ugisha ugisha komentáře u knih

Papírové panenky Papírové panenky Emma Pullar

Za mě výborné, jen škoda toho rychlého konce, pár stránek navíc by knize prospělo. Kniha mě bavila, rozuzlení jsem trochu tušila, ale rozhodně doporučuju jako zajímavou sondu do ne zcela typických životů.

15.11.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Tak tohle byla pecka! Mysteriózní detektivka přesně podle mých představ. Čtivé, uvěřitelné a místy velmi mrazivé! Pro děti bych ale asi nedoporučila...
Přečetl i tatínek a babička, oba se shodují na vysokém hodnocení :) Doporučuji.

06.10.2021 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Za me jedna z nejslabsich Hajickovych knih. Spousta veci byla jen nakousnuta a nijak nepokracovala, coz je skoda.

15.07.2020 3 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Milá odpočinková knížka ze života, místy vtipná :) Líbila se mi, stejně jako všechno ostatní od této autorky.

14.12.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Typický Hartl. Odpočinkový, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala :) Za mě spokojenost :)

04.11.2018 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Myslím, že Barbara dosáhla svého vrcholu tak před dvaceti lety a přestože se moc snaží, její další knihy mají bohužel klesající tendenci. Příběh nebyl špatný, ale něco mi tam chybělo - především tedy rozuzlení, proč se to všechno dělo. Stále je to příjemné oddychové čtení, ale není to kniha, kterou bych si přečetla dvakrát (narozdíl od jejích starších titulů). Plus dávám za pěknou obálku :)

22.08.2018 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Současná linie je takový Dan Brown po ostravsku :) Protektorátní super, líbilo se mi, jak se to na konci protlo. Jsem spokojená, je třeba brát román trochu s nadsázkou, pak je to skvělé čtení!

12.03.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tuto knihu jsem dlouho odkládala, protože anotace mě příliš nezaujala. Hlavně jsem nechápala, proč tam tolik řeší ten zákusek...už to chápu.
Nezapomenutelná a velmi silná kniha. Vynikající. Vše ostatní již bylo napsáno - za mě jednoznačně Kniha roku a paní Mornštajnová moje oblíbená autorka.

26.01.2018 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Příjemná oddechovka, u které vás bude lehce mrazit. Konec byl dost rychlý a motiv pachatele mi přišel docela slabý, nicméně se mi líbila lehce duchařská linka a ponurá atmosféra ostrova.

29.05.2017 3 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Pěkný příběh, ale na mě dost červená knihovna; žádné překvapení se nekonalo. Ale jako oddechovka na jarní dny...proč ne. Zarazilo mě však množství překlepů.

24.03.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Za mě Hartlova nejlepší kniha. Skvěle se četla, líbil se mi nápad se čtením z jakékoli strany. Začala jsem Jáchymem, takže se mi asi ten jeho příběh líbil o malinko víc, ale i Veroničina část měla něco do sebe - prostě každá půlka je jiná, někdo preferuje dobrodružství, někdo rodinu. Uvěřitelné o dost víc než Erotikon. Čte se rychle a lehce, až je člověku líto, že je konec. Maximálně jsem si čtení užila a už teď se těším na další knihu :)

15.11.2016 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Zajímavý námět, ovšem motiv mi připadal poněkud...nedostatečný. Myslím, že by se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická; vlastně tam těch sympatických postav nebylo mnoho, pokud vůbec někdo :D Ale četlo se to dobře, bylo to napínavé, takže jako letní oddechovku určitě doporučuju :)

25.05.2016 4 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Fajn čtení do tramvaje nebo při čekání u doktora...jako blog/Facebook je to akorát, knihu z toho dělat netřeba :)

25.05.2016 3 z 5

Příjemné čtení, člověk se leccos dozví o Miloňovi i o Divadle JC :) Líbilo se mi :)

25.05.2016 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Knížka ze života, velmi uvěřitelná a (pro mě) i velmi děsivá. Neumím si představit život s ACH a myslím, že Claire a její rodina to zvládla skvěle :) Emotivní, dojemné a silné. Zanechá to ve vás stopu. Líbilo se mi střídání kapitol z pohledu všech zúčastněných. Navíc má Kniha vzpomínek krásnou obálku :) Doporučuju.

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Příjemná oddechovka, někdy vtipná, někdy vážná. Nebyla to žádná červená knihovna, ale čtivý uvěřitelný příběh ze současnosti (mít za kámošku Maxi bych taky chtěla), konec byl jasný, ale to k takovým románům patří :) Pěkná knížka, škoda, že zatím nevyšel znova i druhý díl (Správné holky), ráda bych se dozvěděla, co bylo dál :)

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Moje první kniha od této autorky. Krotitel byl napínavý, dobře a rychle se četl a o nečekané zvraty nebyla nouze. Několikrát jsem si myslela, že znám vraha a ono ne, bylo to pořádně zamotané! :) Líbily se mi vstupy do minulosti, i když byly jen krátké a vlastně toho moc neřekly, přidaly knize na zajímavosti (a napětí).
Všimla jsem si však několika strojených výrazů v dialozích; nepůsobily na mě moc přirozeně. A nakonec - nejoblíbenější švédskou pochoutkou jsou zřejmě skořicoví šneci :D Závěrem - dobrá kniha, kterou stojí za to přečíst. Doporučuju.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Kniha je napínavá jako všechny předchozí Deaverovy kousky s Lincolnem Rhymem, nicméně byla tak překombinovaná, až jsem se místy ztrácela. Navnadil mě ale na staršího Hodináře, kterého si určitě taky přečtu, ať jsem v obraze, jak důstojným protivníkem Lincolnovi byl ;-)
Za Sběratele kůží slabší čtyři hvězdičky, autorovi už trochu dochází dech, nicméně je to stále výborné čtení.

24.06.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velice silný příběh, který ukazuje, že nic není černé nebo bílé. Příběh Minky mě uchvátil, stejně jako bylo zajímavé sledovat, co přinutí mladého kluka dát se k SS. Zajímavé, poučné, překvapující! Pohled na holocaust zas z trochu jiného úhlu, k tomu pěkně propracované tři vyprávěcí roviny. Určitě si od této spisovatelky ještě něco přečtu :) Doporučuju!

24.11.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih má spoustu nadšených čtenářů, ale mě osobně nijak zvlášť neuchvátila. Vyprávění z pohledu Smrti bylo sice zajímavé, tučně psané vsuvky taktéž, kniha mezi jinými s válečnou tématikou vyčnívá i jazykem, nicméně... spousta věcí se stále opakovala, což příběh zpomalovalo. Místy jsem se do čtení musela nutit. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byl Maxův Dohlížitel.
Zkusím dát šanci ještě filmu, ale za mě zklamání.

22.10.2014 3 z 5