ValKing ValKing komentáře u knih

Dcera kočovné nevěstky Dcera kočovné nevěstky Iny Lorentz

Já teda nevím, ale mě knížka docela zklamala. :( Možná jsem od ní čekala moc, dospělou Trudi jsem si vcelku oblíbila, ale chybělo mi tam více romantiky, navíc mi zabili Michaela, prostě Mariina dobrodružství to ani zdaleka nepřekoná.

31.12.2012 3 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Mě teda naprosto okouzlila, Mercy mám sice ráda, ale tohle je zase nový a zajímavý příběh. Nejvíce se mi asi líbí to nové postavení mezi hlavními hrdiny, jejich vztah, tím myslím Annu jako vcelku bezbrannou a roztomilou dívku, zatímco Charles je prostě správnej bouchač, i když se v knize zatím moc nepředvedl. Tvrdohlavá Mercy co po sobě nenechá nikým šlapat a výbušný Adam jsou fajn, ale když člověk přečte všech šest knih s nimi, změnu uvítá. :)

31.12.2012 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Opravdu perfektní, tajemný pachatel, místy pořádné nechuťárny a místy scény a zjištění, ze kterých vás mrazí. Já s tím názorem, že je to nejlepší thriller od dob Mlčení jehňátek, zcela souhlasím. :)

28.07.2012 5 z 5

Memento Memento Radek John

Slova z doslovu - Mnozí kritici tvrdí, že by svedli knihu napsat mnohem lépe než Radek John. Jenže v té době ji nikdo jiný neměl odvahu napsat, pouze Radek John, a proto s tímto názorem naprosto souhlasím, a přestože mi slohová stránka Mementa naprosto vyhovuje, dívám se na něj především jako na jednu z prvních knih s námětem narkomanů u nás, průkopníka.

23.07.2012 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Je škoda, že mě kniha nedokázala tak uchvátit a připoutat ke stránkám, sem tam to bylo i nucené čtení, ale děj nebyl zase tak špatný, začátek mě docela bavil, a navíc vylíčení spodiny Londýna se Dickensovi vážně povedlo. Kniha k maturitě dočtena a nelituju, rozhodně jedna z těch lepších.

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Poctivě přiznám - nedočetla jsem, takže nebudu hodnotit. Opravdu jsem se ale snažila, dávala jsem knížce 200 stránek, aby mě aspoň maličko, čímkoliv zaujala, ale nestalo se tak. Znechuceně jsem ji vrátila a radši si připomínala, jak skvělé bylo Jméno růže. Když vidím ty nápisy v knihkupectví: "Knížka zvolená čtenáři za bla bla bla!", tak nechápu, ale někdo ji asi zvolit musel, takže přijímám, že zjevně nejsem typ na podobné čtení a od knihy a možná i od Eca se zcela distancuju.

23.07.2012

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Když jsem si přitáhla tuhle bichli z knihovny domů, každý si klepal na čelo. Po přečtení jsem mohla jen říct, že v knize snad nebyla jediná stránka, na které bych se nudila, a dle mého by kniha mohla být klidně delší. :) Úžasný děj, příběhy více postav, takže nespadnete do stereotypu, a také více časových linií. Navíc je to asi jediná knížka, kterou znám, kde mě bavilo i historicky - politické pozadí a dokonce jsem ho i naprosto pochopila. Koho neodradí tloušťka, ten bude nadšen. ;)

23.07.2012 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nemůžu si pomoct, nuda, nuda a příběh, který mě vůbec ničím nedojal. V porovnání s dokonalým Otčenáškovým dílem brak. A to jsem si to chtěla vzít k maturitě. Hell no!

23.07.2012 1 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jedna z dalších pro mě nezapomenutelných detektivek. :) Úžasný příběh, který je spletí několika dalších, což může někomu připadat matoucí, ale já jsem se kupodivu ani jednou v ději neztratila. Četla jsem od rána do večera, pomalu ani nejedla, dokud jsem si nepřečetla, jak to všechno vlastně bylo a musím říct - Jeden z konců, které bych vážně nikdy nečekala. Po dočtení jsem byla dojatá a hlavně přesvědčená, že si přečtu všechny knížky od Nesbeho.

23.07.2012 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Nepřišlo mi to jako "úchylná knížka" jak jí někteří přezdívají. Prolistovala jsem ty, co se mi zdály nejúchylnější (nebyly), přečetla jsem si své dvě povinné povídky k maturitě, začátek a konec a tečka. Tím, že byly jen dvě, mě vcelku bavily, ale kdybych měla číst ty povídky všechny, tak u toho asi usnu.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nechápu, proč na tuto knihu mí známí tolik nadávají. Já ji přečetla během chviličky ve vaně (ovšem až po tom, co jsem hodinu četla Fiestu v přesvědčení, že je to Stařec a moře O.o), takže jsem se mohla lépe vcítit. :D Hezký příběh, rybáři jsem fandila ze všech sil, knížka mě vtrhla do děje a konec je velmi dojemný.

