Týna79 Týna79 komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Knížku nevlastním, půjčila mi ji kamarádka a jsem za to moc ráda. Kniha byla moc čtivá a kdybych neměla ještě jiné povinnosti myslím si, že bych ji měla přečtenou na jedno max dvě posezení. Děj byl velice napínavý a zanechal ve mě hromadu emocí a a já jakožto snílek s velkou fantazií (když chci), tak i hromadu uvědomění a otázek. Za mě doporučuji přečíst a díky své kamarádce a táhle knize přesedlám na další žánr, co bych ráda četla.

27.10.2020 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Musím říct, že mě to opravdu bavilo, to bych ani moc nečekala. Byla jsem překvapená hned na začátku, protože jsem tentokrát nečetla anotaci, jinak by pro mě nebylo žádné překvapení o čem děj bude. Opravdu zajímavý nápad! Po dočtení knihy jsem se dozvěděla, že je i seriál, tak jsem se rozhodla se do něho hned pustit a také se mi moc líbil a byla jsem ráda, že se to drželo děje, tak jak je v knize. Každopádně kniha se opravdu líbila. Byla jsem hodně zvědavá, co vlastně se před onen dnem stalo a jaký byl důvod toho všeho. Musím říct, že mě hlavní hrdinka párkrát vytočila, ale i tak jí mám ráda.

24.12.2020 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Napřed celkem normální trojúhelník, ale ten konec!!? Ani trochu jsem to nečekala a tím, že je konec hodně nečekaný a originální, mám teď u knih hodně velké očekávání. Příběh byl napínavý, že jsem to nemohla dát z rukou. Velmi doporučuji přečíst!!! Ještě bych chtěla dodat, že konec buď sedne a nebo nejste moc na knihy s tímto nádechem děje, to už určitě záleží na typu člověka.

20.10.2020 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Začátek byl hodně zdlouhavý. Potom kniha byla super. Akorát mi vadilo, jak autorka si jakoby “skákala sama do řeči”, že začala vyprávět o nějakém zážitku z minulosti, který byl nepodstatný a byl třeba i na dvě strany. Jinak se mi kniha líbila, určitě originální. Trochu nedotažený konec. Asi by mě zajímali ještě nějaké věci. Ale určitě stojí za přečtení a až na pár věcí mě bavila.

25.06.2021 3 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Zajímavý námět na knihu. Kniha výborně popisovala, jak se dá jednoduše manipulovat s lidmi. Jen stačí říct pár lichotek a mít ambiciózní osobnost a už je máte omotané kolem prstu. Obdivuji autorku, že dokázala psát o tomhle tématu, když sama byla v nějaké sektě. Sice nevím co všechno je pravda a co je výplodek fantazie, ale myslím si, že i tak může být aspoň trochu těžké sepsat tuto knihu. Nějaké věci jsou předvídatelné, ale i tak mě to hrozně bavilo číst a pomalu se dostávat k pravdě.

26.01.2021 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tak tohle bylo pro mě hodně emočně náročné. V mnoha situacích, jsem byla skoro na pokraji zhroucení a probulela jsem plno částí, ale nejen v tomto dílu ale i v ostatních. Je hrozné se teď s touto sérii rozloučit, když už jsem si vybudovala vztah se všemi postavami a uvědomit si, že je to prostě konec a dál už si pokračování můžu jenom domyslet. Tahle série mi opravdu přirostla k srdci a doporučila bych jí každému. Určitě se k ní někdy vrátím.
Prostě miluji!

28.08.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Maasová prostě nikdy nezklame. Bomba!

09.07.2022 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Strašně se mi to líbilo, miluji tyhle fantasy knihy.
Hodně lidí říká, že to je vykrádačka z jiných knih a ano souhlasím, že jsou tam velké podobnosti s nějakými knihami, ale zase na druhou stranu, vždycky se najde něco, co bude něčemu podobné a zároveň je to i úplně jiný příběh. Takže knihu nehodnotím na základě toho, jak je moc něčemu podobná, ale jako samostatný celek. Takže za mě si zaslouží rozhodně 5⭐️.

16.01.2022 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Je to extrémně čtivý a tolik se zaberete do toho vyšetřování a děje, že máte pocit, že vy jste ten “detektiv” a už jen proto si to zaslouží 5⭐️

16.01.2022 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Myslím si, že je to dost dobře popsané téma o tom, jaké měly ženy v minulosti práva a o tom, že když hrozilo, že by se někomu pošpinilo jméno, tak by udělal prakticky cokoliv, aby k tomu nedošlo. Velice se mi líbí popis, jak to všechno fungovalo, jak ve společnosti, tak v Salpêtriére.

