Pasažéři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osm potenciálních obětí. Kdo přežije? Rozhodněte sami! Když se někdo nabourá do systému osmi samonaváděcích aut, jejich pasažéři se ocitnou ve smrtelném nebezpečí. Je mezi nimi televizní celebrita, těhotná mladá žena, hendikepovaný válečný hrdina, týraná žena na útěku před manželem, nelegální přistěhovalec, rodiče dvou dětí – jedoucí v oddělených vozech – a sebevrah. Kdo z nich má právo přežít? O tom ať rozhodne veřejnost! Situaci komplikuje zjištění, že zdaleka ne všichni pasažéři jsou tím, čím se zdají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434836/big_pasazeri-mEL-434836.jpg 4.5141
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

The Passengers, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Pasažéři

Meda77
včera

Je radost narazit na spisovatele, který opravdu umí psát a John Marrs mezi ně určitě patří. Není důležité zda se jedná o thriller nebo lehkou scifi, či detektivku,to záleží jen na vkusu čtenáře. Důležité je aby se kniha příjemně četla, dávala smysl a splňovala svoje zaměření, ostatně nikdo snad neočekává, že v beletrii bude chtít číst podrobnou jadernou fyziku. Tahle kniha splňuje vše a je vidět, že autor si je toho vědom. Děj nebudu spoilerovat, ale čte se skoro sám, Marrs se velmi lyšácky vyhýbá hluchým místům a tím udržuje napětí a nevědomost čtenáře, za což palec nahoru. Každopádně velmi zdařilá záležitost v knižní beletrii a mohu v klidu doporučit. Čtenáři, kteří by snad chtěli proudy krve a hromadu akce, ze které se jim rozpletou ponožky a uplete šála, musí sáhnou po Rambovi. Tady najdou napínavou lehkou scifi a taky trochu náhled kam bychom mohli směřovat v blízké budoucnosti, ale zatraceně dobře psanou. Doporučuji. Silné 4starsy.

Mirin1349
01. prosince

Autonomní vozidla mě děsí sama o sobě, protože když si sama sebe představím jako pasažéra, měla bych obavu přesně z toho, co autor vykresluje, že se všechno může stát. Být odkázán na milost a nemilost nějaké jiné instance není vůbec hezký pocit a autor z něj skvěle těží. Jak je u něj zvykem, postav je poměrně dost a osvědčilo se mi si je vždycky napsat mimo na papír, abych se ze začátku lépe orientovala. Autor si také nezapomněl udělat promo při zmiňování DNA seznamky z jeho předchozí knihy Spřízněné duše. Celkově vzato se mi kniha moc líbila, přečetla jsem ji skoro jedním dechem.


orinka3
21. listopadu

Marrs opět nezklamal. Brilantní a znepokojivé. Zatím sci fi, ale s vývojem techniky a morálkou těch, co tahají za nitky, to brzy může vypadat reálněji. Autor si pohrál se čtenářem i postavami. Nic tu není, jak se zprvu zdá. A krutá reality show dokazuje, kam až jsme se dostali. Čtivé, napínavé.

HankaHail
13. října

Když toužím po kvalitním thrilleru plném zvratů, tak sáhnu pro Johnu Marrsovi a ani tentokrát nezklamal. Velmi mě potřešily odkazy na jeho minulou knihu Spřízněné duše.

Karina_
11. srpna

Knihu jsem koupila příteli s přesvědčením, že z něj udělám knihomola :D
Nic moc, je to už rok a on je na 15. straně, ale já mám dočteno. Sama bych si takovou knihu nekoupila, podle obalu by mě nezaujala a příběh taky není můj šálek kávy. Ale TY KRÁÁSO, to jsem fakt nečekala, byla jsem napnutá jak šňůra na prádlo až do poslední strany. Téma této knihy mě donutilo přemýšlet nad tím, kam spěje vývoj elektroniky atd.. Nejeden spisovatel už předpověděl, co se stane ve světě. (PS. Karel Čapek - Bílá nemoc..)

Erlif
04. srpna

Tak tohle byla opravdu a doslova JÍZDA !
Druhá kniha od autora, co jsem četla a opět pecka, už jsem si myslela, že jeho styl znám.. že mě jen tak nepřekvapí a stejně se mu to v závěru knížky opět povedlo :) Stejně jako ve Spřízněné duše i tady se střídají dle kapitol postavy, takže se člověk ze začátku může lehce ztrácet a listovat zpátky... Knížka se rozjíždí od prvních stran a nepustí až do konce.
Ano i z téhle knihy jsem si sedla na... zadek :) TOP

ThomasRuhe
21. června

Kniha má dobrý námět. Osm samořiditelných vozů začne ovládat únosce, který je chce nechat hromadně nabourat. Autor v příběhu dovedně používá veřejného mínění, které má rozhodnout o osudu pasažérů...
Každý se musí pro svou záchranu obhájit, aby se stal jediným který přežije...
Kromě solidního napětí nechybí ani zvraty a překvapení...
Čtení mě bavilo a s výsledkem jsem spokojený.

GYROTOURBILLON
20. června

Ano, tato kniha mně tedy dostala. Už jen to, co vše je propojeno se sociálními sítěmi, info o nás a technologické budoucnosti, z knihy dělá "dobrou" předzvěst, co nás čeká. Kniha je velmi uvěřitelná a trochu děsí, kam až ty všechny pokroky můžou zajít.
Plně souhlasím se všemi 4 -5* . Doporučuji , ale generacím mých rodičů nikoliv, ty by tato vize zabila.

1