Pasažéři

Pasažéři https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434836/bmid_pasazeri-mEL-434836.jpg 4 237 77

Osm potenciálních obětí. Kdo přežije? Rozhodněte sami! Když se někdo nabourá do systému osmi samonaváděcích aut, jejich pasažéři se ocitnou ve smrtelném nebezpečí. Je mezi nimi televizní celebrita, těhotná mladá žena, hendikepovaný válečný hrdina, týraná žena na útěku před manželem, nelegální přistěhovalec, rodiče dvou dětí – jedoucí v oddělených vozech – a sebevrah. Kdo z nich má právo přežít? O tom ať rozhodne veřejnost! Situaci komplikuje zjištění, že zdaleka ne všichni pasažéři jsou tím, čím se zdají.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Passengers , 2019

Danka1975
02.08.2020 4 z 5

Milý Johne, Ty hold umíš :-)!!!!. . .Úkol byl splněň, vlastně jak Ty to vždycky umíš! :-). . Teď už vím, že od Tebe musím vědět, že nic není takový, jak se zdá, ale ani na druhý či třetí pokus ne e. Vím, že vždycky překvapíš, šokuješ a určitá strohost je Tvůj styl, který mi vyhovuje, i když tahle knížka čítá přes 400 stran.. . . .Četla jsem všechny Tvoje dílka s časovým odstupem (nevím, zda bych je zkousla hned po sobě a zda by mě trochu nenúďo. . . ..:-)))), Ale fakt dost dobrý. . ..a takhle jsem se fakt nenudila! :-). .Trochu styl Black Mirror, seroš, ten doporučuji :-). A myslím, že filmový zpracování by taky šlo :-)!!!!. .Úplně to vidím před očima! :-) A situace se má tak, že teď mám na stolku další knihu v pořadí, ale před očima se mi furt míhaj "Pasažéři", takže asi tak!!! :-) :-) :-)

alzbeta4340
30.07.2020 4 z 5

Ocitáme se ve světě, kde veřejnost běžně používá samonaváděcí auta. Do nich v jeden okamžik nasedá několik pasažérů, kteří zjistí, že jejich cestu už řídí někdo jiný...
Kniha nabízí snadné, rychlé čtení plné opakovaných překvapivých zvratů. Jako bych četla knižní scénář filmu určeného pro mladší obecenstvo. Do hloubky emocí autor moc nedloubá, důležité je hlavně překvapit. A to se daří.
Dobré dovolenkové čtení s originálním tématem.

klaraj093
28.07.2020 5 z 5

Hrozná pecka! To mě strašně bavilo! Napínavé od začátku do konce.. A líbilo se mi nenápadné poukázání na první knihu..

Veju007
27.07.2020 5 z 5

Pasažéři jsou mým druhým setkáním s Johnem Marrsem. A povím vám, to teda bylo něco!
Tenhle autor je opravdu a doslova génius, tolik detailů, kolik dokáže do svých knih schovat, aby jeho svět působil reálně. U Pasažérů se nedá moc říct, protože jakákoliv informace by mohla být spoiler. Ale platí to, co u Spřízněných duší - autor vám minimálně třikrát změní názor na každou postavu a dokáže informace dávkovat takovým způsobem, že jste na trní, co se zase dozvíte. Několikrát jsem musela knihu cíleně odkládat, abych “rozdýchala” poslední dočtenou kapitolu a nedostala infarkt! BRAVO!!

lenkavildomcova
26.07.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Fakt super. Nemám ráda scifi, ale toto bylo skvělé. Děsivé technologie a nejhorší je, že je to vše možné.

ivetdos
26.07.2020 5 z 5

Koukáte na obrovský poklad mezi thrillery. Od Marrse jsem četla před pár měsíci Spřízněné duše a to se mi líbilo moc. Pasažéři jsou ale trošku něco jiného. Opět tu tedy máme více hlavních postav a ze začátku chvilku trvá než se zorientujete. Kniha je ale míň detektivní a romantická, ale spíš šokující, napínavá a plná nečekaných zvratů, které vrcholí brilantním koncem. Do poslední stránky se všechno mění, emoce se střídají rychlostí světla a vy jen koukáte s otevřenou pusou. Autor je pro mě génius, všechno do detailu promyslel a na věrohodnosti si dal hodně záležet. Je to opravdu děsivá kniha, která vůbec není nereálná a opět mě donutila zapřemýšlet nad plno věcmi.
Těším se, až si knihu přečtu znovu. Moc moc moc doporučuji!