28.11.2021 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak tohle! Bože!! Tady jsem fakt probulela posledních 100 stran. Emočně jsem to nedávala.
Ale každopádně prostě skvělé pokračování. Zase jsem si o něco větší kousek udělala krásnější vztah k postavám.
Tuhle sérii miluji a určitě se mi potvrdilo, jak tady, tak u Skleněného trůnu, že Maasová je skvělá autorka a vždycky u ní budu vědět, že se mi každá kniha od ní bude líbit.
Určitě káždému doporučuji si tuto sérii přečíst. (No vlastně ne jen tohle, všechno od Maasové!)

28.11.2021 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Moooc se mi líbí nápad s dražbou o otroky. Už jenom za tenhle nápad měla kniha hned na začátku jistou 1⭐️. Musím říct, že jsem tak nějak odhalila k čemu se schyluje, ale samozřejmě jen nějakou určitou část, ne všechno... ale ani tak mě to nepřestalo bavit. Také se mi líbí to, že hlavní hrdinka neumí úplně na jedničku bojovat, tak jako to většinou bývá, ale spíše taktizuje a přemýšlí hlavou. Dobře se mi to četlo. Teď se budu pouštět do dalšího dílu a myslím si, že mě to bude určitě bavit jako tento první díl.

20.02.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Ze začátku jsem se úplně nemohla moc začíst, ale potom mě to opravdu bavilo, takže si myslím, že to stojí určitě za přečtení. Neskutečně miluju chování hlavní hrdinky, to se ani nedokážu vyjádřit jak. Kdybych měla ohodnotit zvlášť jen romantickou linku, tak by to bylo 5⭐️, ale něco málo mi tam chybělo, takže jako celkovou knihu hodnotím 4⭐️

18.02.2021 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Ze začátku bych chtěla upozornit na úplně překrásnou obálku! A teď ke knize... všechny povídky se mi moc líbily. Jen si myslím, že asi poslední tři povídky chtěly trochu víc dotáhnout, ale zároveň se mi líbí, že si konec můžeme trochu domyslet. Rozhodovala jsem se mezi 4⭐️ a 5⭐️ a nakonec jsem se rozhodla takhle, protože mi tam něco málo chybělo, ale zároveň se mi to moc líbilo. Doporučuji přečíst!

09.01.2021 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Myslím si, že je to super životopis, suprového kluka. Oceňuji jeho talent na napsaní svého životopisu. Kniha mě moc bavila, člověk se u ní zasmál, byla čtivá a hlavně byla upřímná a toho já si opravdu cením.

08.01.2021 5 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Moje druhá kniha od autorky. Už jsem četla “Ví o tobě” a naprosto užasná kniha. A teď, abych se zaměřila na tuto knihu. Ani nevím jak to popsat, autorka mě zase dostala a překvapila. Musím přiznat, že chvíli trvalo než jsem se do děje v žila, ale potom už to jelo a nemohla jsem knihu odložit. Autorka mi asi vždycky vyrazí dech. Prostě coo?!! Ten konec a k tomu ještě epilog, prostě úžasné. Rozhodně doporučuji přečíst a jestli Vás hned nechytne začátek, tak to rozhodně nevzdávejte a uvidíte, že to bude stát za to!!!

08.12.2020 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Prozatím můj nejoblíbenější díl z prvních čtyř. Opravdu skvostný! Tady už mě to začalo hodně bavit a nemohla jsem se dočkat, až budu pokračovat ve čtení. Těším se, až se pustím do dalších dílů.

15.06.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

(SPOILER) Knize bych dala takových 3,5⭐️Na mě některé části byly příliš zdlouhavé a někdy se trochu opakující, ale zároveň to mělo co do sebe a bylo to výborně propracované i s částečnou “ilustrací”. (ZAČÁTEK MENŠÍHO SPOILERU) Myslím si, že hlavní hrdinka by neměla takové štěstí přežít až tolik věcí a tak už to bylo někdy méně napínavé (KONEC SPOILERU). Rozhodně 1⭐️jen za obálku, která je boží a vlastně mě přivedla si knihu přečíst. Určitě stojí za přečtení a jsem zvědavá na pokračování.

31.05.2021 3 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tentokrát trochu menší odvar než jsem u autorky zvyklá, ale i tak skvělé! Úplně jsem soucítila co se odehrávalo v minulosti (nechci nic spoilerovat). Trochu předvídatelný konec, ale i dojemný. Určitě stojí za přečtení!

04.04.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Super začátek série, těším se na další díly. Je to super nápad na námět. Musím říct, že mi to trochu připomnělo Hunger games, ale zároveň to bylo i tak moc odlišný. Stojí za přečtení!

28.03.2021 5 z 5