23.07.2012 4 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Zřejmě jedna z těch méně záživnějších knih od Čapka. Začátek byl velmi dobrý, nadšeně jsem hltala vše, co se týkalo Krakatitu, ale po tom převezení do tábora už šla křivka mé pozornosti dolů. Chvílemi jsem nevěděla co je sen/halucinace, co to má všechno znamenat, a konec mi taky moc nevysvětlil. Nápad skvělý, jen kdyby se kniha držela toho názvu.

Muka Muka Lauren Kate

Opět jsem nepochopila, o co jde, navíc mě to ukrutně nebavilo, znova a znova se umíralo v pekelném ohni, spousta zmatku... Ale možná, že jsem díky prvnímu dílu zaujatá, každopádně tuto sérii vzdávám.

23.07.2012 1 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Pro mě tedy jedna z nejhorších fantasy s romantickým podtextem. Téměř od začátku jsem nechápala o co vlastně jde, čekala jsem, že na konci nebo v průběhu bude většina vysvětlena, ale světě div se, nestalo se tak. O.o Záhady v knížce jsou sice fajn, ale jen pokud jsou taky někdy objasněné.

23.07.2012 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

No, docela jsem se bála toho, co vznikne z nových hlavních postav, přišlo mi, že mě děj nemůže už tolik zaujmout. A přece se rak stalo. :) Sydney jako nová hlavní hrdinka je úplně jiná, než Rose, zjistila jsem ale, že ji mám dokonce radši. No a Adrian je zkrátka dokonalý, to jeho výstřelky a vtípky jsou prostě k sežrání.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Obdiv, obdiv Kathryn Stockettové za to, že dokázala celou tuto knihu sepsat sama, bez toho, aniž by nějaké podobné rozhovory s černým služebnictvem vedla, pouze se nechala inspirovat vlastním vztahem k hospodyni Demetrii. Netuším, zda by s ní tehdejší hospodyně souhlasily, mě však tato knížka přišla jako ta nejlepší, co jsem po delší době četla. Opravdu výborně sepsané vyprávění, které místy rozpálí do běla, místy málem rozpláče dojetím a občas se přistihnete, že se culíte jak měsíček nad hnojem.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Další z knih k maturitě, které nekoušou. :) Nádherné dílo, u kterého jsem se na každé druhé straně zasmála a zároveň se mi srdce svíralo soucitem u některé z vážnějších povídek (Smrt krásných srnců, Kapři pro Wehrmacht).

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Velmi, velmi zajímavé a strhující. :) Nevěřila bych, že Twilight a Hostitele psala ta samá autorka, je to úplně něco jiného. Líbila se mi ta příměs brutality, smutku, napětí a nenávisti, kterou v Twilight halí růžová clona zamilovanosti a nedotknutelnosti.

22.07.2012 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Na rovinu, nesnáším poezii, možná proto, že jí nikdy nepochopím a nevěřím, že všechny ty zaručené metafory, které připomínají to a to fungují, jelikož nikdo neví, co tím chtěl autor řící, krom samotného autora. Tohle dílo ale miluju, protože se k poezii přibližuje snad jen tím, že se rýmuje, Erbenovy balady jsou prostě dokonalé. Nejradši mám ty nejtemnější (Vodník, Svatební kytice), ale i ty, které končí šťastně a že jich není moc (Zlatý kolovrat, Poklad), mají nádech tajemna, neštěstí a jakési velkoleposti, které říkám typicky český rys. Jedno z mnoha děl, na které jsem pyšná až nad hlavu.

22.07.2012 5 z 5

Uf... Co k tomuto dílu říci. Popsán skvěle, jako vždy, temnota ale prostupuje celou knihou krom prvních pár kapitol a několika dalších světlejších chvilek. Vše už graduje a několikrát se v knize objevily momenty, ze kterých se mi udělal šoufl. Nic pro slabší povahy, navíc konec je pěkný doják se vším všudy, ten jediný asi připíšu k dobru filmovému zpracování, které jej zachovalo, jinak se podle mě zpracování Fénixova řádu i Prince úplně vymklo a jsem nevýslovně ráda, že jsem typ, co radši čte knihy, protože jinak bych netušila, o co vlastně jde.