Zdenas5
18.07.2020 5 z 5

Když jsem si hned na druhé straně přečetla, že Claire nasedla do samořiditelného auta, chtěla jsem knihu odložit, neboť sci-fi moc nemusím. Teď jsem ráda, ze jsem to neudělala. Kniha má zajímavé téma, ukazuje, co s lidmi udělá přístup k moci a penězům, varuje před zneužitím technologií a chytrou inteligencí. Nejděsivější však byla rozhodování lidí na sociálních sítích. Mohu doporučit.

Ouninka
14.07.2020 5 z 5

Moc zajímavá kniha....napětí až do konce, člověk očekává co za tím je a kdo za tím vším stojí :-). Za mě super, ale na Spřízněné duše to u mě nemá - to byla srdcovka!

dachi
06.07.2020 4 z 5

Velmi se mi líbila, více než předešlá díla. Byla pro mě překvapením.

intelektuálka
23.06.2020 5 z 5

Je to tak - autor se drží nastavené laťky - a předvádí zajímavé téma ....

Budoucnost - a autonomní vozy s nastavitelnou GPS - ale - může mít v sobě vozidlo nainstalováno morální kodex ?

Ve hře se ocitá 8 pasažérů - a všem jde o život ....a reakce na sociálních sítích mne děsila ....

Chtěli byste být členy komise, která na základě kusých informací určuje, kdo má právo přežít ?

A v závěru se ukáže, že kritéria jsou nastavena trochu jinak - ale to neprozradím - a doporučím.

Já knihu vnímám jako varování před umělou inteligencí - k čemu by potom člověk měl rozum a srdce ?

TessaJean
15.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla teda fakt jízda!! Knihy tohoto autora jsem schopna přečíst během jednoho dne jak jsou čtivé. To se mi běžně nestává.:)

L.Helena
24.05.2020 5 z 5

Geniální!!!
Každá autorova kniha je snad lepší, než ta předešlá, a to už i ta první byla dokonalá. Jestli to takto půjde dál, máme se do budoucna opravdu na co těšit.

AndreaOn
08.05.2020 5 z 5

Marrs mě opět nezklamal, čteno takřka jedním dechem...zajímavý nápad jako vždy...

Petronela16
06.05.2020 5 z 5

Tak toto bola skutočne mega jazda v blízkej budúcnosti.Velmi dobrý príbeh, niekoľko dejových zvratov a u mňa teda plný počet *.Len tak ďalej pán spisovateľ.

Mishak
05.05.2020 5 z 5

Tak dobře! Myslím, že mám opravdu nového oblíbeného autora! Po Spřízněných duších a Když jsi odešel jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít a dobře jsem udělala!!!
Páni! Byla to jízda! A to doslova! Nemohla jsem se odtrhnout a neskutečně si to užívala. A zároveň se bála konce knihy, který přišel opravdu moc brzo. Vůbec bych se nezlobila za nějakou mnohem tlustší bichli!
Každopádně knihu doporučuji všemi deseti a čekám, zda v další knize tohoto autora nenajdeme zmínky o Pasažérech :) Stejně jako zde o Spřízněných duších. Bylo by fajn, kdyby měl knihy takhle krásně propojované...

Bezkyne9
02.05.2020 5 z 5

4,5 hvezdicky, par cipu posledni astry povlava :)
Ale pribeh to byl ctivy a konec ho vystrelil do hvezdnych vysin. Ctivy, plny zvratu a predevsim opravdu promysleny a skvele vystaveny. Zajimavy namet, peclive zpracovany, s veskerym technologickym, politickym a psychologickym podkladem. Kniha, jako jiste dalsi autorovo pribehy, poklada zajimave otazky ohledne etiky, moralky a psychologickeho dopadu technologii. Nelituji, ze jsem po knize sahla a seznamila se s dalsim zajimavym autorem :)

ivousekk
14.04.2020 5 z 5

Výborné, napínavé, s několika nečekanými zvraty. Velmi pěkně ukázáno, jak jsou chytré věci skvělý sluha, ale zlý pán. A stejně tak sociální sítě. Takže je to určtě i lehce k zamyšlení. Dokonce v knize byla narážka na Spřízněné duše, které jsou podle mě naprostá topka. Za sebe mohu jen doporučit.

thrillery auta, automobily doprava

John Marrs