Ty vyber, kdo přežije

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Muž prchá hustým lesem ve snaze skrýt se před blížícími se drony. Objevení znamená smrt. Jeho jméno je Spark. Až donedávna byl spořádaným občanem dokonalého světa Eden, který je řízen inteligentním algoritmem TEĎ. Spark měl všechno: zdraví, pravidelný sex, jídlo a smysluplnou práci. Ale pak zjistil, co stojí za smrtí jeho otce. Jak nebezpečná může být všemohoucnost současného světa. A žena, kterou miluje, zmizela – a ve světě mimo Eden nepřežiješ ani den. Sparks se rozhodl bojovat. Za budoucnost světa a za lásku svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352298/big_ty-vyber-kdo-prezije-UwL-352298.jpg 2.963
Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , Omega
Originální název:

NOW: Du bestimmst, wer überlebt, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Ty vyber, kdo přežije

Arminka
01. února

I přes obsáhlost a místy složitost popisu některých oblastí mně se kniha líbila, zajímavá a rozhodně k zamyšlení :-).

Šajler
27.10.2021

Jediné co se mi na knize líbilo, že člověka donutí se zamyslet nad životem,jak často vším plýtváme (jídlem, energii apod), snažíme se mít všude dostupný internet, mít vše online... Může se nám vymstít. Ale jinak příběh slabý, často dlouhé popisy,až nudné pasáže, které jsme dokonce přeskakovala :/


branislav1814
06.08.2021

není to žádné velké literární dílo, víceméně se ztotožňuji s komentáři přede mnou. nicméně, myslím si, že klíčová je celková myšlenka a to, co autor chce říct nebo naznačit. příběh i myšlenka dobrý, zpracování horší.

Zlatinka.Emilly
04.07.2021odpad!

Rozečteno, ale nezaujala. Nehodlám dál ztrácet čas čtením něčeho tak nezáživného.

netopýrek
05.11.2020

Knihu jsem koupila v akci a neočekávala jsem od ní nic extra, na jednu stranu mě mile překvapila, protože příběh by se dal zařadit hned do několika různých žánrů. Osudy hlavních postav, u některých mi bylo jedno co se stane a některým jsem nepřála nic hezkého. Celkově mi občas přišla kniha velmi zmatečná a v některých místech opravdu nedávala smysl, či si dokonce protiřečila.
Námět knihy se mi velmi líbil, ale zpracování už tak dobré nebylo a podle mě je to opravdu škoda.
Nicméně hodnotím třemi hvězdami za námět, obálku a fakt, že kniha se i přes mnoho nedostatků četla poměrně rychle.

Mirin1349
12.08.2020

Anotace opět předčila obsah knihy, minimálně v akčnosti. Úmorné popisné a technické pasáže byly nekonečné a pro mě absolutně snadno postradatelné. Dokázala bych si fungování systému představit i tak. Ač mám střídání časových linií moc ráda, tak tady bylo za trest. Od knížky se těžko odcházelo bohužel ne proto, že by byla tak čtivá, ale proto že jsem si pak už zase nepamatovala, na co další kapitola navazuje. Nutkání dočítat všechny rozečtené knihy je v tomto případě opravdu prokletím. Nápad byl sám o sobě skvělý, vždyť umělá inteligence je opravdu na vzestupu a robotizace je aktuální téma, ale tohle se dalo zpracovat lépe.

Missul
14.06.2020

Začala mě bavit až ke konci. Jinak jsem se ztrácela v čase i místech.

Danielbooks
27.05.2020

Je třicet let po VÝBĚRU, události jejímž cílem byl zachránit rozkládající se lidstvo před samozničením. VÝBĚR vytvořil podivnou společnost řízenou algoritmem. Díky VÝBĚRU se lidstvo skládá ze dvou skupin. Zatímco Vyvolení žijí v luxusu a mají vše nač si vzpomenou, Zavržení bojují o holé přežiti. Na začátku knihy mladý muž prchá v divočině. Snaží se ulovit něco ke snědku a skrývá se před drony. Kdo to je, proč se skrývá a kam směřuje se dozvíte v knize, kterou jsem nebyl schopen úplně přesně žánrově zařadit. Lze tam najít prvky všech těchto (post-apo, sci-fi, thriller, společenský román) a možná i několika dalších žánrů. Najdete tam i romantickou linku. Říká se, že všeho moc škodí. A to asi, žel, platí i o této knize. Žánrová mnohost a tím i neukotvenost je ji spíše na škodu. Po rychlých strhujících pasážích, přicházejí pomalé dialogy, které nikterak neposunují děj vpřed. Spoustu dlouhých (pro mě únavných) popisů. Krátké dynamické kapitoly bývají následovány kapitolami nezměrně dlouhými a rozvláčnými. Časté střídání časové osy a množství sledovaných osudů může, hlavně ze začátku knihy, čtenáře značně dezorientovat. Kladem té knihy je popis, jak strašidelné důsledky může mít přílišná důvěra umělé inteligenci. (Z toho důvodu, bych ji zařadil mezi povinnou literaturu pro všechny současné opěvovatele digitální revoluce. ????) Kniha je na trhu už několik let. A tak věřím, že si už své nadšené čtenáře našla a možná ještě i najde. Já ale mezi ně nepatřím, a proto i mé hodnocení je poměrně slabé.

1