrát jsem měla tip, kdo je vražedkyní a pokaždé jsem byla mimo. Skládám poklonu autorce, bravurně vás vodí za nos a já rozuzlení opravdu neodhlalila. A za závěr tleskám, tohle miluju!
Rozhodně mám v plánu další autorčiny knížky, taková další Shari Lapena.

13.02.2020 3 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Fuuha...já nevím, jestli jsem byla pro tuhle knížku cílovka...nebo jsem dostatečně inteligentní na něco tak složitýho, ale tohle bylo fakt náročný. Rozhodně je to unikátní, originální a ojedinělé dílo - musíte vyřešit vraždu a máte na to 8 dní - pokaždé jste v těle někoho jiného - respektive pořád se opakuje jeden a ten samý den. A právě na tomhle to u mě mohlo vyhrát nebo ztroskotat a machinace s časem jsou pro mě něco neuchopitelného, byť tomu stále dávám šanci...
Knížka má skoro 500 stránek a já jí četla 8 dní a s poznámkami na papírcích. Já úplně neříkám, že je to špatná knížka, ale jak to bylo rozvleklé, tak jsem vůbec nepociťovala potřebu zjistit, kdo je vrahem, tak jako hlavní hrdina. Je to vlastně taková nehodnotitelná knížka. Takže asi tak.

10.02.2020 3 z 5